Продукти: 3 яйца, 500 мл. прясно мляко, 1 кг. брашно, около 600-700 гр. сирене, 1 пакетче суха мая или 1/2 кубче обикновена, 200 г. масло, 1 с. л. сол, 1 1/2 с. л. захар, 1 с. л. кисело мляко, сусам (количество по желание)

Приготвяне:
След това се слага върху набрашнена маса и се омесва с останалото брашно. Меси се до меко тесто. След това се прави във формата на руло. Дели се на три равни части. Всяка част се точи, така че да се получи правоъгълник с дебелина около 1 см. Така се разточват и трите части. В купичка се разтопява маслото. Намазва се първата кора и се поръсва със сирене. Върху нея се поставя втората кора и пак по същия начин се слага масло и сирене. Така се прави и с третата кора.
Завиват се на руло, което се реже под наклон, така че да се получат триъгълници. Първото и последното парче се съединяват и се слагат в средата на кръгла намаслена и набрашнена тава. Около тях се редят и останалите парчета с острата част напред. Оставя се пак да втаса около 1 час. Преди да се сложи във фурната се маже с жълтък и се поръсва със сусам. Пече се в предварително загрята фурна на 220 градуса.
Питката изисква повече време, но става изключително вкусна. Тя също може да се направи и с кашкавал.
Рецептата е на мама vili55
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.