13-годишно момиче сменило пола си

• от

17-годишно момче от Ню Йорк за първи път разкри, че преди четири години сменило пола си.

17-годишно момче от Ню Йорк за първи път разкри, че преди четири години сменило пола си.

"Винаги съм искал да бъда момче", разказа тийнейджърът, който още от шести клас искал да свали розовата рокля. Когато родителите му разбрали за желанията му, изпаднали в шок.

Те настоявали детето им да не предприема никакви процедури в юношеска възраст, докато тялото му се развива. Впоследствие обаче дали своето съгласие и момиченцето започнало да пие таблетки за хормонални промени.

13-годишно момиче сменило пола си

Четири години по-късно момчето разкрило историята си пред медиите, заявявайки, че се чувства пълноправен член на мъжкото общество.