С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Стартира Националната кампания за диагностика и профилактика на кожните алергични заболявания

През месец декември, тази година ще се проведе станалата традиционна ХІІ...

Губя контрол, когато... 5 съвета как да изпускаш парата

Надали има родител, който поне веднъж в живота си не е бил толкова ядосан (или...

Детска стачка? Не изпадайте в паника !

Ако детето ви внезапно откаже да яде, да спи или дори да ака, не се ядосвайте и...

40 идеи за коледни играчки от филц

Една подборка от 40 идеи за коледни играчки от филц. Трябват ви филц, ножици,...

Последно посещение: Дата и час: Пон Ное 30, 2020 2:07 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Цистит
МнениеПубликувано на: Чет Фев 02, 2012 9:50 pm 
любопитко
Аватар

Бихте ли споделили как лекувате цистита?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: Цистит
МнениеПубликувано на: Пон Фев 06, 2012 5:46 pm 
любопитко
Аватар

Ето малко обща информация за цистита http://xnh1aa0aebt.net/%D1%86%D0%B8%D1% ... %82%D0%B5/

Най-добрата ми приятелка имаше остър цистит и се лекува около 2 седмици. Слава богу веднага отиде на преглед и бързо установиха какво й е. Споделяла ми е какви илачи е пила за цистита - сок от червена боровинка, ябълков оцет, чай от мента, бира с магданоз... Освен бабините илачи пиеше и едни таблетки на растителна основа, пак с червена боровинка май бяха Уронат

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 16, 2012 4:39 pm 
любопитко
Аватар

Tzveta, благодаря ти за насоките :) Аз ходих на изследвания и се потвърди. Имам остър цистит, което е донякъде хубаво и донякъде лошо. Хубаво е, защото четох, че острият преминава по-бързо за около седмица, две, а лошо, защото болките са по-силни, като цяло симптомите са по-изострени. Доста се рових из нета и действително пише, че червената боровинка и мечото грозде са едни от най-силните болкоуспокояващи и антисептици в случая. Взех си сокове от червена боровинка, правя си и чайове с боровинка, с мента, много течности, супи и т.н. Докторът ми изписа и таблетки с екстракт от американска червена боровинка Уронат Протект. Към момента мога да кажа, че честото ходене до WC понамаля, паренето също, а болката поотшумява по-бавно, но като цяло не е толкова силна както в началото.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 11:50 am 
любопитко

циститът е едно от най-неприятните и болезнени неразположения при жената била съм в това състояние, вследствие на прекарани простуди, тогава вероятността да се прояви е голяма, моя близка сега го прекарва, говорихме си с нея как се лекува и нейното джипи и предписал антибиотик и пожелание да си вземе някакви билки. Може ли да дадете повечко информация за уронат протект като цена (ако може по-бързичко) и други съставки освен червената боровинка, иска ми се да и го препоръчам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Фев 17, 2012 3:02 pm 
любопитко
Аватар

Rosana, Уронат Протект е около 20 лв, ето и инфо както съдържа http://apteka.framar.bg/30018663/%D1%83 ... z1mdEkJlcz

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Фев 20, 2012 12:30 pm 
любопитко

благодаря за информацията, определено ще препоръчам уронат за проблема на моята позната, добре би било сега да продължи лечението с него, за да се възстанови напълно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 21, 2012 3:45 pm 
любопитко

чувала съм за уронат протект, ако ми се наложи лечение на подобна инфекция сигурно ще се спра на него, знам за лечебните свойства на червената боровинка, в този ред на мисли да ви попитам какво би могло да се препоръча, ако подобно състояние засегне мъжете?

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Фев 23, 2012 11:54 am 
любопитко

smilegirl написа:
чувала съм за уронат протект, ако ми се наложи лечение на подобна инфекция сигурно ще се спра на него, знам за лечебните свойства на червената боровинка, в този ред на мисли да ви попитам какво би могло да се препоръча, ако подобно състояние засегне мъжете?

smilegirl , прочети тази статия, в нея има информация относно урогут, това е медикаментът, който най-често се препоръчва, ако симптомите на често уриниране се проявяват при мъжете.

http://www.naturprodukt.bg/statii/urogutt

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Фев 28, 2012 12:52 pm 
любопитко

благодаря за информацията значи това е медикаментът, който може да се препоръча за мъжете с такива симптоми ще кажа на баба ми за него, тъй като напоследък дядо ми е с подобни оплаквания.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 01, 2012 12:10 pm 
любопитко

да, това е един добър медикамент, който може да помогне на мъжете при подобни състояния, съпругът на моя приятелка го е ползвал и му е помогнал.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Мар 05, 2012 2:20 pm 

Благодаря за чудесната тема!Аз изкарах цистит преди около година и такъв ужас изживях, че не искам и да си представям да се разболя отново.Вече съвсем забравих за голия кръст и излизане без боди....
На мен ми изписаха тогава антибиотик, но не ми казаха как мога да си правя профилактика.Аз лично , като усетя някакъв дискомфорт пия чай от мечо грозде.Интересувам се от темата и съм прочела доста неща из форумите...доста хора са доволни Уронат протект, мисля и аз да си взема.
Само да ви питам, вие през колко време го взимате, т.е има ли някакъв определен период през, който е добре да се пие :?: Благодаря предварително :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 1:04 pm 

темата действително е доста полезничка, това възпаление е доста срещано при жената особено покрай простудните състояния, сестра ми преди около месец прекара цистит, сега се възстанови, но пие точно от тези таблетки уронат протект, доктора я посъветва да ги пие профилактично.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Мар 15, 2012 11:58 am 
любопитко

в случая е добре, че има и такъв медикамент уронат протект, който се приема като хранителна добавка и се справя със симптомите на цистита.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Май 17, 2012 10:14 am 
Аватар

Aз използвах Уронат.
Когато ходих до тоалетна много ме болеше и парише. Често ходих до тоалетна и имах чувството, че само ми се пишка.
Трябваше дапия уронат 10 дена, но аз на 3тия се оправих и го спрях (което не е много хубаво, защото си е хубаво да се пие до края). От там почнах да пия топла водичка.
за сега, да чукам на дърво, нямам никакви проблеми

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 14 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]