Горещниците тази година не толкова горещи

На 28, 29 и 30 юли се отбелязват астрономическите горещници.

400 деца просят по столичните улици

Над 400 деца просят по улиците на София. Това показват данните на Столичната...

Какво да очакваш след раждането с епизиотомия?

Всички казват, че трудностите на раждането се забравят, щом гушнеш рожбата си....

Как да предпазите детето от кърлежи

Зелената трева е толкова примамлива за детските крачета! Но бъди внимателна - в...

Последно посещение: Дата и час: Вто Юли 29, 2014 9:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Родилни петна
МнениеПубликувано на: Пон Мар 09, 2009 11:51 am 
Аватар

Синът ми се роди с родилно петно на лявото слепоочие тип "кафе със сметана". Знае ли някой дали се премахват, тъй като това което има синът ми е доста голямо?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 09, 2009 1:33 pm 
фурия
Аватар

Когато Арчи се роди, на втория ден при смяна на памперса видях, че половината му дупе беше синьо :shock: . Казаха ми, че е родилен и белег и да не се притеснявам, защото това щяло да му бъде чарът. Малко ми стана някак гадничко, но... След време, обаче, за мое голямо учудване, петното започна да изсветлява и напълно изчезна. Явно е било някакво охлузване от самото раждане, предполгам.

lusien, твоето бебче колко е голямо? На нас ни изчезна след около 2 седмици, доколкото си спомням. Защо не отидете на лекар да го погледнат. Може да ви дадат някакво кремче за мазане, ако е подходящо в случая.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 09, 2009 4:14 pm 
Аватар

Марти е на 9 месеца и 23 дни. Родилните петна тип "кафе със сметана" не изчезват. Представляват като бенка, но по-светла и не може да изчезне сама. Водихме го на дерматолог, но той каза, че не се махали, а само се наблюдавали. Но аз видях в интернет една клиника Дерма БГ, в която пише, че ги отстранявали с лазер. За това се интересувам дали някой знае нещо друго, тъй като все пак петното е доста голямо и е на лицето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 7:44 am 
прохождащ
Аватар

Здравейте, и моят син има родилни петна на челцето и по клепачите представляват едни червени петънца.Има дни в които избледняват, ама почне ли да реве пак се показват.Моята педиатърка ми каза, че няма за какво да се притеснявам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 21, 2009 9:53 pm 
фурия
Аватар

darina87 написа:
Здравейте, и моят син има родилни петна на челцето и по клепачите представляват едни червени петънца.Има дни в които избледняват, ама почне ли да реве пак се показват.Моята педиатърка ми каза, че няма за какво да се притеснявам.
За това наистена не се притеснявай моята дъщеря също имаше такъв вит петна по челото оченцето и вратлето.Още в родилния питах за тях защото бяха ярко чарвени даже на челото очертано като подкова а на вратлето доста голямо дори сега има но съвсем слабо.При нас изчезна от само себе си на около една година и три четри месеца.Успех.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 22, 2009 8:27 am 
прохождащ
Аватар

mima31 написа:
darina87 написа:
За това наистена не се притеснявай моята дъщеря също имаше такъв вит петна по челото оченцето и вратлето.Още в родилния питах за тях защото бяха ярко чарвени даже на челото очертано като подкова а на вратлето доста голямо дори сега има но съвсем слабо.При нас изчезна от само себе си на около една година и три четри месеца.Успех.

Нашето петно на челото очертава все едно английйската буква V, абе да е живо и здраво това да му е проблема :) А нашата педи каза, че едно време на 10 деца се раждали 1-2 с такива петна, а сега има бум с родилните петна, защото на 10 деца само 1-2 нямали, така ми каза.Да се надяваме, че с течение на времето ще поизчезне ако не здраве да е :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 22, 2009 10:36 am 
фурия
Аватар

Е бади уверена че ще изчезне та дори да избледнее е по добре от колкото да е ярко изразено. :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 29, 2009 8:57 pm 
фурия
Аватар

Никол също като се роди имаше родилно петно между веждите,но след няколко дни изчезна само и се появяваше само когато започнеше да плаче,вече не се появява изобщо :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 04, 2009 11:48 pm 
любопитко
Аватар

И Елена се роди с родилни петна -отзад на тила и на челото.Това на челото поизчезна и само като плаче се появява за малко,а това на тила отзад си стои ярко червено,но косичката го прикрива.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 05, 2009 6:45 pm 
Аватар

Моят Поцко се роди с 3 родилни петна. Едното на дясното око към кладенчето съвсем малко беше още 2 месец се скри. Второто отзад на средата на главичката още си личи, но съвсем леко. Третото на тила наистина е много упорито и още си личи е по-слабо е, но личи. Като ревеше и се напъваше като по- малък от коликите ставаха много виолетови. Добре, че се роди с дълга черна коса и не се виждаха. На мен първият ми въпрос към педиатърката беше за родилните петна и тя каза, че се махали с времето. Между другото приличат на напръскани капчици. Незнам от какво се получават можеби от самото раждане.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 1:45 pm 
фурия
Аватар

на една приятелка момиченцето се роди със два белега на окото и челото,те изчезнаха но когато малката се разплаче и се зачерви от нерви том където били белезите се очертава местото където е имала белег.
На друга мама детето има на ръчичката червено петно така се роди,сега той стои но малко се намаля.Ние нямаме такива.

дано да се заличат

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 29, 2010 2:28 pm 
Аватар

И моето момченце има на върха на нослето.Почти изчезна вече,но при раждането беше доста червено.Направи ми впечатление,че лятото рязко избледня.....надявам се с идването на следващото лято слънчицето да помогне и да изчезне напълно.По принцип казват,че родилните петна изчезват сами до годинката на детето.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 30, 2010 5:21 pm 
любопитко
Аватар

Дани също има родилно петно.Като ми го донесоха в болницата и видях,че на ръчичката му има синкаво петно и попитах какво е - ми отговориха,че е от системите,понеже беше един ден в кувьоз.Обаче се оказа родилно петно и до ден днешен си е такова-кръгло и синкаво.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 01, 2010 12:34 am 
прохождащ

Моят мал4оган също има родилно петно.То е на вратлето му и е с формата на сърце.Но за мен важното е 4е е живо,здраво и жизнено беб4е,нека това петно да му е кусурът :heartbeat: :flowerwhite: Също така има и на 4елото и клепа4ите,но те по4ти не ли4ат,освен когато запо4не силно да пла4е.

Последна промяна Doneva на Пет Апр 02, 2010 10:29 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2010 1:35 am 
фурия
Аватар

И Дара има родилни белези на врата и челото, на челото се почвчва само като плаче, а на вратлето е под коста, червено, но вече много изсветляло.
Но съм виждала тъмно петно на лицето на едно момиченце. Жалко ако не се махат. Не че е кой знае какво, има къде по-страшни неща, но все паке по-добре без него. Все пак си мисля, че с днещната хирургия може да се корегира в по-късна възраст.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]