С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Киселото мляко лекува възпаления при COVID-19

Изследователи от университета Бен-Гурион в район Негев в Южен Израел казват, че...

Стресът при децата - 5 проблемни ситуации

Спокойна и усмихната майка = щастлив малчуган. Верни на тази максима ти...

Децата и анимационните филми - изборът е от значение

Днес, когато прекарвате повече време у дома, едно от неизменните забавления за...

Направи си сам: Великденско пиле

Забавната декорация за Великден можете да изработите заедно с детето. Но нека...

Последно посещение: Дата и час: Чет Апр 15, 2021 11:45 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 425 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 24, 2009 7:26 pm 
фурия
Аватар

Извинете ме, но много исках да си направя кефа, така че исках да пусна новата ни тема.Надявам се не се сърдите.
А това е старата тема
http://www.moetodete.bg/forum/viewtopic ... sc&start=0

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 2:46 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте момичета.Много време не съм писала,но чета вие какво пишете и обсъждате почти всяка вечер.Виждам,че имаме нова темичка ,за което се радвам.Иначе ние сме добре ,растем с пълна пара-Ники на 1г.и 3м. е 12кг.и 81см.Вече ходим самички и сме мн доволни,а за приказването не сме спирали.Знае вече доста неща и прави доста такива.Ох имам мн за разказване ,но незнам от къде да я почна.Ще се постарая по-често да влизам и да си пишем,че така мн се събира и после е трудно,а и вие мн теми сте подхванали и .......Това за децата и аз мисля ,че поне 4-5г.е достатъчен период за бебе.Аз мн исках още когато се роди малката ми принцеска,но сега се замислих,че с нея едвам смогвам-на това темпо,и друго дете ще ми дойде множко.Но живи и здрави и този момент ще дойде.Сега ходя и я записвам на ясли,е не съм решила на 100% ,че ще я пускам,но все пак да уредя и този въпрос.А за кг.да не говоря,че имам едни 5кг.от които не мога да се отърва и мн се ядосвам.Онзи ден реших да си подновя гардероба и да си купя нови дънки,но моя мил съпруг ми каза ,че дупето ми е още големичко и не съм за този вид дреха,а да си нося полички и роклички.Е щях да падна,но на пук на него аз си ги взех.Сега и аз ходя и обикалям само магазините да обзаведа детето за зимата и просто вече ми се вие свят.Е това ,че трябва да проскам .По-късно може пак да пиша. :kissboyandgirl: на всички.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 7:52 pm 
фурия
Аватар

E, страхотно и адашчето се появи.Браво на Никол, че разте така добре.Ние днес си купихме якето за Велина и вече го изпрах.Тези дни ще го снимам и ще го пусна в темата с покупките на малчовците.Много е хубаво и й стпи много добре.
Днес купихме и телефон с карта на Рада.Боже каква радост падна не е истина.а най-готин е номера, след първите 4 цифти на моб.оператор следва 25 09 99, т.е. рожденната й дата и година.Така никога няма да забрави номера си.Сега чакаме кумата да дойде, която й е купила лента и топка за гимнастина художествена, при това професионални.След малко вкъщи ще стане гимнастически салон :lol: Но това е като става на 10 и подаръците са специални.
Аз тези дни нищо не съм свалила, но от уре пак сме само на протеини и се очаква да свалим по килце.Поне така пише в книгата пък ще видим.Аз и в момента се гледам с по-добри очи, но искам и още.
Днес се скарахме за капак с лазар.След това пихме по чаша вино и се напихме.Сега ми се спи и едва гледам.
Ставам, чш да дооправя масата.
Целувки!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 9:09 pm 
любопитко
Аватар

Ох с тези караници и ние с Жоро сме така.Все спорим за глупости ,ама като и двамата сме една зодия и трудно единия да надвие другия и става една страшна картинка.Моето мишленце от 2-3 дни може вече и да кляка,преди ни беше трудно и все по трудния начин си взимахме всичко ,което искаме-навежда се и познайте почти винаги какво се случваше :) .Голяма е калпазанка,а това с тръшкането и инатенето ми е до болка познато-ние като не е на нашето си сядаме на земята и се започват едни писаци,едни ревове ,страшна е просто,но така е детето е с характер.Така що срам брахме и на морето като бяхме,че то не е за говорене,но се надявам скоро да го преодолеем.Да се похвалим-имаме си вече 8 зъбчета и с нетърпение очакваме и другите и най-накрая да се успокои детето.Онзи ден купихме на Ники нови обички и познайте-мама и тя "намаза",тати и купи голям ланец,който ми беше обещан още когато Ники се роди,но го отказах ,за да купим скъпа количка за бебка.Сега даже не ми беше много важно тази придобивка,но тати реши да ми направи подарък, за което мн се радвам и ще си го нося.Утре съм решила да пообиколим магазините и да направим някои покупки,та да видим до къде ще стигнем.Е това е .Утре пак ще гледам да се разпиша.Лека вечер и ви :kissing: всички.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 25, 2009 11:34 pm 
бърборко
Аватар

eee супер :clap: и другото Танче се завърна, Деси също.
аз сутринта толкова много бях изписала, но докато го изпратя и взе че ни секна нета. както и да е. днес беше денят на Добрич и имаше панаир. Мончи намаза коте, което ходи, мяука и си върти опашката. голяма игра падна с него. на 10та мин. вече го беше яхнал, подскачаше и викаше нтц-нтц за да го вози като конче. на 20та вече беше без нос, с накривена опашка и полу куцо. аз също получих подаръци - нов фритюрник и супер прахосмукачка с воден контейнер, който без маркучите може да се използва и за освежаване на въздуха. като мини рейнбоу. супер е, а и адски лека. а как чисти само. с кеф изчистих цялата къща, и то за 10 мин. очарована съм. днес моят син голям сън го гони - сутринта стана в 9,30 /не го е правил в последният месец все става в 7/, после в 12 заспа, в 3 едвам го вдихнах за да излезем с баща му на разходка, прибрахме се бързичко, после пак заспа в 16, 20 и спа до 7 :?: :dont_know:
ох, момичета утре ще доразправям. сега отивам да си лягам, че така ми се спи

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 26, 2009 10:11 am 
фурия
Аватар

Здравейте и от мен!!!!!
Е така темата много ми харесва, колко много мами се събрахме отново.
Честито и от мен за новите придобивки.Това с фритюрника е много добре и аз се каня да си купим, но все нещо друго излиза.Сега обаче повече искам миялна машина.Нямам място в кухнята, но ще я сложа в мокрото, то е на 3 крачки от кухнята.Лазар каза, че нямало да носи съдовете из стаите, ама ако иска.Аз ще ги нося, то на мен най ми тежи това със съдовете.Така че за НГ съм си дала заявката за семеен подарък, за себе си не искам.
От сутринта съм станала с главоболие, незнам от какво.Снощи пих не една, а две чаши вино и сега се чудя дали е от него или от нещо друго.
Ще изпратя Лазар с Велина навън, че въобще не ми се излиза с главоболието.А след това трябва и да готвя за гостите, така че ще гледам да си почина.
Лазар му дойдоха много разходите тези дни и сега мен гледа накриво, все едно само аз съм ги похарчила тези пари и то само за себе си.Има 1-2 неща, които купих в повече, но те не ни обърнаха бюджета, други неща са.
Благодаря Мимка за пожеланията, то ние е днес приемаме, че нали днес ще е празненството.
Пожелавам ви лек ден, аз ще ходя да си почина.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 26, 2009 11:00 am 
бърборко
Аватар

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА РАДА! макар и малко късничко :oops: . желая й прекрасно детсктво, и много, много да слуша мама и тати и да им носи само 6-ци.
Миме не се оплаквой с твойте 6 кила за сваляне! а и на снимките изглеждаш супер. аз да се похваля - снощи бяхме на гости и се качих на кантарчето, щях да падна от изненада - свалила съм 6 кг за около 2 седм. и то без диети. дано да продължава така, че ми остават още 10-12кг. влязох си и в едни стари джинси. явно и вече се прибирам, свива ми се таза, защото и обиколката намалява.
честити нови придобивки и на Танчето и щерка й Ники. добре е от време на време мъжете да правят подаръци и изненади просто ей така, без повод. да си ги носите със здраве.
Таничка, весело изкарване на празника ви, щом ще продължава и днес. това за съдомиялнята е супер. в последно време и аз се замислям дали да не си изкрънкам една мъничка, че не рядко ми се струпват една купчина съдове за миене. на мен по-наложаща ми беше прахосмукачката, а фритюрника дойде като бонус. готин е- инокс и се връзва с другите неща, а и се разделя на части и се мие изключително лесно. но снощи голяма греда уцелихме с олиото - Ники донесе едно гадно, и картофките станаха ужасни.
за сега толкова от мен. днес нещо не ми върви с писането, а и така ми е отнесено, че никаква мисъл не може да ми се върже в главата. отиваме да се приготвяме за разходка. лек ден на всички
ааа, Миме, забравих да те питам как се справя Дарето като самостоятелно придвижващ се вече човек? тя ходи ли с вдегнати ръчички. Мончи като взе да ходи беше като малко зомбенце - клатушкайки се и с вдигнати напред ръце

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 27, 2009 9:11 am 
фурия
Аватар

Здравейте!

Благодаря за пожеланията Живе!!!!!
Аз да се похваля - днес кантара показа още един килограм -.Вече съм 58 и съм на 3 кг. от целта, 5 са свалени.Надявам се до месец да се отърва и от тях и да вляза в следващия етап от диетата дето се хапват повечко нещица.С тези празници и рожденни дни само ми текат лигите по торти, луканки и домашни питки.Но съм твърда.Само дето 3 чаши вино изпих - те ми бяха в повече, но кантара ме зарадва тази сутрин.
За миялната знам, че ще има иза миене на ръка, но поне основното ще минава оттам.За другото ще въведа график да се редуваме тримата и готово.
От както не готвя имам много повече свободно време момичета.На скарата седи лазар, а ние основно на скара готвим всичко в момента.Утре сме отново на РД и побъркахме домакините с нашата храна.Хората ни купиха специална шунка, сирене, яйца, пилешкото ще е без кожа, абе в момента не сме лесни гости.Те вчера бяха у нас та ни се смяха какво хапваме, но какво да се прави
Лазар заминава на 4-ти, Рада на 5-тии мисля и аз да си бия дузпата на някъде, най-вероятно при майка.То и племенника ще е там, тъкмо да си играят с Велина.сама в апартамента не ми се стои.
За котето направо ти свалям шапка Миме, явно не ти стигат задълженията и домакинството.То котето си е като дете, все грижи и чистене си иска, а пък в комбинация с Дара сигурно е страшно :lol:
Ще ставам да пусна пералната да се възползвам от слънчицето навън да изсуши по-бързо дрехите.
А Мимка, а на кой октомври ти е РД?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 8:53 am 
фурия
Аватар

Здравейте!
Вчера целия ден не можах повече да вляза в сайта, нещо беше станало.
Да, ние сме на Дюкан, това беше най-лесната за спазване от Лазар диета.Аз иначе си бях харесала дна разновидност на разделното хранене, но с нея щях да се видя в чудо с Лазар, който щеше да бърка дните с различните видиве храна.Така че сега си зане какво трябва да яде и не ме подпитва само.А и тук резултатите са по-бързи, което действа доста стимулиращо.
От вчера имаме гости приятели от Виетнам.Е, не са вкъщи де, на хотел са.Той мъжа ни е приятел отдавна, но жената е нова.Старата му много я харесвах, но не можа да му роди дете и се разделиха.Сега новата е на 22, а той на 51.Дори е някаква мис Виетнам, но ние с Лазар не останахме пленени от красотата й.Но тя е бременна.Сега ще се женят и днес ще ходим да търсим ролкя.Да дойде от Виетнам да си купи рокля тук :roll: Но той е безобразно богат и намерихме правилния салон със скъпи и красиви рокли и днес ще ходим да си избере рокля.Мацката не обелва и дума, въпреки че той ни заяви, че говорела английски.Аз винаги се притеснявам за моя английски, но тя не продума.Той пък си говори български и с него кумоникацията е лесна.Снощи излязохме на ресторант и без децата.Ега ти готиното, никой не те безпокой за нищо.сестра ми ги гледа.А като отиваме да си ги вземем и какво намираме-Рада спи, а Велина вилнее.Тези деца сме си ги разпределили с Лазар- Рада си е негово копие, а Велина мое.
Мимка и ти значи си в септемврийската дружина.На Лазар две от децата са родени през септември, на наша приятелка дъщерята е днес рожденничка.Утре на теб пък ще честитим.
Ставам мацки, беше ми драго, но трябва да си пия кафето и да будя двамата в спалнята, че 10.30 трябва да сме на центъра.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2009 8:54 am 
фурия
Аватар

Здравейте!
Вчера целия ден не можах повече да вляза в сайта, нещо беше станало.
Да, ние сме на Дюкан, това беше най-лесната за спазване от Лазар диета.Аз иначе си бях харесала дна разновидност на разделното хранене, но с нея щях да се видя в чудо с Лазар, който щеше да бърка дните с различните видиве храна.Така че сега си зане какво трябва да яде и не ме подпитва само.А и тук резултатите са по-бързи, което действа доста стимулиращо.
От вчера имаме гости приятели от Виетнам.Е, не са вкъщи де, на хотел са.Той мъжа ни е приятел отдавна, но жената е нова.Старата му много я харесвах, но не можа да му роди дете и се разделиха.Сега новата е на 22, а той на 51.Дори е някаква мис Виетнам, но ние с Лазар не останахме пленени от красотата й.Но тя е бременна.Сега ще се женят и днес ще ходим да търсим ролкя.Да дойде от Виетнам да си купи рокля тук :roll: Но той е безобразно богат и намерихме правилния салон със скъпи и красиви рокли и днес ще ходим да си избере рокля.Мацката не обелва и дума, въпреки че той ни заяви, че говорела английски.Аз винаги се притеснявам за моя английски, но тя не продума.Той пък си говори български и с него кумоникацията е лесна.Снощи излязохме на ресторант и без децата.Ега ти готиното, никой не те безпокой за нищо.сестра ми ги гледа.А като отиваме да си ги вземем и какво намираме-Рада спи, а Велина вилнее.Тези деца сме си ги разпределили с Лазар- Рада си е негово копие, а Велина мое.
Мимка и ти значи си в септемврийската дружина.На Лазар две от децата са родени през септември, на наша приятелка дъщерята е днес рожденничка.Утре на теб пък ще честитим.
Ставам мацки, беше ми драго, но трябва да си пия кафето и да будя двамата в спалнята, че 10.30 трябва да сме на центъра.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 10:11 am 
фурия
Аватар

:happy birthday: ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН МИМЕ!!!!!! :birthdaycake: :partyblower: :bestwishes: :give_flowers:
Пожелавам ти всички хубави неща!!!!Нека празника те изненада сам след като ти не го подготвяш!!!!Много щастие и любов от нас!!!!!!!
Аз вчера прегреших с 2 парченца луканка.От днес вършват мероприятията при нас и запояваме отново да сме си стриктни, ще намалее темпото иначе и ще започна да се ядосвам.Държа 58-те кила, но има още 3.Вече дрехите ми пооширяха, ама то апетита идва с яденето и ми се иска да вляза в супер форма.
Вчера купихме рокля.......само за......някакви.....7000 лв.Бюстие с пола към него, но обсипани със Сваровски.Много красиво, но и много скъпо за мен.Но в магазина имаше и много краси рокли за около 1700-2500 лв.не че и те са малко, но на фона на останалите цени, тези бяха страшно приемливи, а и много красиви.Когато ние се женихме го нямаше този магазин, отворили го декември 2007, а ние се оженихме септември.Аз много харесвам роклята си и не съжалявам де, но видях световна класа булченски рокли.
За предната мацка и аз съжалявам, тя беше прекрасна, имам снимка тяхна в галярията си, при снимките от сватбата ни.
А пък Велина колко самостоятелна стана.....леле....снощи не ни е потърсила за нищо.Всъщност само два пъти, за да й дам сокче.Много ме радва, сестра й е точно на обратното - не би се отлепила от нас ако можеше.А също съм самостоятелна и Рада понякога ме задушава с това непрекъснато внимание, с необходимостта да ми разказва за всичко, да пита за всичко, да се пробва да ме изюрка от мързел и т.н.Но просто е като баща си :lol: и баба си.
Вкъщи е толкова мръсно, че ми се реве.....не съм чистила от четвърък....помислете си само каква мръсотия е.Няма такова нещо.Следобяд ще чистя, сега ще изкарам Велина навън, докато спи ще си направя нещо за папане, а после ще чистя.
Е, това е мацки.Весел празник Миме!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 1:48 pm 
бърборко
Аватар

:hug: :bestwishes: :birthdaycake: :partyblower: ЧЕСТИТ РОЖДЕН, МИМЕ!!!!! :partyblower: :birthdaycake::bestwishes: :hug:
Пожелаваме ти много здраве, щастие, късмет и най-вече любов! Нека всяка твоя съкровенна мечта стане реалност!!! И помни, че животът е като огледалото и ако ти му се усмихнеш и той ще ти отвърне със същото! Така че винаги бъди едно усмихнато момиче!

момичета сега ще трябва да ставам, че пак бързам. довечера ще пиша. влязох само да чиститя на Мимето преди да съм забравила
да ви питам вземате ли детски надбавки? и какви документи се подават?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 2:05 pm 
фурия
Аватар

Живе и аз мисля от следващия месец да ги взимам.До септември бяхме с прекалено висок доход и влизахме в рамките на 350 лв. на член от семейството на месец.Лазар обаче вече се усигорява на по-малка сума и ще се вместим.Трябват декларации отслужбата за соц.помощи.Акт за раждане на детето и декларации от работидателя за паричното възнаграждение за предходните 12 календарни месеца, т.е. ако искаш да ги взимаш от октомври трябва да обхванеш от м.октомври 2008 до септември 2009.Това е.При мен трябва и бележка от училище за Рада, но ти подобни допълнителни неща няма да вадиш.
Мимка ще се снимам и ще ви се покажа.А за Лазар е ясно, че аз влязали в 3 фаза и той влиза, той няма да издържи сам в мъките.Незнам сега като няма да го има вече 12 дни как ще устои, но се надявам да излезе железен, че иначе пропада.Ще го контролирам до колкото мога от разстояние.Надявам се като направим още 2 пъти 5 на 5 дни и да приключим, т.е на 20 октомври да влезем в 3 фаза.А и след това той ще изкара колкото и аз независимо от свалените кила.При мен ще са или 70 или 80 в зависимост от постигнатото, а това си е до средата на януари, но поне са доста разрешениете храни.
За спа хотел не мога да съм много компетентна.Ние все ходим на юг, към Сансански, Разлог и Банско.Но хотела в Сандански - Парк Хотел Пирин го препоръчвам, много е хубаво там, а за почивните дни пакета включва и безплатен масаж.Но иначе цените са солени, но има и детски кът с аниматори и забавления.
Ставам, че имам още малко работа докато дребното спи, а след това ме чака и чистене - реве ми се и се смислям дали да не изчакам и Лазар да си дойде да ми помогне.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 29, 2009 10:12 pm 
любопитко
Аватар

:happy birthday: :bestwishes: :give_present: Честит рожден ден Миме! Букет от нежни пожелания даряваме ти с две ръце и радост, щастие, любов желаем ти от все сърце.
Много радост и семейно щастие. :birthdaycake: :roseflower: :kissgirl2girl:

Да се похваля-в неделя най-после направихме на Ники прощъпулник.От доста време го отлагахме,но и това мина.Тя хвана първо документите на фирмата ни ,а после и черпака.Една приятелка така каза-добра бизнесдама и никога гладна.Започна все повече и повече да приказва,днес каза тао,което значи чао,абе приказливка си е тя.Танче направо ти завиждам за волята,която имаш с тази диета.Аз също се канех да я почна ,но това да се лишавам и само месо да ям,при положение ,че пазара беше пълен със плодове и зеленчуци,това не е за мен.То и затова и трудно ще си сваля тези 4 вече кг.,които ми пречат,но има време дано и това стане.Е това е момичета.Утре се надявам пак да се включа по някое време.Лека вечер!!!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 30, 2009 9:15 am 
фурия
Аватар

Браво Таничка за прощапулника, ние го пропуснахме.Аз съм измислила друг компромисен вариант.
Моята най-добра дружка от парка тръгва от утре на работа, направо ми се реве.Така хубаво си прекарвахме времето заедно, а и нейната дъщеря и Велинка си играят и се карат много добре, въпреки че имат 9 м.разлика.Така че след малко ще ходим на "прощално"кафенце с мъниците.Е, ще ходим в клубче, за да можем да поседим на спокойствие.Ще ви кача една снимка с Велина и нейната дъщеря и една на двете маймунки.Ставам мамчета, че Лазар ще пуска прахосмукачката, че вчера не смогнах да изчистя.
Тук са с Радето
Изображение
Тук с мен
Изображение
А тук свирят на пианото при свекърва ми - тази ми е любима
Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 425 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 29  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]