С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Първите препятствия, свързани с храненето на бебето

Храненето на детето е сред най-важните фактори за развитието му, от които...

Бананите с петна са по-здравословни

Няма човек, който да не обича бананите. Те са любим плод за всички независимо...

Как да приберем коремчето след раждане!

Не може коремчето ти да се прибере веднага след раждането като с магическа...

Как да се справиш с високата температура

Кои са възможните причини за повишена температура при детето и колко опасна е...

Последно посещение: Дата и час: Вто Ное 24, 2020 8:31 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 02, 2010 1:39 am 
фурия
Аватар

Дара става на червени пъпчици от хексалгина, а и се наложи след хексалгин да прибегна до стария метод с кърпите с оцет, защото температурата не спадна повече от 20 минути след хексалгина. Не го харесвам това лекарство, но държа в къщи за всеки случай.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 2:04 pm 
фурия

siskars написа:
...Каза ми според килограмите на бебето....... да дам кг-2 капки.И така посред нощ при температура 39,5 дадох на 9 килограмовия си син 7 капки............ голяма грешка!Хексалгина се оказа толкова силен ,че на сутринта малкия беше с температура 35,4!.....

Нещо не можах да я разбера тази дозировка???

Аз давам по 15 капки,като не съм много сигурна дали Коко тежи 15кг.Доволна съм и не съм забелязала да изпада чак в хипотермия.Лошото е,че Хексалгина горчи повече даже от аналгина и много трудно се преборвам да го дам.Най-много разчитам на Нурофен.Този път само с него и ефералган минахме и то при доста упорита висока температура.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 3:47 pm 
фурия
Аватар

За хексалгина и на нас бяха казали някакъв брой капки, които се сториха много на лекарката, която я прегледа. Последното разболяване на Дара приключи с комбиниране на беладона с още една хомопатия. Много бързо се оправи и температурата спадна. Преди това 2 дни беше на нурофен и панадол и температурата и не спадаше кой знае колко.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 9:42 pm 
фурия

Миме,каква Беладона ползваш? Този път като се разболя реших да ползвам 9СН но след 5я прием се отказах,защото температурата вместо да спадне,се покачи доста.Иначе бях доста навита да ползвам хомеопатия,че го отровихме с тоя Нурофен - а в болницата му го даваха редовно,независимо от температурата :(

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Апр 05, 2010 10:29 pm 
фурия
Аватар

Ели, ползвах 9ch беладона като редувах през половин час с 9 ch меркуриус и оксцилококцинум. Много бързо се оправи, но аз съвсем се бях оплела кога какво давам. Давах по 3 гранули слагах зрънцата в една кутийка като бонбонки, за да ги взима. Първият ден бях с 3 шишета за всяко лекарство, разтворено във вода. Но беше голям зор, Дара или отказваше да пие, или изпиваше целия рзтвор за деня от едното лекарство наведнъж. На гранулки беше по-лесно. Но температурата спадна до нормалната още първия ден.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 2:37 pm 
фурия

Аз давах на всеки час по 5 гранулки /разтварях ги в малко вода/, но нищо не стана :(

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Апр 06, 2010 8:35 pm 
фурия
Аватар

Ели, лекарката ми каза 10 гранули във водата за деня или по 3 неразтвирен през еднин час. Сигурно ма значение как се дават.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: Re: Хексалгин?
МнениеПубликувано на: Сря Дек 12, 2012 1:13 pm 
любопитко
Аватар

цяла нощ свалям Т на Габи ...през 4 часа давам панадол,крачетата обути в чорапки напоени с оцет и вода...и мера Т и пак е 38,8-38,5 градуса...заведох я при педито и той ми каза червено гърло,нищо друго.Каза да продължавам да давам панадол през 4 часа ако има Т над 37,3 и случайно ако пак стане 38,8 да й дам хексалгин през 8 часа.
Та въпросът ми е, защото неразбрах чесно казано може ли да давам панадол и хексалгин заедно или да спра панадола и да й давам хексалгин или да давам панадол през 4 часа ,а през 8ч. хексалгин...
ако някой има опит с тези лекарсва нека пише !
Благодаря предварително!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2012 1:12 pm 
фурия

Малко късно се включвам,но...Защо да даваш някакъв антипиретик при Т 37,3 ? Има досто статии и мнения за това кога да почне да се дава нещо за сваляне на Т. Стига да не правите като нас - от 37,5-37,6 на 15та минута да е вече 40С. Юли месец Коко беше с гнойна ангина и за да не стигаме до АБ реших да го водя да му обтриват гърлото при една стоматоложка с патентовано лекарство.Оказа се голяма грешка - на 2то мазане Коко вдигна Т,която докато стигнем в детско отделение стигна до 42,2С...Бихме рекорда по температура на цялата болница,всички се видяха в чудо.Тогава минахме през всички противотемпературни за които се сетите + лед.
Та мисълта ми беше,че ако не е много висока Т и не се качва прекалено бързо - може да се изчака до 38 и нещо.Нали точно тя /температурата/ убива всички бацили.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2012 10:30 pm 
бърборко
Аватар

Леле 42градуса, представям си какъв ужас си преживяла.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2012 3:48 pm 
любопитко
Аватар

mamanaKoki написа:
Малко късно се включвам,но...Защо да даваш някакъв антипиретик при Т 37,3 ? Има досто статии и мнения за това кога да почне да се дава нещо за сваляне на Т. Стига да не правите като нас - от 37,5-37,6 на 15та минута да е вече 40С. Юли месец Коко беше с гнойна ангина и за да не стигаме до АБ реших да го водя да му обтриват гърлото при една стоматоложка с патентовано лекарство.Оказа се голяма грешка - на 2то мазане Коко вдигна Т,която докато стигнем в детско отделение стигна до 42,2С...Бихме рекорда по температура на цялата болница,всички се видяха в чудо.Тогава минахме през всички противотемпературни за които се сетите + лед.
Та мисълта ми беше,че ако не е много висока Т и не се качва прекалено бързо - може да се изчака до 38 и нещо.Нали точно тя /температурата/ убива всички бацили.

:) Здр.сигурно не си ме разбрала, педито каза ако е над 38,5 нагоре да и дам хексалгин през 8 часа.
Както и да е,невдигна Т на следващия ден,просто й мина.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Дек 31, 2012 11:04 pm 
фурия

Разбрах те,просто се чудя,защото хексалгин се дава над 39С.До тогава може само панадол/аз съм против него/ или да редуваш с нурофен - той поне има и противовъзпалително действие.
Важното е,че детето се е оправило и всичко е наред.
Пожелавам ви весело посрещане на Новата Година!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 05, 2013 4:39 pm 
любопитко
Аватар

Мерси,Честита Нова Година!!!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 58 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]