10-годишно момиченце е в кома след падане от 2-рия етаж

10-годишно момиче е с опасност за живота, след като е паднало от втория етаж на...

Грипът идва през ноември

Очакваме първите случаи на заразени с грип да се появят у нас още през ноември....

Токсоплазмоза

Всички сме чували, че бременните не бива да се приближават до котки. Всъщност...

Да си поиграем на...

Затрупана си от домашни задачки, а малчо настоява за твоето внимание... Защо...

Последно посещение: Дата и час: Съб Окт 25, 2014 7:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 4:20 pm 
фурия
Аватар

Мами, нека направим списък на храните, от които сме доволни и от които не. Аз например купих пюрета Ганчев, от които не съм доволна. Плодовите стават, ако не ви притесняват нишестето и захарта, които съдържат, но зеленчуковото с картофи и спанак, което взех съдържа олио, захар и масло и не съм го давала. Започнах много внимателно да чета съдържанието. На кашите Слънчо пише, че са за след 4-ия месец, но пък съдържат глутен. Опитах картофено-доматена на Слънчо, след като беба категорично отказа да я яде, еми и аз не бих я яла. Сега съм се заредила с няколко пюрета и една бананово-прасковена каша на Хип. От пюретата съм много доволна, беба много ги хареса, а и те са си вкусни. Кашата още не съм пробвала. Идеята ми е аз да си приготвям пюретата, но искам да имам за всеки случай готови пюрета под ръка, а каши незнам как се правят.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 5:34 pm 
любопитко
Аватар

Ами аз Ганчев не съм му давала и никога няма да му дам,Хип пък Калин не ги харесва особено.Яде само Гербер,Нестле и Бебивита.
Захраних го с каша на Фризокрем,после пък реши,че не му харесва.Смених с Хип,пак нещо не му хареса.Накрая минахме на Хумана,слава Богу хареса я и до сега само Хумана си яде.
А Слънчо също му бях купила за да пробвам коя каша най-много ще му хареса- изяде си я детето с кеф.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 7:21 pm 
любопитко
Аватар

Aз пък купувам различни пюренца-Ганчев,Хип,Бебевита най-често.От време не време взимам Гербер,Ам-Ам и Овко.Досега не ми е отказвал пюре(само това от тиква и морков на Хип не го иска).Естествено и аз чета съдържанието,но това че има олио и масло не ме притеснява.Между другото спаначените пюрета са ни любими.Не взимам само такива,които са с глутен и такива със сметана.
А каши не съм давала.Може би като започна,ще взема от всичките да ги пробва,да видя коя ще му хареса.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 11:44 pm 
фурия
Аватар

Явор е ял от всички марки зеленчукови и месно-зеленчукови пюрета,не ми е отказвал нищо досега,единствено съм се съобразявала с възрастта най-вече,избягвала съм да вземам плодови пюрета с извара,много солено-сладкък вкус става :x Каши е ял на Слънчо.Започнахме с пюрета на Ганчев,в града за него такива имаше,сега все още отвреме навреме яде пюре от бурканче,макар че е вече голям,все по рядко ,но си ги харесва,но вече сме на Бебевита(много са вкусни),Гербер,Хип...както и плодови(ние нямаме детска кухня,аз му готвя) :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 11:02 pm 
фурия
Аватар

Днес разбрах, че на Ганчев ХЕИ са направили акт, защото вместо да ползват 10 литрови казани са ползвали други, огромни, които не са били измивани и на дъното им имало плодни червеи. Аз ще изхвърля пюретата, които имам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 2:50 am 
фурия
Аватар

harmony написа:
Днес разбрах, че на Ганчев ХЕИ са направили акт, защото вместо да ползват 10 литрови казани са ползвали други, огромни, които не са били измивани и на дъното им имало плодни червеи. Аз ще изхвърля пюретата, които имам.
:x :icon confused: :burp: ужас,изхвърли ги

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 4:31 pm 
фурия
Аватар

harmony написа:

Леле, наистина е отвратително :burp:
Как не ги е срам :ausmaul: , става дума за храна, която се дава на съвсем малки бебета, има много сбъркани хора за пореден път се убеждавам!!! :bad words:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 10:40 pm 
фурия
Аватар

Това е направо кошмар, моята и без това не ядеше Ганчев.

Плодови - на Хип, на Бебивита, на Гербер.

Зеленчукови - на Бебивита, на Гербер, на Хип не ги ядеше, плюе и плаче.

Местни - на Бебивита, на Хип и на Гербер.

Каша - Милупа, всички видове, зависи от възрастта, на Хип и Нестле ги ядеше само с пюре.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 12:31 am 
фурия
Аватар

Не съм ги виждала тези на Бебивита. Искам да ги опитаме. Днес беба си хапна една каша на Хип банани и праскови, много хубаво миришеше. А за Ганчев кумицата ми ми казваше, че я е стрх да дава на бебето си българско пюре, точно защото се опасяваше че има слаб контрол. А аз си мислех, че прекалява. Сега съм заредила с Хип и Гербер, другите които съм виждала са за по-големи бебета.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 1:44 am 
фурия
Аватар

Те и на Бебевита са за големи бебета,след 8мия ли бяха,така мисля :roll:,но според мен те са най-вкусни. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 11:49 am 
любопитко
Аватар

Аз давам на малката предимно пюрета и каши на Хип. Предпочитам ги, защото ги видях в един сайт за био храни. Друга марка, която беше посочена в този сайт е Лактана, но не съм виждала тези продукти в местата, където пазарувам. А и имат голямо разнообразие от артикули за различните възрасти.
Иначе съм купувала и Нестле и Ганчев, но по изключение.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 12:03 pm 
любопитко
Аватар

ilito82 написа:
Те и на Бебевита са за големи бебета,след 8мия ли бяха,така мисля :roll:,но според мен те са най-вкусни. :D

Или,на Бебевита има и за 4 месечни/поне така пише на етикета/.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 12:38 pm 
фурия
Аватар

Плодовите, със сигурност са за след 4 месеца на Бебивита, мисля че имаше и зеленчуци.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 3:42 pm 
фурия
Аватар

roskata написа:
ilito82 написа:

Или,на Бебевита има и за 4 месечни/поне така пише на етикета/.

плодови май да ,както казва Ясмин,но може и зеленчуци,непомня ,но щом казваш Роси :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 25, 2008 7:40 pm 
фурия
Аватар

Малката си израстна с пюретата на Ганчев.Взимала съм и дриги/Гербер,Ам-ам/,но просто всяка майка се съобразява със средствата ,с които разполага.Някой пюрета не стига,че като количество са малко,но и скъпи.
Нямала съм никакъв проблем от пюрето на Ганчев.
Каши съм взимала на Слънчо.Те имат голам избор от каши и други не съм пробвала.Жакито ги ядеше.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]