Кон хвърли 40-годишна в болница с мозъчен отток

40-годишна жена от село край Симитли е в болница с комоцио и мозъчен отток,...

Да те удари мълния 10 пъти

Американец от Северна Каролина твърди, че е бил удрян от мълния цели 10 пъти.

Методи за предпазване от забременяване през вековете

Идеята за контрацепция съществува от хиляди години. Ето няколко странни, дори...

Кърмата не зависи от размера на бюста

Големината на бюста и формата на зърната не са пречка пред успешното кърмене....

Последно посещение: Дата и час: Чет Юли 31, 2014 12:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Ползвате ли Еко и Био продукти?
Анкетата свършва на Чет Мар 05, 2009 2:02 pm
Да 25%  25%  [ 3 ]
не 25%  25%  [ 3 ]
не но бих опитал ако получа информация 50%  50%  [ 6 ]
Общо гласове : 12
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 2:02 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте мами пускам тази тема като се надявам всеки да се включи със своя опит! Напоследък много се говори за Био и Еко продукти- в това число спадат не само храните но и козметиката, препаратите, играчките за децата, дрехи , а също и мебели и какво ли още не! Искам всеки да сподели ползва ли продукти с такъв характер, какви са и от къде си ги осигурявате! Също така нека всеки да сподели какво знае за ползите от тях и съответно вредите от аналоговите не екологични продукти!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 2:13 pm 
бърборко
Аватар

Относно написаното по- горе бих искала и да добавя, чували ли сте за биопамук! Знаете ли, че памучните материй не са толкова безобидни и полезни поради употребата на множество пестициди и химикали за обработката на памука до крайната мека материя! Наскоро научих че дори е възможна появата на алергия при най- малките бебчета от използването на памучни материй с високо съдържание на пестициди! Разбира се ние няма как да знаем колко химикал съдаржа дадена материя но от скоро започнах да се интересувам и научих че съществуват дрешки за бебета от биопамук произведен по естествен начин и без съдържание на силни химикали!
Обръщайте внимание на етикетите поне на скъпите дрехи които купувате аз лично попаднах на някой с такава материе и това са предимно вносните дрешки! Трябва да пише Organic coton!
Ето и един сайт за да разгледате !www.greenbaby.co.uk

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 3:55 pm 
фурия
Аватар

Zdravei i tuk!Moja opit e samo v oblastta na hranata.Kupuvam i bio pjureta, kato sam vzimala na Hipp, a i na edna balgarska firma Bio-ne6to si, no ne moga da se setja to4no imeto.Nie vka6ti sega si kupuvame bio-domati i krastavici, za6toto imat vkus na istinskite zelen4uzi.Dre6ki az i kupuvam vsjakavi i skapi i po-evtini, no gledam vse da izglejdat dobre i da sa ot pamuk. Interesnoto v dne6no vreme e, 4e vsi4ko e vredno i predpazvame decata si ot mnogo ne6ta, no moje bi ne trjabva da e to4no taka.Az li4no ne mija i ne steraliziram vsi4ko, koeto popada v ustata na da6terja mi, spored men tja trjabva da gradi njakakav imunitet.Ne 4e i davam da slaga bokluzi v ustata si.Naistina dnes vsi4ko e po-neka4estveno ot predi vreme, no i pak togava ne sa imali i mnogo informazia za produktite i ka4estvotot, pak sme zdravi.sigurno ima mnogo hora na protivopolojno mnenie ot moeto, no tova e normalno - vajno e da otgledame decata si zdravi.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 5:29 pm 
фурия
Аватар

A i da te popitam - ti kupuvala li si ne6ta ot tozi sait.v ob6ti linii na nas ni haresaha.A i ot kakvi marki sa bili dre6kite, koito ste kupuvali ot bio pamuk, za da potarsja.Mesri!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 6:28 pm 
фурия
Аватар

В големите вериги магазини има щандове за Био храни - има плодове, зеленчуци и др. Никола не съм купувала. Не знам защо, ама не им вярвам много. Нищо не ми гарантира, че не са като останалите. Вече съм загубила доверие в много неща.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 7:33 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте отново!Искам само да кажа че не е необходимо да се вманиачаваме както казва tanjuk! По отношение на изваряването то е ясно че децата трябва да свикват с микрофлората и разните там бактерий които са навсякъде . А това да ползваш максимално естествени продукти без намесата на допълнителни химикали и отрови несмятам че е излишно и тук не става въпрос само са храната! Едно време са живеели максимално натурално и не е имало необходимостта да се предпазват от неща които развитата индустрия в момента бълва за щяло и нещяло!
Относно сайта- да ползвам техни неща благодарение на това, че имам роднина в Англия и има възможност да ни изпраща от тях! Но много от нещата ги има и тук като стъклени шишета например , играчки от еко матиреал, гащичките, еко пелените но са на други марки !
Дрешки от биопамук тук има на марката Orchestra- Португалска, има и в Premaman може и други да има но засега знам тези!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 9:29 pm 
фурия
Аватар

Da, mersi!6te obra6tam pove4e vnimanie za napred na etiketite.Nie sa6to polzvame stakleni 6i6eta, hapvame bio-pjureta, no drugite ne6ta sa si normanite.E, az imam 6ansa da imam babi na selo i da izpra6tat i doma6ni zelen4uzi, sega v momenta jaica i drugi razni.Sa6to taka majem malkata sas zehtin, a ne s kremove za bebeta, za6toto maja mi nastoja.No do tuk, drugoto i na men 6te mi doide v pove4e.ako imam vazmojnost 6te i vzimam po-ka4estveni ne6ta, no ne haresvam tova, 4e ne gi prodavat navsjakade, a spezialno trjabva da se tarsjat.Moje bi dori sme imali i dre6ki ot organic cotton, no ne sam obarnala vnimanie, za6toto pove4eto ot dre6kite i sa vse ot po-hubavi magazini, pak i podarazite, koito polu4i sa6to bjaha hubavi4ki.Az li4no mnogo haresvam dre6kite na Fox baby i imame dosta ot tjah, no te sa si ot obuknoven pamuk dokolkoto vidjah.Ami dai boje s decata ni vsi4ko da e ok.6te ostavja temata i na drugi hora, 4e mnogo se zadalbo4ih :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 04, 2009 11:46 pm 
фурия
Аватар

Не съм ползвала такива продукти,но както казва Нинка нищо не е сигурно.Никой неможе да ни даде гаранция че са чисти,единствено че са по скъпи и има хора които не могат да си ги позволят.За мое щастие бабите пращат от село зеленчуци,както при tanjuk.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 05, 2009 3:46 am 
фурия
Аватар

Аз...не се задълбочавам да гледам дали това ,което купувам е Био,но може би би било добре.Храни в бурканчета (на ХИП например) с емблема Био ползвам и сега.Зеленчуци от баба на село -картофи,лук,моркови;домати, краставици,когато имаше;плодове от двора на мойте родители;яйца досега на Явор съм давала единствено домашни(от село),едно единствено купешко яйде(жълтък) е изял досега.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Яну 26, 2009 1:16 am 
фурия
Аватар

Ninkata написа:
В големите вериги магазини има щандове за Био храни - има плодове, зеленчуци и др. Никола не съм купувала. Не знам защо, ама не им вярвам много. Нищо не ми гарантира, че не са като останалите. Вече съм загубила доверие в много неща.
абсолютно съм съгласна....нищо вече не се знае колко точно е истинско.... за мен повечето продукти са по- скоро фалшименто с етикет БИО....сами се сещате защо... :sad:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 05, 2009 11:59 pm 
фурия
Аватар

Не съм гасила клечки. Само със светена вода съм мокрила косичката а Дара като е неспокойна. Не съм много наясно какво са уроките.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 06, 2009 3:15 pm 
фурия
Аватар

mariela82 написа:
Не съм ползвала такива продукти,но както казва Нинка нищо не е сигурно.Никой неможе да ни даде гаранция че са чисти,единствено че са по скъпи и има хора които не могат да си ги позволят.За мое щастие бабите пращат от село зеленчуци,както при tanjuk.

И при нас е така.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]