Бебе на годинка е починало при падане във великотърновско село. В РУП – Полски Тръмбеш е образувано досъдебно производство за причиняване на смърт по непредпазливост срещу неизвестно лице.
В 12,55 ч в събота момиченцето от село Раданово е било прието в болница в безпомощно състояние. Родителите обяснили, че е паднало от легло при игра с двете си по-големи сестри - на 2 и 3 г. По време на извършената реанимация детето е починало.
При извършената проверка е установено, че децата са били оставени без родителски контрол. Майката А.Я. на 20 години отишла за хляб до съседите, а бащата С.Б. на 27 години отишъл на двора да сече дърва. Децата си играели в стаята на леглото. В един момент най-малкото паднало и когато се прибрал вкъщи, бащата го намерил на земята.
Бащата е задържан за 24 часа по Закона за МВР. Мъжът е с две криминални и пет съдебни регистрации.
Предстои аутопсия на тялото на детето във Великотърновската болница, която да установи причините за смъртта. Образувано е досъдебно производство за причиняване на смърт по непредпазливост.
Напишете коментар
За да коментирате с Вашето име, моля, влезте в профила си.