Преминете към основното съдържание

Коментари за
Естествено раждане след секцио


Естествено раждане след секцио
Свикнали сме на мантрата на много лекари, които са убедени, че след секцио няма друг вариант за раждане, освен отново операция. Но напоследък, дори в България, започна да се прокрадва плахо информация, че нещата не стоят точно така.

Към текста


от vesi
25.06.2011

Az su6to rodix sekcio sled postaveni bezbroi lekarstva i planovo rajdane po nastojvane na moj lekar ( v 4ujbina) i to bez da imam pokazanij za tova!!! Lekarite go pravjt naro4no za da ne im se naru6i programata ot kojto pe4eljt xiljdi evro. V 4ujbina e o6te po zle za6toto igrajt mnogo pari i nikoi ne ti dava informacia za ni6to . V bolnicata kojto bjx 70% pri purvo rajdane e sekcio , osobeno v 4astni kliniki. Prosto igrajt mnogo pari A "lekarite" njmat moral i ne gi interesuva 4ove6kij jivot i zdrave. Vmesto da 4aka cjl den edna da rodi , toi pravi 5-6 operacii i si trugva s 5 puti pove4e pari za denj!Da ne govorim 4e i bolnicata pe4eli pove4e!

от Меги
29.11.2010

У нас на бременните и родилките много неща не им се обясняват - нито за медикаментите, нито за самия процес на раждането, нито за възможните усложнения. Убедила съм се, че трябва да си поне половин доктор, за да знаеш какво точно да попиташ. В противен случай ще си останеш неосведомен. Свекърва ми, например, е била с всички показания за раждане секцио. Но 1982 г. това си е било направо "неморално" - коментарът е бил - Е, как, сега пък с операция ще раждаш, нищо ти няма. Крайният резултат е бил доста неблагоприятен за нея - в последствие не е било препоръчително да има повече деца. А е можела да има - без значение дали с нормално или оперативно раждане. А сега - системите, неправилната поза, в която поставят бременните, а понякога дори проследяването на самата бременност е пълна смехория. Важното в нашата мила, родна държава явно е на хората да им се взимат парите, пък крайният резултат... Благодаря за статията, много е полезна. Но дали тези, от които зависи спокойствието на жените по време на раждане, четат? И кога ще престанат със спартанския си манталитет в болниците? Дано да е скоро!

от Amar
10.02.2010

Криси, ще се радвам да прочета твоите забележки.

от Криси
10.02.2010

Роси, преди 25 години е било съвсем различно, лекарите са имали морал. Сега това липсва. Иначе поздравления за статията! Имам само една-две забележки, но трябва да отчета факта, че е най-добрата, която съм виждала на български досега.

от Поли
03.02.2010

Искам да попитам в коя болница в България лекарите ще оставят родилката да ражда напълно естествено като не и слагат система с окситоцин още на приемане в болницата и не я карат да напъва, когато те сметнат за нужно? Интересува ме съшо дали се води статистика какъв е процентът на ражданията, които са завършили със секцио по спешност точно заради окситоцинът, който ни слагат за "добър ден'.

от Роси
01.02.2010

В статията пише, че естественото раждане след първо секцио е възможно от скоро и много малко хора знаят за това. Това не е вярно, аз съм на 25 години, раждана съм секцио, брат ми след мен е роден естествено, така че никак не е новост и невъзможно.

Напишете коментар

За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.

© 2002-2026 Moetodete.bg, Всички права запазени.

Created by Creato | MD2