Жена прогледна, след като си удари главата

Новозеландката Лиса Рейд, която загубила зрението си на 11-годишна възраст,...

Безплатна лепенка срещу неадресирана реклама

Зеленина, кристален въздух, бистри езера и буйни реки, чисти планини – всеки от...

Въпроси за кърменето

Животът рядко тече като по учебник… Но дори и след труден старт има шанс ти и...

Роби Уилямс стана татко на момче (видео)

Британският певец Роби Уилямс стана баща на момче.

Последно посещение: Дата и час: Пет Окт 31, 2014 9:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 14, 2009 11:51 am 
любопитко

Разкажете ни своята най-незабравима семейна ваканция и споделете кои според вас са най-добрите места за почивка с деца в България и в чужбина.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 15, 2009 2:00 am 
фурия
Аватар

Ние сме имали 2 семейни почивки досега. :D
Първото пътешествие в живота на сина ми Явор беше до Еленския балкан (ние сме от област Варна).Той беше само на 3 месеца,даже ненавършени.Беше първата семейна почивка.Продължи 4 дни,като посетихме Царевец и Арбанаси,като малка разходка.Е,разбира се за толкова малко дете е уморително пътуване,но за сметка на това чистият въздух на Балкана помага.И тримата се чувствахме страхотно,отделно от всички и от всичко.Яви беше много послушен.ПОлучи се страхотна почивка,пълна релаксация.
Сладващата почивка беше на Камчия-в бунгала с компания от приятели на мъжът ми.Сравнително весело беше,но...друго си е да сме си тримата и да се отделим от познатите за малко.Плажът там беше ужасно ветровит и малко можехме да се попечем,но на малкия му е все тая,защото него го вълнуваше само морето и той да си цопка във водата.
Със съпругът ми мислим тези семейни почивки да станат като традиция в нашето семейство.Направете това и вие семейства.Поне веднъж годишно.Това е прекрасна вазможност за релаксация,още щастливи моменти,и красиви спомени,а те са много важни в живота на всеки човек.:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 19, 2009 1:38 pm 
фурия
Аватар

За най-незабравима семейна почвика смятам тази на морето по-миналата година. Бяхме във Варна у наши роднини, които живеят точно срещу морската градина :D . Почивката ни продължи 10 дни, а на мен не ми се искаше да свършва. Много хубави спомени имам от тогава. Прекрасно беше, че имахме на разположение домашни условия, а не квартира или хотел, а като си с малко дете, това си е един голям плюс. Всеки преди обед ходехме на плаж, а следобяд се отдавахме на атракциите, които предлага морската градина. Естествено, хубаво е за там да имаш цяла торба с пари :lol: :lol: :lol: , но пък беше страхотно наистина.
Няма как да не отбелжа, че тогава посетихме и Делфинариума, който не бях виждала от дете. :D
Като цяло почивката ми хареса много, заради разнообразието, удобствата и спокойствието.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 26, 2009 8:34 am 
фурия
Аватар

ние ще ходим по морето някаде мислим на златните на почивка към края на юни или юли за 1 седмица и после ще разказвам :D :D :D това ще ни е първата почивка семейно така да се каже :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 12:52 am 
Аватар

Нашата незабравима и единствена за сега семейна почивка беше миналото лято на Ахтопол. Беше донякъде един малък кошмар, който се надявам да не се повтаря. Първо с отиването на морето ни се развали колата, която си бяхме купили преди 2 месеца, от които 1 месец тя стоя в сервиз за основен ремонт на двигателя. Няма да ви казвам какво ни струваше това и на морето беше капака на цялата работа. Тарсихме майстори и какво ли още не. Детето беше на 11 месеца и много го беше страх от водата и от пясъка. Постоянно плачеше като се нацапа с пясък и затова стоеше с баща си в бунгалото, а аз сама на плажа, тъй като и мъжа ми не обича много да се пече. Така изкарахме 4 дни. Въпреки това аз не съжалявам, че отидохме, защото обожавам морето и се радвам, че можах да го видя поне за малко. Тази година също правим планове да отидем на почивка и се надявам да мине доста по-добре от миналата. Важното е да бъдем тримата заедно, отделени от всичко и от всички поне за малко.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 9:01 am 
Аватар

Нашата първа семейна почивка беше миналата година. Бяхме на Китен, а нашия малък Божидар беше на 8месеца. Прекарахме страхотно, а и той въпреки,че беше толкова малък се забавляваше много. Морето му се стори доста интересно и непрекъснато искаше да цопка във водата :lol: . А и сънят на плажа му се отрази много добре. Вечер пък също се забалвяваше по улиците на Китен със различните атракции, които предлагаха, въпреки че не ги разбираше. Имаше много смешни моменти с нашето дете по всяко време. Беше незабравима първа семейна почивка :flowerpink: . Тази година предполагам, че ще бъде доста по-интересна, защото вече сме големи :D , ходим, тичаме на всякъде, пипаме всичко и ще бъде забавно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 11:51 am 

Тази тема ще ми е страшно полезна, тъй като сме в момент на търсене къде да почиваме. Надявам се тук да намеря отговора именно от вас.
Дъщеря ми е на 9м. и решихме с нея тази година да почиваме на море в Хърватско - вила с басейн, близо до плаж и с възможност за изхранване. Но се оказа, че тези които ни допадат или са заети за юни или са доста високи цените. Затова се ориентирахме към нашето черноморие и забелязах, че доста са паднали цените, но не знам къде ще ни е най-добре. Първоначално се ориентирахме към Св.Марина, Созопол, но там нямат ресторант с блок-маси а обикновен ресторант, което означава че ще трябва да чакам всеки обед и вечеря по 1-1.5 часа за да хапнем а с малката ще е доста изнервено. А и от там ми казаха че идеята на комплекса е сами да си готвим понеже в апартаментите има кухни, но не такова преживяване търся. Сега се чудя за Елените (в Албена сме били вече и тя отпада), дали не е много старо обзавеждането и дали храната си я бива. Търся определено тихо и наистина семейно място за почивка. Но само да не се окаже че всички са станали като Златни пясъци и Слънчев бряг-пренаселени, шумни и с ниско качество на обслужване. :cry:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 1:39 pm 
фурия
Аватар

Здравеи Ronicat когато тръгваш някъде с детето наистина трябва да се съобразяваш най-много с него.Миналата година отидохме в Равда.Понеже бяхме с едното дете решихме че ще сме там за 3 дни и оттук започнаха проблемите.Още щом кажеш на тези които предлагат квартира че си само за 3 дни всеки казва неможе.С 300 зора намерихме квартира,която беше ужасна.Затова решихме че ще се прибираме в нея само вечер за да спим там.Ядохме по заведенията от които не мога да се оплача в обслужването много бързо те обслужват.За хотели не ме питаи свободни места нямаше.Затова моят съвет е ако имаш възможност наемете апартамент и направете предварителна резервация,а не като нас тръгнахме на късмет и нищо не се получи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 2:04 pm 

o, без резервация не тръгвам на никъде. Дори желая да предлагат детска кошара, за да не носим нашата и ако има детска възпитателка ще е чудесно да се занимава с малките деца.Така детето ми ще се срещне и ще играе с деца на неговата възраст. :lol: Напоследък не сме били в хотел без интернет връзка в стаята, така че и това ще стесни кръга на търсенето ни.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 2:55 pm 
фурия
Аватар

е с изисквания като твоите ще се съглася на почивка с деца,но по принцип съм против такава почивка на която постоянно да се оглеждам къдее детето, какво прави,нее ли време да яде и да спи.Това нее почивка!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 4:28 pm 
Аватар

Здравейте и от нас!
Нашата страхотна почивка беше през септември на Албена, в х-л Вита Парк. И аз имах като вас притеснения, дали като сме с детето ще можем въобще да си починем - ами можахме и беше прекрасно! Очарована съм от Албена, за всичко е помислено, не се притесняваш за нищо. Времето не беше много горещо, затова отидохме през септември. Детето беше на 1 година, много се разхождахме, спеше си навън в количката докато ние се къпехме в басейна или почивахме на плажа. Бяхме си взели сгъваемата кошарка и детето спеше в нея. Храната беше в огромни количества и много разнообразна и малката хапваше с голям апетит. Имаше и детска занималня, в която се занимават с децата, но аз не смеех да я оставя, че беше много малка, но пък стоях там с нея и се забавлявахме заедно с многото играчки и занимавки. А къпането в детското басейнче беше нейния Рай! Пътувахме и разгледахме много от намиращите се наблизо забележителности: Аладжа манастир, Делфинариумът във Варна, Ботаническата градина в Балчик, нос Калиакра. В момента очакваме второто си детенце и си правя планове дали ще можем да отидем пак там през септември. Силно се надявам, че можем да повторим страхотната миналогодишна почивка. :peace:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=388706

Последна промяна anyto на Съб Юни 13, 2009 9:33 am, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 28, 2009 4:45 pm 
фурия
Аватар

anyto колко време бяхте там и колко платихте?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 29, 2009 2:34 am 

Здравейте и от мен. Това е една много интересна темичка и на въпроса: За най - подходящо място за почивка с деца? Отговорите са много и зависи много от възрастта на детето и от характера му най - вече. Ще ви разкажа нашата история и за характера на нашият син Емо, който е на 1 годинка и 10 месеца. В момента ние живеем в Испания (тук започна нашият съвместен живот и тук се роди Емо) . Докато бях бременна разглеждахме забелижителностите на тази красива страна, обикаляхме много и се наслаждавахме на всички красоти, и атракции. И в един прекрасен ден се роди Емо, най- красивото създание за нас и колкото красив, толкова ревлив :D :crying: Тогава дойде майка ми за да ни помага първият месец и искахме и на нея да покажем някой от забележителностите, които са по близо до Мадрид (тъй като ние живеем в Мадрид). Но Емо не искаше да стои в столчето за кола, което тук е задължително. И се налагаше майка през цялото време да го държи (добре, че на мъжът ми задните стъкла на колата са тъмни). Пътуванията ни бяха кошмарни и все още са. Той не обича да стои вързан много време, обожава да е в колата, но да е пуснат на свобода :lol: , което тук е невъзможно, защото ако ни спрат полицай не ми се мисли за глобите и разправиите. Независимо, че беше много ревлив не спряхме да обикаляме по дворци, катедрали, замъци по пикници. Тези забележителности изискват време, за да ги погледнеш да им се порадваш, да ги снимаш. При нас това става по - бързата процедура. А сега когато влезнем на такова място той пощурява, започва да бяга и да пипа всичко забранено :wink: Последната ни екскурзия беше до Гранада (това е на 500км от нас). Там бяхме с брат ми и неговата приятелка, които ни бяха дошли на гости. За пътуването първият час беше добре и след това както винаги кошмарно. Когато отидохме там се настанихме в семейното хотелче , което си бяхме запазили и излезнахме да търсим ресторант да за обядваме. И както винаги, когато решим да хапнем навън единия го гони, другите обядват и след това смяна :hamburger: . В квартирата обикаляше като луд, въртеше копчетат на парното, блъскаше вратите, местеше столовете и най - интересното е, че имаше 3 делви на поставка (бяха комплект). И тази в средата беше най -малката, която той извади от поставката и дойде до масата с нея, при което аз щях да припадна. И аз му казах:- Емо не (по инстинкт, но не се усетих, че като му кажеш НЕ и той хвърля, а не ти го подава, и че от това НЕ в момента в къщи от 6 чаени чаши имаме само 2, от които едната е със счупена дръжка :lol: ), при което мъжът ми по уравновесен от мен и каза: - Браво Зайко, дай на тати! И Емо му подаде делвата. В този момент сърцето ми щеше да се пръсне от притеснение да не я счупи. В Гранада разгледахме много красива забележителност, която е участвала за 7-те чудеса на света, но не е спечелила и това е друг град, намиращ се в самата Гранада. Но е съществувал съвсем отделно и е имал всичко за да живееш нормален живот. Като училища, църква, занаятчийници, дворец, баня, имаше и кули (наблюдателници). На кулите количката е оставихме долу, защото нямаше начин да катерим стълбите с нея и Емо беше на ръце (повече за този град съм описала в "моят блог" в категория "пътешествия"). По принцип, като ходим по катедрали и дворци винаги ни карат да си оставме количката долу, защото имат много тесни или вити стълби, по които детето можеш да го качиш само на ръце. И винаги, когато ходим по такива забележителности с Емо не можем да се отпуснем, винаги очите са ни повече в него. По тези атракции има ужасно много хора, а той си е доста палав и все ме е страх да не побягне нанякъде и в тълпата да не го изгубя. И моето мнение, че по такива екскурзии не трябва да се взима малко дете, защото единия го гони, а другия снима забележителностите :lol: И въпреки всичко Емо е навсякъде с нас. Това беше най- дългото ни пътуване с него другите са ни най -много на 200 км от Мадрид.
Миналата година имахме и две пътувания със самолет. На отиване до България бях сама с него и самолета имаше закъснение. В залата, в която чакахме ме побърка да го гоня, а на връщане това удоволствие го оставих на таткото. И в самолета не седна, пречехме доста на стюардесите, тъй - като пътеката е доста тясна и двама човека е трудно да се разминат.
В България миналата година със съпруга ми ходихме до Девин да разгледаме Ягодинската пещера и Дяволското гърло, но Емо го оставихме на майка. И добре направихме, защото в пещерите си беше студено, а и стълбите в Дяволското гърло с Емо щяха да са ни в повече :lol: . Бяхме само за два дена сами, два дена спокойствие и наслаждаване на забележителностите изцяло :hearts: Тази година живот и здраве пак ще се прибираме и не сме решили къде ще отидем. Искаме на море, но ако вземем Емо с нас пак няма да можем да седнем спокойно (единия винаги ще го гони) и вместо да си починем ще се изнервим. И казах на съпруга ми, че ако го взимаме с нас ще е на балкан, но някъде където е без атракции :flowerpink:
Пътуванята с деца винаги имат както положителни, така и отрицателни страни. Но емоцията и еуфорията с тях е несравнима. Независимо, че Емо е толкова палав не бих го оставила за повече от два - три дена.
Снимки от пътуването ни в Гранада съм качила на адрес:
http://lubkis.moetodete.bg/gallery/?gal ... 402&a=9874

Последната снимка от албума е на Емо с любимите му делвички :flowerwhite:

Изображение
Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 11, 2009 11:43 pm 
любопитко
Аватар

Аз да се похваля в темичката ще пътувам с тиана за испания за един месец на гости на мама и тате,но за съжаление без таткото :( той ще е на работа и е невъзможно да дойде с нас.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 12, 2009 3:35 am 
фурия
Аватар

.....

Последна промяна harmony на Нед Сеп 19, 2010 6:53 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]