Блог

Да захапя мама!

• от

В мига, когато разберат, че са големи, децата ни го показват и то по най-невероятни начини. Всичко започва с кърменето и осъзнаването на малкия човек, че е отделна личност!  Точно в мига, в който започнеш да се наслаждаваш на момента и се отпуснеш напълно, докато детенце суче, то решава да ти напомни за своето съществуване и те гризне така, че цялата трепваш. Сякаш ти казва, че е тук и че вече знае какво прави! Оставяме на страна чисто физическите проблеми, от който може да е резултат  хапането, и вникваме в главицата на малкото същество. „Да захапя мама!” и дяволит поглед те поглежда с леко повдигнати вежди. „Аз съм това, мамо!” Колкото те заболява, сто пъти повече ти е мило твоето дете. Сигурна съм, че няма кърмеща майка, която да забрави този момент! След години полъхът на времето ще ни връща в тези мигове, които ще са в началото на историята  на нашите деца. История, която само ние, майките, ще можем да разкажем по начин, по който никой друг няма да може! Само ние ще можем да кажем, че е имало мигове, когато ни е боляло, но бихме дали всичко на този свят да се върнат тези моменти  - да почувстваш дъха на рожбата си в прегръдките си и закачливо и безмълвно да ти се заканва малкият палавник  J Е, във всичко си има чар, стига да отвориш сетивата си, за да го видиш!