Поканете малка група роднини и приятели. И понеже като родител ще искате да присъствате на повечето паметни снимки, най-добре поверете фотоапарата на някой сръчен гост, който ще играе ролята на професионален фотограф, а и няма защо да се притеснявате, днес всеки прави снимки с телефона си.
- Изберете подходящ час за празника, бебето ви е твърде малко за големи и шумни компании, празнуващи до късно вечерта.
Преди обяд или до ранния следобед са добри часове за празненство. Колкото е по-късно, толкова бебето и вие самата ще бъдете по-изморени и изнервени, а и вече е време за баня и приспиване, така че едва ли ще ви е до гости.
Направете си кратък списък с нужните неща за събирането, от салфетките, чашите и чиниите до тортата и музиката.
Подгответе си плейлист с нежни детски песнички, понякога помагат ако наследникът ви реши, че иска да покаже колко силно може да плаче.
Ето и няколко идеи за незабравими спомени:
- Въпреки, че детето все още не разбира, наръч цветни балони и надписи с „честит рожден ден” ще зарадва окото на всички.
- Подгответе или купете торта с една шарена свещичка и направете снимка на детето с нея, докато свеща е запалена.
- Създайте традиция като отделите един хубав тефтер и накарате гостите си да впишат в него специални пожелания. След това може да повтаряте това всяка година.
- Направете снимка на детето със специално костюмче и весела шапка или коронка.
- Подаръците за детето трябва да са съобразени с възрастта му. Дрънкалки, чесалки за зъбките или музикални плюшени играчки, които то може да хваща са добър вариант.
- Ако имате по-голямо дете включете и него в подготовката и го насърчавайте за действията му. Може да му подготвите и на него малка изненада, като благодарност за най-добрият батко/кака на света. Не забравяйте, че често по-големите ревнуват от вниманието към малките.
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.