Първата Коледа на твоето бебе

Бебето е най-хубавият подарък, който си получавала. Сега ти предстои сериозна...

Романтична Коледа

Ако сте решили да прекарате предстоящите празници само в компанията на...

Опра Уинфри: Или деца, или кариера

Ако бях станала майка, нямаше да имам толкова успешна кариера, признава Опра...

Сексът става полезен на 31-та минута

Сексът отдавна е признат за лечебно средство срещу много болести, но ново...

Последно посещение: Дата и час: Съб Дек 20, 2014 8:12 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 662 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 19, 2008 7:32 pm 

Много Ви благодаря за подробната информация Д-р Янакиев!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 3:33 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте,Д-р Янакиев!
Имам момиченце на 2г.1мес.
До година и половина не съм имала никакви проблеми с нея.Не бях давала никакви антибиотици до него момент докато изведнъж имам чуството,че имунната и система се срина тотално.От края на м.Февруари до днешна дата не сме пропуснали месец,в който тя да не взема антибиотик(изключвам юли и август).
Според педиатъра ни много проблемно ни е гърлото.Не помня да са ми казвали,че гърлото ни не е зачервено.Постоянно чувам,че е или със силно зачервено гърло или със "сочно" гърло.От него вдига много високи температури.Казват,че сливиците й са по-големи в сравнение с на другите деца на нейната възраст.
Искам да Ви попитам има ли някакво лекарство,което може да ни помогне за гърлото.
По препоръка на педиатъра съм давала Тонзилотрен.
Давам и бронхо-ваксон ве4е втори месец.
Благодаря Ви предварително за отговора!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 20, 2008 9:31 pm 
Аватар

Здравейте д-р Янакиев!Дъщеря ми до преди 5 дена беше на Аугментин 350 мл 2 х 7 мл,заради направен бронхит.Това ни се случва за първи път,откакто тръгна на градинка.Вчера я забелязах че по дъгите на гърлото има бели малки точици,личната каза че са афти получени от антибиотика.Кажете ми какво да и дам,за да се излекува.Сега пием само Есберитокс Н 2 пъти х 15 капки,за подсилване на имунната система.Какво ви е мнението за тези капки?Предварително ви благодаря за отговора.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 8:25 pm 
бърборко

Здравейте Петя,
искам малко уточнение:
------колко тежи детето
------колко е високо
------колко време сте я кърмели
------като се разболее - по колко дни е температурата, свързана ли е с други симптомо - хрема ,кашлица и др.
------ходи ли на ясла
------някои общи черти от характера - затворена, кротка, или палава, привързана към вас и др.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 21, 2008 8:30 pm 
бърборко

Здравейте маматаня,
няма нищо страшно.
Най-вероятно тези малки бели точици са от самия вирус а не от антибиотика.
Предлагам ви да й дадете препарата Рус токсикодендрон 9 сн - 3 пъти по 5 гран. - разтворени в малко вода преди хранене. Продължителност на приема - една седмица.
Препарата Есберитокс е на базата на билката Ехинацея и е добър имуностимулант - но препоръчвам съчетанието с хомеопатия.
С уважение д-р МАРИО Янакиев

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 1:59 pm 
любопитко
Аватар

drMario написа:
Здравейте Петя,
искам малко уточнение:
------колко тежи детето
------колко е високо
------колко време сте я кърмели
------като се разболее - по колко дни е температурата, свързана ли е с други симптомо - хрема ,кашлица и др.
------ходи ли на ясла
------някои общи черти от характера - затворена, кротка, или палава, привързана към вас и др.

Здравейте,д-р Янакиев!
Мартина е 12кг.Висока е 88-89см.Кърмена е не повече от седмица.От тогава е била на АМ.Не мога да го нарека и кърмене нейното,защото беше доста на сила.Само си въртеше главичката и не искаше да засуче.В резултат на това получих мастит и 39 градуса температура,кърмата рязко намаля и се наложи да минем на адаптирано мляко.
Като се разболее температурата е около 2-3дни докато подействат лекарствата.Сещам се само за един случай,когато температурата беше съпроводена и с хрема,и с кашлица(като изкара вирусен бронхит и ни избиваше един кучешки зъб).
Мартина не ходи на ясла и май не се очертава да тръгне в скоро време.
Като характер е доста палава,много будно дете,говори много.Вече спокойно мога да си водя разговор като с голям човек.Освен,че е палава и е доста ината на моменти.Прави ми впечатление,че като е на вън с други деца е игрива,но на моменти в някои ситуации идва да търси моята помощ(например ако някой и вземе играчка или пък я удари някое дете).Тогава задължително идва да ми се жалва.
В къщи постоянно ме търси,но пък без проблем я оставям на гости в някоя от бабите с преспиване и тогава въобще не ме търси.
Надявам се да съм Ви помогнала с тази информация.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2008 7:49 pm 
бърборко

Здравейте Петя,
благодаря за подробното описание - това говори, че сте много акктивна и наблюдателна майка.
Вашето дете е изключително добре развито за възрастта - както във физическо, така и в нервно-психично състояние.
Съгласен съм с вас за не ходене на детска ясла.
Когато детето здапочне да посещава ясла или градина не само рязко се увеличават болестите, но и тяхното лечение става по-трудно - почти винаги се стига да антибиотик.
И така - продължете още един месец бронховаксона /схемата му е три месеца по 10 дни от всеки месец се дава/
Успоредно с това ви предлагам да давате 3 хомеопатични препарата :
първия Калкареа фосфорика 15 сн - всеки понеделник - 5гран. - на гладно
втория - Силицеа 30 сн - всяка сряда - 5 гран.
и третия - Сулфур йодатум 15 сн - всеки петък - 5 гран.
Тази комбинация ще продължи да нрая на годината.
Ако се разболее детето не се спират.
При започване на инфекция препоръчвам да редувате Беладона 15 сн с Хепар сулфур 9сн - по 5 гран. през 2-3 часа, от ставане от сън до лягане./тази схема е валидна ако са същи оплакванията/
Профилактичната програма е съобразена с типа дете и начина на боледуване до сега.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 1:49 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте,д-р Янакиев!
Синът ми е на 1год. и 4мес. В събота следобед взе да прилежава да плаче и да отказва да се храни. Никога до сега не е бил в такова състояние, той постояно е в движение. Отидохме на дежурен педиатър, защото взе да диша тежко, а тямаше температура. Педиатъра каза, че има оголемени сливици,зачервено гърло и запушен нос. Изписани антибиотик-Аугментин и Проспан. Днес спрях антибиотика.
Та въпросът ми е дали изобщо детето е било за антибиотик?
и вторият ми въпрос е:
Кога е най-добре да се заведе детето на очен лекар?
В смисъл че ще даде верен резултат.
Благодаря за отговара.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2008 11:54 pm 
любопитко
Аватар

drMario написа:
Здравейте Петя,
благодаря за подробното описание - това говори, че сте много акктивна и наблюдателна майка.
Вашето дете е изключително добре развито за възрастта - както във физическо, така и в нервно-психично състояние.
Съгласен съм с вас за не ходене на детска ясла.
Когато детето здапочне да посещава ясла или градина не само рязко се увеличават болестите, но и тяхното лечение става по-трудно - почти винаги се стига да антибиотик.
И така - продължете още един месец бронховаксона /схемата му е три месеца по 10 дни от всеки месец се дава/
Успоредно с това ви предлагам да давате 3 хомеопатични препарата :
първия Калкареа фосфорика 15 сн - всеки понеделник - 5гран. - на гладно
втория - Силицеа 30 сн - всяка сряда - 5 гран.
и третия - Сулфур йодатум 15 сн - всеки петък - 5 гран.
Тази комбинация ще продължи да нрая на годината.
Ако се разболее детето не се спират.
При започване на инфекция препоръчвам да редувате Беладона 15 сн с Хепар сулфур 9сн - по 5 гран. през 2-3 часа, от ставане от сън до лягане./тази схема е валидна ако са същи оплакванията/
Профилактичната програма е съобразена с типа дете и начина на боледуване до сега.

Много Ви благодаря за бързия отговор!
Още днес се позаинтересувах за лекарствата,но се установи,че на склад в Русе се намира само първото лекарство.
Можете ли да ми дадете някаква инаформация от къде евентуално мога да ги намеря - някакъв сайт на фирма,която да изпълнява он лайн поръчки или нещо такова,защото не получих тук в Русе конкретен отговор за кога евентуално да се надявам да мога да ги купя.
Благодаря Ви още веднъж!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 4:33 pm 
бърборко

Здравейте Петя,
медикаментите ги предлагат всички големи складове на едро.
Те въобще не са дефицитни.
Така, че ще ви моля да бъдете по-настоятелни към аптеката и да държите да ви ги доставят

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 4:50 pm 
бърборко

Здравейте Тед,
за мен е неясно какво е било състоянието на детете - дали е имало въобще инфекция или е било временно неразположение.
Категорично антибиотика е бил излишен.
АНТИБИОТИЦИТЕ НЕ СА СПЕШНИ МЕДИКАМЕНТИ И НЯМАТ ПРЕВАНТИВЕН/ПРЕДПАЗВАЩ/ ЕФЕКТ.
Прибързаното им даване, както и самолекуването от страна на пациента може само да замъгли картината на заболяването и да затрудни лекаря.
Що се отнася до втората част на вашето питане - МНОГО ХУБАВ ВЪПРОС.
Следенето на зрението и ранното откриване на патологични прояви е изключителна важна задача както на родителите, така и на лекаря, провеждащ детска консултация.
Ако детето няма рискови фактори - недоносеност и продължителна кислородотерапия, тежки очни болести в рода и др. и ако майката не е забелязала проблеми в зрението - то най-удачната възраст за проверка на зрението е 3 години.

Кое ще ни накара още в бебешка възраст да потърсим помощ от очен лекар:
---детето не се заглежда и не познава майка си и баща си /не се усмихва при контакт с тях/ на 3 -5 месечна възраст
---не следи движещ се обект в същата възраст
---при фиксиране - накланя главичката си в една посока
---различна големина на зениците
---бяло петно/петна/ по зениците
---наличие на ритмични движения на ириса/цветната част на окото/ в различни посоки - нистагъм. и др.
Имайте в предвид, че колкото е по-малко детето , толкова по-трудно се осъществява специализирания очен преглед, но ако се хване патология - има шанс да се излекува.
За вашето дате ако нещо ви смущава - напишете точно какво.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 6:33 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте,д-р Янакиев!
Благодаря за отговорите, но те отключват и други въпроси
Дали да водя сина си на очен лекар като е бил на кислород след раждането, поради трудна адаптация. И на няколко пъти го засичам да гледа телевизор като си извива главата на страни/и то само на едната страна/, и отново пред телевизора премигва на често и си свива очите като голям човек, когато фокусира нещо. Т.к. аз съм с късогледство и астегматизъм се притесняма и за неговото зрение.
И в такъм случай необходимо ли е да го заведа на очен лекар след като няма 3 години?
Благодаря предварително за отговорите

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 7:36 pm 
любопитко
Аватар

Здравейте Д-р Янакиев,моето момченце е на един месец и искам да ви питам за нослето му от две седмици на сам постоянно е запушено има сополки,но те са бледи почти прозрачни,аз знам че при децата на тази възраст е нормално това състояние заради въздуха,но аз немога да си обясня проветрявам на всеки половин час въздуха е чист гледам да не правя повече от 22 градуса в стаята!Нашата педиатърка ми каза да му пръскам Стеримар и да оставям сополките да изтекат ,но когато го пръсна той смърка всичко навътре,пробвах с какво ли не но нищо не се получава отпушва се за малко и после пак хърка!Та въпро са ми е има ли нещо ефикасно с което можем да се лекуваме?Имам и още един въпрос аз нямам кърма и сме на изкуствено хранене давам му НАН,но мисля че не му харесва защото не си изяжда всичко и се буди през час гладен искам да питам мога ли да го заменя с някаква друга храна и коя бихте ми препоръчали ако е възможно да е по сладка на вскус!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 9:34 pm 
бърборко

Здравейте Тед,
Действително няма да е лошо да направите консултация с детски офталмолог.
Вашети проблеми с очите не се предават по наследство.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 26, 2008 9:45 pm 
бърборко

Здравейте Мая,
Започвам от втория въпрос. Хубаво е да минете първата детска консултация и да разберем колко сте наддали.
Противник съм на честата смяна на АМ, защото всички са на една основа направени.
И все пак пробвайте с Аптамил или Милумил - мисля, че и двете са по-сладки. Що се отнася до режима на хранене - препоръчвам независимо колко изяжда детето да изчаквате до 3 часа за следващото хранене. Може да са се появили колики и те да са причина за нежелание за хранене.
Запушеното носле е твърде чест проблем при деца на тази възраст. Дължи се на анатомичната характеристика на нослето на новорденото и неговата лигавица и тесните носни проходи.
Препоръчвам да се впръскват солевите разтвори а при особено запушено носле и затруднение на храненето не е грешно да помолите вашия педиатър да изпише правени адреналинови капки.
Няма ефективно лечение, което напълно да премахне този проблем.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.D-rMario.com

Последна промяна drMario на Сря Окт 29, 2008 10:22 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 662 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 45  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]