С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Първите препятствия, свързани с храненето на бебето

Храненето на детето е сред най-важните фактори за развитието му, от които...

Бананите с петна са по-здравословни

Няма човек, който да не обича бананите. Те са любим плод за всички независимо...

Как да приберем коремчето след раждане!

Не може коремчето ти да се прибере веднага след раждането като с магическа...

Как да се справиш с високата температура

Кои са възможните причини за повишена температура при детето и колко опасна е...

Последно посещение: Дата и час: Вто Ное 24, 2020 9:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 6:50 pm 

arabela написа:
За да има смисъл от ваксината, тя трябва да се постави преди започването на половия живот. Аз също се бях замислила да си я слагам, но се консултирах с мой близък онколог. Той ме разколеба. Каза ми, че тази ваксина се препоръчва за жени с рисков полов живот ( т.е които имат много партньори ). При положение, че си с постоянен партньор, това само по себе си намалява риска от заразяване. Както всяка ваксината и тази не е безобидна и може да има сериозни странични ефекти.
Аз за себе си съм решила да не си я слагам.
Ходя редовно на профилактични прегледи 2 пъти в годината.
Веднъж годишно си правя цитонамаска.
Според мен профилактичните прегледи при гинеколог и мамолог са много важни. За съжаление много често жените подценяват профилактиката.

Здравей, права си за постоянния партньор, но до колко той наистина е постоянен само той си знае на всичкото отгоре точно мъжете за виросоносители за това мойта генеколожка ме посаветва не само аз да си я сложа, но и половинката ми да се подложи на ваксинацията. Няма нищо лошо в това, все пак трябва да мислим повече за здравето си. За прегледите си много права. Всяка жена, всяко момиче трябва да ходи задължително на прегледи поне веднъж годишно. Аз лично ходя от 2 до 3 пъти годишно като веднъж си правя цялостни изследвания. Страх ме е от всички тези болести и според жените трябва по често да се замислят за тези ужасни неща, от които все пак можем да се предпазим

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 6:49 pm 
фурия
Аватар

Е,момичета аз се реших.
Днес се уговорих с лекарката и утре до обяд ще ми бие първата ваксина.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 5:55 pm 
фурия
Аватар

Биха ми я,засега всичко е наред! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2009 6:20 pm 
фурия
Аватар

Много се радвам за теб! :teddy: :happiness:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 11:24 am 

ilito82 написа:
Биха ми я,засега всичко е наред! :D

Мойте поздравления. Браво на теб. Надявам се сега да бъдеш по спокойна поне относно това. Все повече момичета трябва да мислят за себе си и да отидат да си направят едно бързо изследване.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 17, 2009 10:06 pm 
прохождащ
Аватар

:) Браво и от мен :)
Уви, не съм видяла тази тема по-рано ... иначе - аз също си я направих и то преди да родя, защото гинекологът ми специално ми препоръча да се ваксинирам преди да "лепна" някои от типовете 16 или 18 :)
Почти две години по-късно мога да кажа, че се чувствам отлично, не спирам с профилактичните си прегледи и споделям, искрено и лично, че съм фен на тази ваксина! :)
Съжалявам, че не се включих по-рано и, защото щях да споделя за възможността да я купиш на по-ниска цена ... ама нейсе :( Нали все пак и ние бюджети крепим ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 18, 2009 1:41 am 
фурия
Аватар

Trisha написа:
:)
Съжалявам, че не се включих по-рано и, защото щях да споделя за възможността да я купиш на по-ниска цена ... ама нейсе :( Нали все пак и ние бюджети крепим ...

Колко по-ниска,на каква цена?От къде?Аз бих само първата,остават ми още две....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 18, 2009 10:04 am 
прохождащ
Аватар

Има една програма - Carerix - http://www.cervarix.bg/carerix.html та, АГ ми даде карта и аз и още една негова пациентка си взехме трите дози за 500 лв. общо ... горе-долу, де ... нямам спомен за точната сума. :(
Ама след като си сложила първата доза, нз дали можеш да се възползваш от намалението ..

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 18, 2009 11:17 am 

Мисля,че неможе след като си взела вече първата доза. Поне така знам аз , но винаги може да се проучи въпроса. Малко въпросчета и вече имаш своят отговор.:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 18, 2009 11:19 am 

Мисля,че неможе след като си взела вече първата доза. Поне така знам аз , но винаги може да се проучи въпроса. Малко въпросчета и вече имаш своят отговор.:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 18, 2009 5:41 pm 
фурия
Аватар

Trisha написа:
Има една програма - Carerix - http://www.cervarix.bg/carerix.html та, АГ ми даде карта и аз и още една негова пациентка си взехме трите дози за 500 лв. общо ... горе-долу, де ... нямам спомен за точната сума. :(
Ама след като си сложила първата доза, нз дали можеш да се възползваш от намалението ..

Ясно,мерси все пак,на мен ще ми е трудно така наистина,а и ме по-сигурно аз да не се занимавам с купуването,че все пак става въпрос за ваксина,на мен генеколкожката ми я купува ,май че направо чрез болницата,незнам,аз само отивам на място с парите.Мерси,все пак за инфото... :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2009 6:31 pm 
фурия
Аватар

Днес сложих втората ваксина.Чувствам се добре.Още една остана. :D :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 13, 2009 7:15 pm 
Аватар

Поздравявам те. Чак сега се замислих, че правя всичко възможно децата ми да са здрави, чета и се информирам за най-новите ваксини, а за себе си никога не мисля. Ще се поинтерисувам повече от моята гинеколожка кога е най-подходящо за мен да си я сложа. Неприятното е че цената й е безумно висока.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 14, 2009 12:17 am 
фурия
Аватар

Hrisi09 написа:
Поздравявам те. Чак сега се замислих, че правя всичко възможно децата ми да са здрави, чета и се информирам за най-новите ваксини, а за себе си никога не мисля. Ще се поинтерисувам повече от моята гинеколожка кога е най-подходящо за мен да си я сложа. Неприятното е че цената й е безумно висока.

Някак си те кара да се чувстваш малко по-спокойна.А и аз съм предразположена към това заболяване,заради майка ми и не само.Да,цената е висока,но е удобно че се дава на 3 пъти по малко.И аз незнаех дали да давам пари,но мъжо каза-по-добре сега да се помъчим и да набавим парите,вместо след това цял живот да сме по лекари и т.н.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Май 14, 2009 10:06 am 
фурия
Аватар

ilito82 написа:
Някак си те кара да се чувстваш малко по-спокойна.А и аз съм предразположена към това заболяване,заради майка ми и не само.Да,цената е висока,но е удобно че се дава на 3 пъти по малко.И аз незнаех дали да давам пари,но мъжо каза-по-добре сега да се помъчим и да набавим парите,вместо след това цял живот да сме по лекари и т.н.

Това е най-важното - да си спокойна и да чувстваш сигурността!
Пожелавам ти да си здрава! :happiness: :hug:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]