Около две и половина години децата сами проявяват интерес да се обличат и събличат сами, дори и дотогава да са били изцяло под крилото на мама. Това е добро начало, за да се развива самостоятелността на детето и вярата в собствените му сили. Нещо повече – остави мъничето само да избере какво да си облече.
За да улесниш и двама ви, купувай дрешки, лесни за преобличане. А дали да му помагаш в случаите, когато не може да се справи? По-добре е, ако то има желание, да го оставиш само да се пребори с явилото се препятствие. Изчакай търпеливо малкото само да те помоли за помощ. Всички се учим от опита и грешките.
Вижте още за: дете възпитание самостоятелност
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.