Няма значение на каква възраст е твоето дете. За мъниче на една година бъркането с ръка в кашата е нещо напълно нормално: така то се опитва да изследва храната си. Любопитно е да научи защо и как се търкалят граховите зърна, колко меко е картофеното пюре и колко твърди са морковите, когато са сурови и когато са варени. С други думи: пази си нервите и по-добре купи малко повече лигавници. Бъди сигурна, че тази изследователска радост изчезва с възрастта, по-големите деца обикновено искат да се хранят като възрастните – с прибори, а не с ръчички. Ако въпреки това детето ти продължава да си играе с храната, то го прави от отегчение, защото вече е сито или иска да провокира родителите си. В такива случаи помага само едно: ”Вече си готов/а и повече не искаш да ядеш? Значи мога да взема чинията ти, а ти можеш да ставаш от масата.”
Мaтериалите в сайта не са основание за поставяне на диагноза и по никакъв начин не заместват консултацията с лекар! СББ и Moetodete.bg не носят отговорност от вреди причинени вследствие на прилагане на съветите без консултация с компетентно медицинско лице.
Коментари за Как да го отуча да си играе с храната?
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.