"Вредата от самолечението"

• от

Проблемът за вредните последици от самолечението напоследък става все по-актуален

Проблемът за вредните последици от самолечението напоследък става все по-актуален, тъй като в световен мащаб се наблюдава увеличаване на консумацията на лекарства без лекарско предписание, а по собствена инициатива.

Задачата на книгата "Вредата от самолечението" от проф. д-р Петър Манолов представена от издателска къща "Колхида"  е от научна позиция и на основата на богат личен опит, да даде колкото е възможно по-пълна представа за разнообразните и в повечето случаи тежки странични ефекти на лекарствата при тяхната самоволна употреба. Аргументирано е защитена тезата, че лекарствата са полезни само тогава, когато тяхното назначение от лекар е продиктувано от очевидна необходимост.

 

 

Вижте още за: лечение