Блог

Нежеланите целувки

• от

Често се случва когато майката и новороденото се приберат вкъщи да се сблъскат с куп роднини които нямат търпение да се запознаят с бебето.Всеки иска да види бебето, да го докосне и да го целуне.Тогава идва притиснението на майката доколко хигиенично е всички да целуват малкото същество? Дали някаи няма да се засегне , ако тя му направи забележка да не целува бебето?Няма нищо лошо да се обърнете с молба към всички да мият ръцете си преди да пипат бебето и да не го целуват по лицето.Може да се обосновета на това, че здравето на малкото е на преден план .Ако въпреки молбите близките продължават мийте лицето и ръцете на бебето след всяко посещение.Когато детето порасне достатъчно само ще показва къде предпочита да го целуват, по бузката, по главичката или по ръчичките например.