С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Започва национална инициатива за декемврийски празници без отпадъци

Кампанията „Декември без отпадъци“е естествено продължение на успешната „Юли...

Запушено носле при новородено

Момченцето ми е на 12 дни и от като ни изписаха от болницата, има проблеми с...

Първи прегледи на бебето

Още докато си в родилното отделение, неонатолозите проследяват развитието на...

Плетени детски ръкавички - 41 модела

Ръкавичките - задължителен аксесоар за зимния гардероб на детето. Какво може да...

Последно посещение: Дата и час: Сря Дек 02, 2020 2:41 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2008 1:34 pm 
прохождащ
Аватар

Давала съм хексалгин на Емка 2-3 пъти-от нямане на къде... :roll:
Предстоеше ни пътуване в чужбина а тя беше на 6 мес.
По време на цялото пътуване беше с темп. от зъби(а тя вдига винаги над 38,39, т.е. 40-41) Цялата се тресе..страх ме е да не направи гърч.
Давах й защото с нищо друго не я свалих...а е опасно за нея да я подържа.

Сега вече не давам тъй като повръща заради горчивината, тя дори панадол и калпол не иска, камо ли горчивия хексалгин.. :roll:
Сега я караме на свещи..

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 03, 2008 2:15 pm 
фурия
Аватар

От нашето педи знам, че свещичките са най-безвредни, тъй като не дразнят стомахчето, но когато температурата е упорита комбинираме и с лекарства през устата.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2008 11:38 am 

И аз давам Хексалгин.Децата друго не искат да пият .Разреждам го в малко сокче като го давам на малката ,а баткото го пие без проблем :?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2008 4:00 pm 
фурия
Аватар

Аз съм давала само веднъж като ни разтяха зъбчета, за една седмица пробиха 4.Вечерта преди да се покаже първото вдигна 40 градуса и само товава съм му давала Хексалгин.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 3:20 pm 
любопитко

аз също знам,че Хексалгина се дава само в краен случай при много висока температура.Досега само веднъж съм давала на Поли,но температура от 38,6 се повтори след 3 часа от приема на Хексалгин и накрая чорапи с оцет на крачетата,а свещичките въобще не ни помагат :greenill:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 10:30 pm 
фурия

И аз знам, че се дава при температура над 39С. Налагало ми се е да давам 1-2 пъти, разреждала съм го със сокче.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 11:29 pm 
фурия
Аватар

аз давах Хексалгин преди един месец когато дани вдигна 39,2температура,но добре че беше той,иначе какво щях да правя неззнам.Но преди това свещички,нурофен.то беше след реимонизацията,тогава се възпалиха и венците и за това е била толкова висока.но той се редува на 12ч.а пък свещичките и нурофена може на 4ч

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 12:11 am 
фурия

Как на 4ч Нурофена - аз знам на 8 часа, така пише и в листовката...За свещичките незнам - само веднъж съм пробвала, защото Коки не дава

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 10:45 am 
фурия
Аватар

искам да кажа че се редуват не на веднъж и двете,ноо нашта докторица така ми каза на четири часа свещичка или нуровен,ако е панадол през шест до осем часа.така знам аз

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 4:18 pm 
фурия

Разбрах че не е наведнъж. Ама се чудя на вашата Докторица - как може да ви каже такова нещо за Нурофена...Коя е ако не е тайна? Аз също съм от Силистра :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 13, 2009 5:45 pm 
фурия
Аватар

ами казвасе Галина Василева,в поликлиниката

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 1:08 pm 
любопитко
Аватар

Давала съм му и то по съвет на педито, когато беше болен веднъж, с много висока температура и действа бързо. Сега ако ми вдигне, слагам веднага свещичка на Ефералган и я сваля много бързо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 1:25 pm 
фурия
Аватар

да си оплача :( .тук в силистра има старшен вирос с много висока температура до 40гр,ходихме с Дани в понеделник само с зачервено гърло и малко сополки.но от вчера на обяд Дани е с 38,8гр,не ми помогнаха свещичките и нурофена,нито понадол абе нищо.снощи към 22ч дани се събужда огън червен гори целия :ill: .един час нищо не помога.една свещичка,втора 5мг нурофен,накрая 10кампи Хексалгин и да час и половина се успокои. Mbaeva и в отделинието със Хриско от четвъртък миналата седмица с пневмония,пак температура още са там милите :greenill:
И ми разказва кка свалят температурата,нам на два часа свещичка или сироп,направо аналгин,докато не спадне не спират да дават.
И аз се обедих че че няма ефект от едно лекарство докато не не смъкне температурата няма спокойствие.Който ми се обади ми казва детето е с много висока температура.
Това е вироса който трябваше да дойде края на м.Януари но уви....сега ни хвана неподготвени

Ужасно е да гледаш как детето гори и плаче от високата темпетарура,превърнала съм се в едно зомби от три дни не съм спала,а него да не говорим.
Всичко ще мине ще си отиде до следващия вирос пак :terrified: :sick:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 1:41 pm 
фурия
Аватар

mamanaKoki написа:
Как на 4ч Нурофена - аз знам на 8 часа, така пише и в листовката...За свещичките незнам - само веднъж съм пробвала, защото Коки не дава

В тежки ситуации, когато не можем да овладеем температурата, сме редували на 4 часа Нурофен и Панадол - диният път давам Нурофен и след 4 часа Панадол. В Панадола основната съставка е парацетамол, а в Нурофена - ибупрофен. Не е хубаво да се редуват на 4 часа лекарства съдържащи една и съща основна съставка.
Иначе последните пъти съм давала Хексалгин и ни помагаше, но все пак не го предпочитам много.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 3:58 pm 
фурия

Daniela118 написа:
да си оплача :( .тук в силистра има старшен вирос с много висока температура до 40гр,ходихме с Дани в понеделник само с зачервено гърло и малко сополки.но от вчера на обяд Дани е с 38,8гр,не ми помогнаха свещичките и нурофена,нито понадол абе нищо.снощи към 22ч дани се събужда огън червен гори целия :ill: .един час нищо не помога.една свещичка,втора 5мг нурофен,накрая 10кампи Хексалгин и да час и половина се успокои. Mbaeva и в отделинието със Хриско от четвъртък миналата седмица с пневмония,пак температура още са там милите :greenill:
И ми разказва кка свалят температурата,нам на два часа свещичка или сироп,направо аналгин,докато не спадне не спират да дават.
И аз се обедих че че няма ефект от едно лекарство докато не не смъкне температурата няма спокойствие.Който ми се обади ми казва детето е с много висока температура.
Това е вироса който трябваше да дойде края на м.Януари но уви....сега ни хвана неподготвени

Ужасно е да гледаш как детето гори и плаче от високата темпетарура,превърнала съм се в едно зомби от три дни не съм спала,а него да не говорим.
Всичко ще мине ще си отиде до следващия вирос пак :terrified: :sick:

Пожелевам ви скорошно оздравяване!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]