Първото дете е по-застрашено от развитие на диабет, предупреждават учените от университета на Окланд.
Първородните синове и дъщери се радват на много повече предимства като цялото внимание на родителите и чисто нови дрехи.
Ново изследване показва обаче, че те носят и своите здравословни неволи. Според изследователите първите деца са изложени на по-висок риск от диабет и високо кръвно налягане.
Това може да се дължи на физическите промени в тялото на жената, които се случват при първата бременност. Експерти открили, че инсулиновата резистентност е с 21% по-ниска при първородните деца в сравнение със следващите деца.
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.