Отново смърт на новородено в болница

• от

Близки на родилка обвиниха лекарите от частната болница "Св. Иван Рилски", че са причинили смъртта на новороденото...

Близки на родилка обвиниха лекарите от частната болница "Св. Иван Рилски", че са причинили смъртта на новороденото й бебе от небрежност.

Момченцето е родено в четвъртък около 21:00 часа и е първо дете за 25-годишна жена с инициали Н. К. Детето е родено здраво, посочва БТА, като се позовава на информация от здравното заведение.

Починало е от задушаване сутринта преди лекарят да е минал на визитация. Лекарите от "Св. Иван Рилски" уверяват, че болницата стриктно спазва медицинските стандарти.

Ще бъде направена аутопсия, за да се уточни причината за смъртта. Инцидентът се разследва от РПУ Дупница.