Блог

Чудото

• от

Великден е! За мен този празник има особен емоционален заряд. Преди две години (2010 г.) както винаги си боядисах яйцата на Велики четвъртък. Винаги използвам една и съща техника. Първо потапям  яйцето в боя (обикновено жълта) за основа, а след това обвивам яйцето с памук или тампони, напоени с разноцветни бои. Получават се шарени, разноцветни яйца. Но тази година се случи чудото. На едно от яйцата се появиха фигури:  щъркел, който носи в човката си пиленце. Когато се опитах да снимам яйцето винаги пиленцето излизаше обгърнато в светлина, сякаш се виждаше ехографска снимка. Това беше моето знамение. По-малко от два месеца след Великден бях бременна и очаквах първата си рожба. На следващия Великден вече бях щастлива майка на едномесечния Даниел, с когото тази година посрещнахме заедно нашия втори Великден.