Блог
Кризата във връзката ни
•
от
desipavel
•
Психолозите определят, че в повечето случаи хората имащи сериозни връзки трудно се решават да ги прекратят, най-вече заради страха от неизвестното.
Ако усетите, че си задавате въпроса „Струва ли си да продължаваме напред или е време да се разделим?”, премислете добре ситуацията.
Понякога консултацията с психолог може да се окаже добро решение, също й съвместното посещение при семеен психолог.
Специалистите определят няколко признака, които наистина означавт сериозна криза в отношенията.
Студенина в отношенията, чести конфликти и липса на комуникация са признаците на една връзка в която негативните емоции са повече от позитивните. Ако връзката ви е стигнала подобен етап може би наистина е време за промяна. Сериозен показател е, ако конфликтите ви не се ограничават само когато сте насаме, а се проявяват и в компания или пред децата.
Ако когато имате проблем първо се обръщате към друг човек и избягвате да споделяте с половинката си, значи доверието и подкрепата между вас са отслабнали сериозно. Тук трябва да прецените, дали искате и можете да живеете с човек на когото не разчитате или когото не приемате достатъчно близък. Една щастлива двойка намира в лицето на партньора най-близкия, доверен, любим човек на чието рамо можем да се опрем по всяко време и за всичко. Ако тези емоции отсъстват при вас, логично следва и откриването на тази емоционално подкрепа у друг човек.
Понякога почти не се прибирате вкъщи или се прибирате и веднага заспивате. Често това се дължи на много голяма заетост и умора вследствие служебни ангажименти, но понякога просто не искаме да се срещаме с партньора. Момента, в който започнете де избягвате прибирането вкъщи и комуникацията с партньора целенасочено, значи кризата във връзката е наистина сериозна.
При всички положения ако се чувствате нещастни във връзката си по-добре помислете добре и ако няма друго по-добро решение прекратете отношенията си. Животът ни зависи от нас самите и щастието е нещо, което сами трябва да си търсим и осигуряваме. А връзките и партньорствата трябва да бъдат носители на повече положителни отколкото отрицателни емоции.
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.