30% от мъжете над 50 г. страдат от липса на тестостерон

• от

Липсата на мъжкия полов хормон тестостерон засяга между 20 и 40% от мъжете на средна възраст и...

30% от мъжете над 50 г. страдат от липса на тестостеронЛипсата на мъжкия полов хормон тестостерон засяга между 20 и 40% от мъжете на средна възраст и стои зад много от сексуалните проблеми с напредването на годините.

Средно 30% от мъжете се сблъскват с този проблем, но не получават лечение, поради липсата на точна диагноза. Пониженото ниво на тестостерон е свързано с редица проблеми на здравето, като намаляване на сексуалното желание и потентността. Освен това предразполага мъжете към раздразнителност, тревожност, нервност и депресия, води до проблеми със съня, умора и намалена мускулна сила. Откриването на проблема може да стане, само ако мъжете се консултират с лекар, забележат ли някои от симптомите като пониженото либидо, най-характерният признак за наличието на проблем. /БГНЕС