Защо по време на раждане туркините викат, а японките мълчат?

• от

Защо по време на раждане туркините викат, а японките мълчат?
Защо по време на раждане туркините викат, а японките мълчат?

Защо по време на раждане туркините викат, а японките мълчат?

От религиозна гледна точка през бременността и по време на самото раждане туркините разполагат с повече свобода (например освободени са от 30-дневния пост в свещения месец рамазан), и не са задължени да крият емоциите си.

Ето защо те викат по време на родилните болки.

Обратно на тях по време на раждане японките пък се стараят да потискат емоциите си. Те смятат, че ако са прекалено шумни и викат, ще загубят сили.

Антрополози издават, че тъмнокожите жени също са доста шумни в родилната зала.

Те например често щракат с пръсти, но не толкова, за да облекчат болките, а по-скоро от суеверие - за да прогонят злите духове.