Как да предпазим здравето си от промените във времето

Нестабилните атмосферни условия нарушават здравословното състояние на повечето...

Разпети петък е най-тежкият ден за Божия син

Велики петък е най-тъжният, най-тежкият ден за Божия син Иисус Христос. Той бил...

12-годишна британка стана майка

12-годишна британка и приятелят й станаха най-младите родители в Обединеното...

Уилям и Кейт се срещнаха с оцелели от пожари в Австралия - СНИМКИ

Оцелели от опустошителните горски пожари в Австралия миналата година се...

Последно посещение: Дата и час: Нед Апр 20, 2014 4:27 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 01, 2011 10:51 am 
любопитко

ImaMama написа:
И мен ме дразни безотговорното и безразборно изписване на антибиотици за щяло и нещяло, дори е имало случай, в който не е нужно да се пие АБ, но ни дават рецепта ей така за всеки случай :roll:
Да ви кажа винаги съм била против самолечението, но от скоро като започне да настива малкия и започнах да му давам на своя глава Умкалор. Не се притеснявам да го давам, защото е на растителна основа и е практически безобидно, но пък има много добър ефект - за 2/3 дни всичко минава и възпалено гърло и хрема и то без да се налага да пием антибиотик. Иначе съм съгласна, че има случаи, в които антибиотика е наложащ, например при пневмония или друго сериозно заболяване и тогава аз също го давам с пробиотик... то тази тема стана като ода за Ентерол, но истината е, че и аз го взимам заедно с антибиотика, защото иначе има вероятност да си разваля храносмилателната система с тези АБ. :roll:

какви точно са съставките на този умкалор щом казваш че е на растителна основа? питам те, защото искам да съм подготвена за бъдещи настинки, последният път прекарах жесток грип, смених два антибиотика от които повярвай ми така се изхаби организма ми, че чак световъртежи получавах, от тогава насам съм казала край на АБ, каквото и да става всичко друго, но не й антибиотици.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 04, 2011 9:06 am 
Аватар

Умкалор е съставен от южноафриканско растение, което е от семейството на мушкато, но не се сещам точно за името му :oops:
Знам, че лекарството е много ефикасно при вирусни - покрива лигавицата с един вид филм и не позволява на още вируси да я атакуват, а в същото време има и имуностимулиращ ефект и помага наорганизма да се бори с вирусите. Има също и антибактериален ефект, като не позволява на бактериите да се размножават и също при бронхит например, помага за отделянето на секрети.
Потърсих сега името на растението, но не успях да го намеря, обаче намерих ето това филмче, което много добре показва как действа Умкалор

http://www.naturprodukt.bg/video/umckalor

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 08, 2011 2:55 pm 

Когато малкия е с рядко ако, аз също му разтварям ентерол в чаша компот или сокче, гълта го без излишно мрънкане.Без пробиотик няма лечение на разстройството, така че ентерола е добро решение :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 09, 2011 2:29 pm 
любопитко

ImaMama написа:
Умкалор е съставен от южноафриканско растение, което е от семейството на мушкато, но не се сещам точно за името му :oops:
Знам, че лекарството е много ефикасно при вирусни - покрива лигавицата с един вид филм и не позволява на още вируси да я атакуват, а в същото време има и имуностимулиращ ефект и помага наорганизма да се бори с вирусите. Има също и антибактериален ефект, като не позволява на бактериите да се размножават и също при бронхит например, помага за отделянето на секрети.
Потърсих сега името на растението, но не успях да го намеря, обаче намерих ето това филмче, което много добре показва как действа Умкалор

http://www.naturprodukt.bg/video/umckalor

благодаря ти за информацията, щом има билчица в него, а съм чувала че мушкатото е лековито, ще си взема от това лекарство да си го имам под ръка.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]