Чистенето на сняг вреди на сърцето

Стотици хора умират всяка година от чистене на сняг, предупреждават кардиолози.

Съдът наложи парична гаранция на обвинения за смъртта на 4-годишния Паоло

Очаква се още днес по-късно да има и присъда. Обвинението предполага от 3 до 10...

53 Идеи със стари буркани

Ако не сте правили зимнина тази година и имате много буркани, използвайте ги...

Не изпускайте момента: Очарователни снимки на новородени бебета

Фотографката Erin Elizabeth прави снимки на новородени бебета на около две...

Последно посещение: Дата и час: Съб Ное 22, 2014 2:59 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 17, 2010 1:53 am 
фурия
Аватар

smakkky, понеже ми стана любопитно, защо 2 мес. след като си спряла да кърмиш трябва да се отиде на мамолог?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 17, 2010 6:56 pm 
прохождащ
Аватар

Прегледа е профилактичен за бучки, кисти, изобщо да се види състоянието на гърдите.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 18, 2010 2:26 pm 

След отбиването и на двете ми деца не съм пила хапчета за спиране на кърмата и не съм прилагала никакви специални процедури освен изцеждане по малко, когато гърдите са наистина препълнени. Важното е да се цеди наистина малко, само толкова, колкото е необходимо, за да се премахне напрежението в гърдите и да се цеди все по-радко, така че кърмата отсамосебе си да намалее и спре. С малката ми дъщеря въпреки, че я отбих на 1год и 8 мес. и мислех, кърмата ми вече е много намаляла, след отбиването около седмица се налагаше да изцеждам, но все по-малко и по-рядко докато кърмата спря.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 18, 2010 5:26 pm 
прохождащ
Аватар

Аз направо не знам как ще стане при мен този процес, след като дъщеря ми която е вече на 1 и 2 месеца не спира да иска да суче и то май повече ме ползва за биберон. Но така стимуира гърдите и няма да спре производството на кърма. Миналата седмица ми се наложи да ме няма целия ден и като се прибрах вечерта гърдите ми се бяха втърдили много, което значи че си има кърма. Лошото е че няма определени часове в които да иска да суче, а почти през цялото време през 1-2 в това число и през нощта. А аз вече ще откача :cry:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 24, 2010 8:59 pm 
любопитко
Аватар

Смаки, дали тези материали няма да ти помогнат? http://xedra.wordpress.com/2010/01/01/weaning/
http://xedra.wordpress.com/2010/05/12/laststep/

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 01, 2010 11:18 pm 
любопитко
Аватар

Дани реши сам да се отбие , понеже взех да го дохранвам с АМ и реши , че няма да си прави труда да суче . Хубаво е че успях да кърмя 11 месеца . След като спря да суче , моя гинеколог ми изписа две таблетки Достинекс и не съм имала никакви проблеми .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 16, 2010 5:56 pm 
Аватар

Ана2 написа:
Смаки, дали тези материали няма да ти помогнат? http://xedra.wordpress.com/2010/01/01/weaning/
http://xedra.wordpress.com/2010/05/12/laststep/
Страхотнии статии,много интересни и много поучителни!Първото ми дете го отбих на 1год. и 2 дена,кърмата ми беше намаляла много,а тя дърпаше и уж сучеше,което беше много болезнено и неприятно за мен.Сучеше само сутрин и вечер и я отбих,като вечерт преди заспиване плачеше,но за 3 дена се справих,но гърдите ми щяха да се пръснат,не ги изцеждах,а търпях,пробвах да пия бромо криптин,но се чуваствах толкова зле от него,че неможех да ставам от леглото си,захвърли го и 3-4 дена,без хапчета,без пристягане,без изцеждане гърдите ми постепенно спаднаха и кърмата спря.Не съм получила мастит.Сега имам второ момиченце,което също кърмя-на почти 10 месеца,а суче с голяма страст.Има дни в които освен кърма не иска нищо друго,крия се и друг се опитва да я храни,но после като ме види,въпреки че е нахранена пак ме дърпа да суче.Нощем ме буди 1-2 пъти,вече не си изцеждам гърдите,а съм ги оставила тя да ги изсуква.И отбиването им ми се струва,че ще бъде много по-трудно,отколкото беше с голямото ми момиченце.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 16, 2010 9:47 pm 
прохождащ
Аватар

От блога на Хедра всички статии са много добри. Всички съм чела, както и за децата които не ядат много. Моето дете просто си предпочита да суче и това си е. Но съм решила вече наистина до септември и приключвам че вече не издържам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 16, 2010 11:49 pm 
Аватар

Ох и при мен е така.Тя да речем още няма 10 мес.,но днес е почти изцяло на кърма,хапнала е малко каша и малко супичка от дет. кухня и това е.Ама те и гърдите ми са меки,няма нищо в тях в момента,пробвах с помпата и едва изцедих няколко капки.Дано слезе малко,че като се събуди по сред нощ и чак започва да пищи,ако не им дам да суче.Опасна работа...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Юли 18, 2010 12:54 pm 
прохождащ
Аватар

Peneva и ние бяхме така. Захраних я на 5 месеца и половина, но изобщо не искаше да яде каши и пюрета. Предполагам че като спрем с кърменето ще започне да се храни повече, но вече не се притеснявам като преди. Колкото и какво иска да яде да яде, насила хубост не става.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 19, 2010 5:04 pm 
Аватар

Нали?Но понеже с първото ми дете не беше така(е да то не може да са еднакви)и с Пресияна доста се притесних,но хванахме цаката,когато има възможност да я храни някой друг без аз да съм в стаята-яде и изяжда всичко,без киселите и кремчетата.Тях не ги харесва грам,но види ли ме-край с яденето..

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 8:34 am 

Кърмата спира бързо и лесно с хомеопатия. Мисля, че беше бриония в определено разреждане, но попитайте лекар-хомеопат.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Ное 22, 2010 6:00 pm 

Здравейте и от мен при мен проблема е следният:
От както се роди сина ми го караме на изцедена кърма понеже той не засука въпреки моето голямо желание като ми видеше гърдата започваше голям рев и така вече 7 месеца почти.Прекарах 1 мастит и 2 пъти много зле запушени канали,понеже имам много кърма като крава съм.
От 3 дни пия чай салвия и витамин Б 6 ,но няма никъкъв ефект цедя са по 3 пъти за денонощие /докрай-защото ме изстрах да не стане пак някои мастит и или нещо друго/защото много напрягават и болят немога да изтърпя.Хапчета неискам защото ме изстрах да не взема да падна нещо тука и да не се случи нещо на детето понеже моя позната пи хапчета и имаше всички странични ефекти.Кърмата ми не намалява.Някой може ли да ми каже до колко дни ще има ефект с този чай за да се успокоя малко гони ме голям страх да не направя някои беля пак .Споделете опити и ако греша някъде някои да ме поправи приемам критики.
Благодаря на отзовалите се !

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 9:29 pm 
Аватар

Здравейте! Моя проблем е следния
Моята малка принцеса вече е на 1г и 2 месеца и преди 4 дни сама се отказа да суче, а аз разредих кърменията още преди няколко месеца, а от 1 месец насам сучеше само вечер, докато не се отказа сама! Не съм пила нищо, а от хапчетата ме е страх, тъй като си гледам детенцето сама, понеже нашия тати е командировка! Та преди час и нещо започнах да чувствам тежест в гърдите, като се има в предвид че не съм се изцеждала и не съм я кърмила от 4 дни и до този момент не съм имала никакви подобни симптоми. Някой ако може да ми отговори нормално ли е това, или трябва да пия нещо (без хапчета), да ходя ли на лекар?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 04, 2010 11:41 pm 
фурия
Аватар

rani83 написа:
Здравейте! Моя проблем е следния
Моята малка принцеса вече е на 1г и 2 месеца и преди 4 дни сама се отказа да суче, а аз разредих кърменията още преди няколко месеца, а от 1 месец насам сучеше само вечер, докато не се отказа сама! Не съм пила нищо, а от хапчетата ме е страх, тъй като си гледам детенцето сама, понеже нашия тати е командировка! Та преди час и нещо започнах да чувствам тежест в гърдите, като се има в предвид че не съм се изцеждала и не съм я кърмила от 4 дни и до този момент не съм имала никакви подобни симптоми. Някой ако може да ми отговори нормално ли е това, или трябва да пия нещо (без хапчета), да ходя ли на лекар?

Ако гърдите си са много натежали от кърма,изцеди се по-добре.А консултация с лекар е добре да направиш,ако въпреки че некърмиш все още имаш кърма.Не съм спец по въпроса,затова не се впускам в подробности,отностно мастита и т.н.Но се допитай до лекар,защото може и температура да вдигнеш и става по-сложно,а и си сама казваш.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 52 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]