Официално съобщиха кога ще се роди второто кралско бебе

Принц Уилям и съпругата му Кейт Мидълтън очакват второто си дете през април...

Бирата увеличава плодовитостта на мъжете, а кафето я намалява

Халба бира на ден удвоява шансовете на мъжа да стане баща, показва ново...

Защо бебета се будят през нощта?

През отделните етапи на израстването си нуждата на децата от сън се променя....

Яйцата на закуска намаляват апетита през деня

Сутрешният прием на протеини е от решаващо значение за това дали ще се...

Последно посещение: Дата и час: Вто Окт 21, 2014 3:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: ентерол
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 12:30 pm 
любопитко
Аватар

Мами,някоя от вас ползвала ли е за бебето си ЕНТЕРОЛ на прах.На Дани му давам от 2 дена картофено пюре и явно не му понася.Стана нервен,вечер неможе да спи и много се превива,а като го изакам с термометър за да му олекне-акото му е направо водичка.Обадих се на педито и тя каза да му давам ЕНТЕРОЛ.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 4:59 pm 
бърборко
Аватар

Да ние сме ползвали ентерол,защото когато ни никнат зъбки сме с разтройство почти всеки път.Но толкова ли е необходимо ти да го изакваш,защо така?Аз лично не бих постъпила така.Мое мнение е ,че ефекта е по добър със спазването на диета най-вече+ентерол.При по тежки случаи и имодиум съм давала,той само втрърдява акото.
Дано като спеш пюрето и давате ентрол има ефект.Пиши как се развиват нещата :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 7:59 pm 
любопитко
Аватар

mladennn написа:
Да ние сме ползвали ентерол,защото когато ни никнат зъбки сме с разтройство почти всеки път.Но толкова ли е необходимо ти да го изакваш,защо така?Аз лично не бих постъпила така.Мое мнение е ,че ефекта е по добър със спазването на диета най-вече+ентерол.При по тежки случаи и имодиум съм давала,той само втрърдява акото.
Дано като спеш пюрето и давате ентрол има ефект.Пиши как се развиват нещата :D
Мила,голям зор видях и пак не можах да го накарам да го изпие.Мръщи се и го избутва с език.Дали може да се разтвори в кърма?А относно изакването с термометър-правя го понеже като минат 3 дена без да ака-става нервен и неможе да спи,явно започва да го боли и се превива,а сам не ака,въпреки,че е съвсем рядко-незнам защо се затруднява.От 3 дена е супер нервен и тика всичко в устата си,може и да го почват зъби,но невиждам да са му подути венците.Направо се побърквам и почти не съм спала вече 3 денонощия.Незнам как да го успокоя,че поне той да поспи.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 8:36 pm 
бърборко
Аватар

Да,защо да не може да го разтвориш,аз го разтварям във вода и гледам да е по жаден за да не откаже.ДА,може и да е от зъбите въпреки че не е поддуто и ние сме били по цели седмици така нито той може да спи нито аз и това безсъние го изнервя още повече :x Слава богу вече имаме 18 зъбчета и сумати пакетчета ентерол.Но това с акането ме притесни,често ли правиш така,мисля си да не би детето да свикне така и да не може да контролира функциите си след това.Пиша го,защото позната имаха такъв проблем и за да не прибягват до такива мерки даваха някакви капки и всичко беше наред,но детенцето беше по голямо-годинка.От том зная за това не че съм много компетентна,ние поне за сега не сме имали такъв проблем

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 10:51 pm 
любопитко
Аватар

Да,често ми се налага да го изаквам така.Изчаквам го по 3-4 дена и като стане много нервен,няма как.Педито ми каза,че до към 6 тия месец няма проблем да го правя,и че като започнем с пюретата,всичко ще се оправи,но проблем се оказа и захранването :sad: :sad: :sad:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 2:59 pm 
бърборко
Аватар

Ох,разбирам те напълно,в такива моменти човек се побърква ,колкото повече се стараеш то толкова по зле става.Но да се надяваме че всичко ще се оправи.Сигурно щом не му понася пюрето стомахчето му още не е готово за по твърда храна,но пък вие сте и на кърма,което е чудесно!Аз например не съм бързала с захранването и дадох плодово пюре на 4м.въпреки ,че не го кърмих.Затова мага само да те посъветвам да изчакаш,а другото вече педи ще казва :D
Успех :wink: ще помагам с каквото мога

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 13, 2009 4:18 pm 
любопитко
Аватар

mladennn написа:
Ох,разбирам те напълно,в такива моменти човек се побърква ,колкото повече се стараеш то толкова по зле става.Но да се надяваме че всичко ще се оправи.Сигурно щом не му понася пюрето стомахчето му още не е готово за по твърда храна,но пък вие сте и на кърма,което е чудесно!Аз например не съм бързала с захранването и дадох плодово пюре на 4м.въпреки ,че не го кърмих.Затова мага само да те посъветвам да изчакаш,а другото вече педи ще казва :D
Успех :wink: ще помагам с каквото мога
БЛАГОДАРЯ ТИ ! :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 06, 2011 2:01 pm 
любопитко

За такива ситуации сме подготвени и винаги разчитаме само на Ентерол. Ефикасен и проблема отшумява без странични ефекти. Ползваме го, защото когато го взех за пръв път аптекарката ми обясни, че доста хора го предпочитат, защото лекува не само симптомите но и причините. Хубаво е че става и за децата, защото другите лекарства за тези случаи са не винаги подходящи за тях.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 08, 2011 2:29 pm 
любопитко

И ние сме на ентерол за такива ситуации. Кофтито при нас беше, че до преди да ни го препоръча лекаря се самолекувахме с други лекарства за тези случаи и си беше голямо изпитание, защото все го избивахме на странични, нежелани реакции, я някой обрив, я гадене, я нещо друго. Таз година си го вземаме и в аптечката за лятната почивка, че знае ли човек къде може да го застигне.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 3:19 pm 
любопитко
Аватар

Ние също пием ентерол на прах, когато имаме редко ако. Не сме имали проблеми, за 2 дни и отшумява. Може да се дава и на новородени бебчета и е без лекарско предписание, което ми вдъхва още повече доверие, щом се продава свободно без рецепта, значи е безобидно...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 5:09 pm 
любопитко
Аватар

Няма проблеми да разтваряте ентерол на прах във водичка, в пюрето, в в млякото, в супата ако захранвате, дори мисля, че и в кърмата може в шишенце да се разтвори... На нас личния ни каза, че това е едно от най-пречистените и безобидни л-ва на пазара ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 13, 2011 10:19 am 
прохождащ
Аватар

Моя приятелка го даваше на нейния бебо, действително ентерола е ефикасен, бяхме на морето миналата година и сигурно от топлота време явно го беше пипнал някой вирус, но 2-3 дена детето се оправи, говорим си с нея и ми каза, че тази година за всеки случай ще си вземе от прахчетата, ако възникнат пак такива ситуации.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 14, 2011 4:44 pm 
любопитко
Аватар

да не говорим колко пъти при настинка или вирус са ми изписвали антибиотик без пробиотик и детето веднага прави реакция, я обрив, я повръща, я диария... Ентерола мисля, че е пробиотик и задължително ако се дава АБ трябва да се помисли и за нещо превантивно против нежелани реакции от АБ-то ... От опит знам, че е възможно от неправилно изписване на АБ или неправилен избор на АБ да се получи диария и се запасявам за всеки случай с прахчета

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 28, 2011 3:07 pm 
прохождащ
Аватар

Tzveta написа:
да не говорим колко пъти при настинка или вирус са ми изписвали антибиотик без пробиотик и детето веднага прави реакция, я обрив, я повръща, я диария... Ентерола мисля, че е пробиотик и задължително ако се дава АБ трябва да се помисли и за нещо превантивно против нежелани реакции от АБ-то ... От опит знам, че е възможно от неправилно изписване на АБ или неправилен избор на АБ да се получи диария и се запасявам за всеки случай с прахчета

съгласна съм с теб антибиотиците са много агресивни, а конкретно за ентерола в този случай мисля че е най-доброто, щом става и за бебоци.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 02, 2011 7:51 am 
Аватар

И мен ме дразни безотговорното и безразборно изписване на антибиотици за щяло и нещяло, дори е имало случай, в който не е нужно да се пие АБ, но ни дават рецепта ей така за всеки случай :roll:
Да ви кажа винаги съм била против самолечението, но от скоро като започне да настива малкия и започнах да му давам на своя глава Умкалор. Не се притеснявам да го давам, защото е на растителна основа и е практически безобидно, но пък има много добър ефект - за 2/3 дни всичко минава и възпалено гърло и хрема и то без да се налага да пием антибиотик. Иначе съм съгласна, че има случаи, в които антибиотика е наложащ, например при пневмония или друго сериозно заболяване и тогава аз също го давам с пробиотик... то тази тема стана като ода за Ентерол, но истината е, че и аз го взимам заедно с антибиотика, защото иначе има вероятност да си разваля храносмилателната система с тези АБ. :roll:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 19 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]