"Отрова в кръвта - Мемоарите на Лукреция Борджия"

• от

Тази книга събира цялата информация за нейния живот с всички нюанси на нейния образ и детайли от нейната биография.

Най-опасната жена в историята? Или умел лидер и щедър покровител на изкуствата?

Безспорно противоречива личност, Лукреция Борджия, дъщерята на папа Александър VI, привлича вниманието на историци и изкуствоведи от векове.

Тази книга събира цялата информация за нейния живот с всички нюанси на нейния образ и детайли от нейната биография.

Годината е 1497. Рим през Ренесанса – раздиран от интриги, брожения и задкулисни политически решения.

Лукреция, дъщерята на папа Александър VI, е потопена в блясъка на Папския дворец във Ватикана. В същото време Рим е сразен от бруталното убийство на нейния брат – Хуан. Решена да разкрие кой стои зад този атентат, Лукреция се впуска в разплитане на заговор, чиито следи водят към Папския дворец.

"Отрова в кръвта - Мемоарите на Лукреция Борджия"Единственият, на когото може да вярва, е флорентинският посланик Николо Макиавели. Ще успее ли една любяща сестра и дъщеря да се противопостави на могъщата фигура на своя баща папата и на своя демоничен брат Чезаре? Ще използва ли своята женска интуиция в управлението на конклава, принудена от обстоятелствата да замести своя баща?

Изключително динамичното действие, неочакваните обрати и детайлните психологически описания, наред с историческите паралели превръщат романа на М. Г. Скарсбрук в събитие.

"Ако се вълнувате от история и от Ренесансова Италия, ако ви интригуват сюжети като любов и предателство, ако ви впечатляват силни героини, със сигурност тази книга ще ви достави истинско удоволствие, защото е отлично написана" - Historical Novel Review

352 страници

Цена: 14,99 лв.

М. Г. (Матю Греъм) Скарсбрук е роден в Англия, но е живял в Канада и Съединените щати. Завършил е философия в Университета на Британска Колумбия и има магистърска степен по творческо писане от CSU Northridge.

Автор е на два исторически романа – „Заговорът Марлоу” и „Отрова в кръвта”. Пише сценарии за филми. Със свой сценарий е спечелил първа награда в конкурса Writers On The Storm В момента живее в Съри, Великобритания и работи върху серия детективски романи.

Вижте още за: "Инфодар"