''Кеке мама''

Тази рецепта е комбинация от няколко други. Малкият ми син нарича този десерт "кеке мама" и така го наричаме всички у дома.

Продукти:

  • 2 яйца
  • 1 ч.ч. захар(аз използвам кафява,по-вкусно става)
  • 1/2 ч.ч. олио
  • 2 ч. ч. брашно
  • ванилия
  • бакпулвер
  • 1/2 ч. ч. прясно мляко
  • млечен шоколад
  • сладко за намазване
  • орехи

Начин приготвяне:

  • Продуктите се смесват в дадената последователност.
  • Изсипват се в намазнена и набрашнена тавичка и се изпичат.
  • Като изстине сладкишът се разделя на две части.
  • Едната част се нарязва на малки парченца (кубчета), които се изсипват в купичка и се заливат с 1 кафена чаша подсладено прясно мляко, може и какао да се добави.
  • Върху останалия блат се нанася сладко (ползвам мармалад от шипки).
  • Върху сладкото се поставя вече готовият натрошен блат.
  • Декорирам с разтопен шоколад и орехи.

Да ви е сладко!


15. 11. 2012 г. / Цветка Пещерска

Изпрати любимата рецепта на твоето дете и можеш да спечелиш награда – КНИГА за теб или твоето хлапе!

Рецептата тази седмица печели книгата "Невероятните приключения на Унки Марлюнки"  от Иван Раенков на Издателска къща "БГкнига".

Рецепта ''Кеке мама''