
Действието на лекарството зависи от часа
За да бъде максимално ефективно лечението на едно или друго заболяване, лекарствата трябва да се пият в определени часове на денонощието.
Планиране
Бременност
Бебе
Дете до 7 години
Дете над 7 години
За да бъде максимално ефективно лечението на едно или друго заболяване, лекарствата трябва да се пият в определени часове на денонощието.
Темата за децата и лекарствата предизвиква множество въпроси не само у родителите, но и сред обществото:
За щастие, специалистите са намерили решение за всичко. Предлагаме ви няколко полезни съвета, с които ще сложите край на противоречията за децата и лекарствата.
Децата обичат да ги черпите с апетитни лакомства, но могат да ви обявят същинска война, когато им давате лекарства. Търпението и на най-грижовния родител може да бъде поставено на изпитание като прибавим факта, че деликатният детски оргазнизъм не може да бъде лекуван като възрастния. Преди обаче да започнете да измисляте хитрини, с които да подлъжете малчугана да си изпие лекарството, разберете малко повече за правилата на медикаментозно лечение при децата.
На първо място трябва да знаете, че на различните възрасти организмът усвоява лекарствата различно. Т.е лекарство, предназначено за възрастен човек, може да има необратими последици върху малчугана. Дори едно обикновено хапче против главоболие е способно да предизвика нежелани странични ефекти у детето, а в някои случаи дори да прикрие същинското заболяване (или симптомите за него) и така да забави правилното лечение.
В повечето случаи, парацетамолът (в подходяща доза) е ефективно средство за облекчаване на болка и висока температура. Той обаче не е подходящ за деца под 6-годишна възраст. Ибупрофенът (или Нурофенът за деца) е алтернатива за най-малките пациенти, но не и ако страдат от астма. Аспирин никога не трябва да се дава на деца под 16 години, освен ако не е изрично предписан от лекар.
Информирайте лекаря за други медикаменти, приемани от малчугана, както и за скорошни или настоящи здравословни проблеми.
Четете внимателно указанията в листовката и следвайте точно препоръките на доктора. Обърнете внимание на начина, по който реагира на лекарството детският организъм и незабавно информирайте лекаря, ако се появят неочаквани или нови симптоми.
Никога не се правете на лекари. Не удвоявайте дозата на лекарството, само защото ви се струва, че състоянието на детето се влошава. Ако имате някакви съмнения, консултирайте се с педиатъра. Иначе изпълнявайте точната дозировка в точното време, съобразена с възрастта на детето.
Децата често страдат от инфекциозни заболявания. Ако са предизвикани от вирус, се препоръчва домашно лечение и се очаква естественото преминаване на болестта (тъй като вирусите на са податливи на антибиотично лечение). Но при бактериални инфекции се предписват антибиотици. Заедно с тях обаче детето трябва да приема голямо количество витамини, тъй като този вид медикаменти са пагубни за имунната система.
Аз
13.01.2016 12:54
Докато възрастният е способен сам да регулира хранителния си режим, то при...
Както подсказва и името, студова алергия е алергична реакция на кожата под...
Налага ли се да полагам някаква по-специална грижа за зъбите по време на...
В първите месеци от майчинството организмът на жената все още търпи сериозни...
Ако се случи да направиш някоя неволна грешка при даването на лекарството на...
Според статистиките все повече деца в невръстна възраст имат проблеми с очите и...
Вероятно вече си планирала семейната почивка на планина или море и броиш дните...
Играта на открито може да повиши успехите на учениците в клас...
Всички сме чували, че мед и лимон може да помогнат за успокояване на...