Мъж с два чифта ножици в стомаха след операция

• от

Мъж се оказа с два чифта 16-сантиметрови ножици в стомаха след операция.

Мъж с два чифта ножици в стомаха след операцияМъж се оказа с два чифта 16-сантиметрови ножици в стомаха след операция. В резултат 50-годишният жител на Антверпен иска обезщетение от 80 000 евро от хирурга, който "забравил" инструментите.

Пациентът бил опериран по спешност заради стомашно-чревен проблем през 2006 г. и четири месеца по-късно започнал да усеща остри болки в стомаха. Той два пъти посещавал хирурга си, но проблемът така и не бил открит. В крайна сметка една година след операцията лекуващият му лекар го изпратил на рентгенова снимка, която показала двата чифта забравени ножици в стомаха му.

Пациентът бил повторно опериран в същата болница от друг хирург, за да му бъдат издавени ножиците. Лечебното заведение, което признало грешката си, предложило обезщетение от 5000 евро, което жертвата отказала, защото го сметнала за крайно недостатъчно. Вместо това той завел иск в съда за обезщетение от 80 000 евро. /БГНЕС