Две телца на бебета захвърлени в кофа за смет

• от

Два трупа на преждевременно родени бебета бяха открити в кофа за смет в Благоевград.

Втори труп на преждевременно роден зародиш бе открит в кофа за смет в Благоевград.

Първото трупче е открито от клошар в двора на МБАЛ-Благоевград. Трупът на бебето, на което лекар-гинеколог не можал да определи пола, е открит на 100 метра от отделенията по хирургия, реанимация, ортопедия и урология. Полицията охранява мястото на находката.

Край трупчето на детето, което е към 3-4 месец има и плацента. Клошарят открил трупчето на дъното на кофата днес сутринта.

Кофите за смет не са прибирани от петък сутрин. Трупчето на бебето е посиняло, което означава, че е родено живо. В момента районът е отцепен до пристигането на специалисти, които ще извършат оглед.

 Откриха две трупчета в кофа за смет в Благоевград  

Най-вероятно се отнася за спонтанен или криминален аборт. По - късно е открито и второто трупче в същата кофа.

Вероятно става дума за близнаци.

По късно днес стана ясно, че откритите трупчета на недоносени бебета близнаци в  контейнер са били изхвърлени от немарлив санитар.

Става въпрос за законен аборт, направен в Акушерогеникологичното отделение, на МБАЛ-Благоевград, уточни управителят на здравното зведение д-р Красимир Михайлов. Той е извършен на 7 март, трябвало е да се направи, тъй като е имало проблем с двата плода.

Целта е била да се спаси майката. Трупчетата са предадени на патоанатомите за хистологични изследвания. 

Санитарят обаче не прибрал двата мъртви плода в специални пликове, които да закара в хладилната камера на склада за съхранение на биологични отпадъци. Вместо това, ги пъхнал в плик и ги хвърлил в контейнера в двора на болницата.

Трупчетата са имали мирис на формалин, което означава, че са минали през патоанатомията, казаха лекари.

„Въпросният санитар, макар трудно да се намират мераклии за такава работа, почти сигурно ще бъде уволнен. Събираме се в понеделник, за да обсъдим казуса с колегите”, каза още д-р Михайлов.

/БГНЕС

Вижте още за: криминален аборт