Блог
Торта Василия
•
от
tanni
•
Смилате в блендера или счуквате в плик 1 пакетче какаови бисквити и ги смесвате с 2 суп.лъжици какао.
На дъното на тортена форма се нареждат обикновени бисквити "Пти бьор" на "Житен дар" /на мен за цялата торта ми стигнаха пакетче и половина/, върху тях се разстила 1/3 от крема, поръсва се с 1/3 от смлените какаови бисквити и се полива с 3 лъжици затоплен в микровълновата фурна течен шоколад "Нутелла". Следват още 2 пъти в същия ред - бисквити, крем, какаови трохи и шоколад. Преди да полеете третия пласт със шоколад, посипвате с ядки, каквито ви се намират. Аз изполвах филетирани бадеми.
Нужни са поне 12 часа в хладилника, за да придобие тортата завършения си вид и вкус.
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.