Всеки четвърти става посред нощ, за да отвори хладилника, показва ново проучване.
Ако имате желание да вечеряте отново, но по пижама в два през нощта, не се срамувайте, защото не сте единствени. Изследователи от университета на Алабама проведоха проучване на 500 студенти. Те отговаряли на въпроси за хранителните си навици и продуктите, с които задоволяват глада.
Резултатите показват, че един на всеки четирима се събужда през нощта, за да похапне. И не става въпрос само за парче сладкиш или нещо друго. Учените забелязали уникални комбинации, които гладният стомах жадува нощем.
През нощта е много по-вероятно да съчетаем пържени зеленчуци със сладко или да поръсим картофите със захар. 41,2% признават, че са се пристрастили към този необичаен начин на хранене.
Според специалистите няма нищо срамно да си признаете, че опразвате хладилника в малките часове. По-обезпокоителното е да ядете само нездравословни неща. Затова заменете сладкото с плодове и зеленчуци, а соленото сирене с нискомаслено. /БГНЕС

Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.