Продукти:
- 2 яйца
- 1/2 кутия кисело мляко
- кафеена лъжичка сода
- около 2 чаени чаши брашно
- пудра захар
Начин на приготвяне:
Разбиват се яйцата и към тях се прибавя разтворът от сода и кисело мляко. Те са смесени предварително докато млякото стане да пяна и бухне в кофичката. Прибавя се и брашното докато се получи смес подходяща за кекс. В заграято олио, около 2-3 пръста, с лъжика се пуска разтвора.
Забележка: тиганичките стават толкова големи, колкото е самата лъжица :))))
Да ви е сладко!!!
11. 03. 2011 / Емилия Вълкова - Митева
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.