Осем признака за начало на раждането

• от

Запознай се с няколкото лесно разпознаваеми признака, които подсказват, че срещата с бебето е наближила.

undefinedЗапознай се с няколкото лесно разпознаваеми признака, които подсказват, че срещата с бебето е наближила.
Процесът е постепенен и понякога започва без да усетиш нищо, но понякога подсказва за себе си ясно. Сигналите за настъпващото раждане показват на родилката на какъв етап е процеса, съобразно това тя може да използва някои от лесните методи за облекчаване на дискомфорта. Преди всичко е препоръчително да се запознаеш подробно как протича едно истинско естествено раждане, което изключва грубата намеса на лекарите в болницата. Много често и ненужно те се опитват да дирижират процеса, да ускорят раждането, с което всъщност го затормозяват, то става по-болезнено от нормалното и усложненията не закъсняват.
Добрата информиранст и позитичната нагласа са в основата на едно прекрасно ражане. През всичките девет месеца тлото ни изживява сложни трансформации насочени към запазването и развитието на плода и неговото раждане.
В последния месец от бременността промените са по-явни и осезаеми. А през последните седмици тялото ти очевидно подсказва, че най-красивият момент е наближил съвсем.
Представяме ти най-често срещаните признаци, че раждането е съвсем скоро, но разбира се не е задължително всеки един от тях да се случи и при теб.

Коремът спада надолу

При някои майки, особено тези, които очакват поредно дете, този признак може изобщо да не се появи или пък да се случи много преди раждането. Но за първораждащите е признак, че моментът наближава, детето обикновено вече е обърнато с главата надолу и се е наместило в малкия таз.

Апетитът намалява

Не ти се хапва, постепенно губиш апетит или огладняваш рядко в необичайни часове. Дори започваш да губиш част от теглото си, някои бременни споделят, че се разделят с до около два килограма преди раждане. Организмът ти се подготвя за важния момент, като губи част от теглото си под формата на калории и течности. Дори отоците по краката намаляват по тази причина. 

Бебето кротува

Движенията му стават по-редки и мама трудно усеща предишното въртене и силни ритници. Не се паникьосвай от това, мъничето е много добре, просто квартирата му е утесняла максимално, освен това то е заело стартова позиция в малкия таз, което не предполага буйни игри, така както преди.

Емоционална нестабилност

Разбира се, това изобщо не е задължително да го усещаш, но някои бременни се оплакват от последствията в хормоналните промени. Точно в последните седмици те изпитват желание ту да се смеят, ту да плачат. Понякога усещат апатия, друг път прилив на енергия, който ги кара да чистят, подреждат или творят.

Инстинкт на гнезденето

Изпитваш непреодолимо желание да подредиш и подгоundefinedтвиш всичко за себе си и бебето, да си осигуриш максимален комфорт и покой. В такъв период е нормално и да не искаш да се виждаш с приятели и близки, някои бременни имат нужда да прекарат часове в усамотение. Тялото и психиката ти се настройват за срещата с бебето.

Предварителни контракции

Може да ги усещаш месеци преди раждането, но когато моментът наближи те могат да се усилят и зачестят. Ако интервалът между тях не се съкращава постепенно, значи моментът още не е наближил.

Пада слузестата запушалка

 Понякога тя пада седмици по-рано от раждането, но често в деня или няколко дни преди това. През бременността тя закрива цервикалния кана; и защитава матката от инфекции. Ако забележиш гъста слузеста маса, понякога примесена с малко кръв, може да се обадиш на своята акушерка и да се консултираш с нея.

Регулярни контракции

Те подсказват, че моментът е назрял. Обикновено се повтарят през 15-20 минути и паузата между тях постепенно намалява. Можеш много лесно да провериш дали това са родилни контракции като си вземеш топъл, отпускащ душ. Ако са такива, то тяхната честота няма да се повлияе, но ако са само подготвителни, те ще се разредят и дори може да изчезнат.