С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Стартира Националната кампания за диагностика и профилактика на кожните алергични заболявания

През месец декември, тази година ще се проведе станалата традиционна ХІІ...

Губя контрол, когато... 5 съвета как да изпускаш парата

Надали има родител, който поне веднъж в живота си не е бил толкова ядосан (или...

Детска стачка? Не изпадайте в паника !

Ако детето ви внезапно откаже да яде, да спи или дори да ака, не се ядосвайте и...

40 идеи за коледни играчки от филц

Една подборка от 40 идеи за коледни играчки от филц. Трябват ви филц, ножици,...

Последно посещение: Дата и час: Пон Ное 30, 2020 1:35 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Съобщение
 Заглавие: здравни
МнениеПубликувано на: Чет Окт 15, 2009 4:20 pm 
Аватар

Здравейте мами и ние имахме този проблем..към края на юли лявото око за почна да сълзи,той бече тогава на 3 месеца заведох го на лекар,тя ми каза,че канала е запушен,но частично и с масажи би трябвало да се оправи,изписа ми един разтвор нещо като борова вода и ми каза да му правя масажи леко без да натискам от окото към носа там където се намира канала за да се отпуши и след 15 дена окото му спря да сълзи,трябва да отидем този месец на лекар да провери все пак дали всичко е наред

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Ное 20, 2009 6:16 pm 
любопитко
Аватар

В 4 месец на моя Денислав му установиха вродено запушване на слъзния канал.преди това казваха ,че е конюктивит и ще мине :? .Не мина! Масажи му правих,но нямаше ефект.В 6 месец се свързахме с една очна лекарка,която ни записа час в ДОБ в гр.Варна (ние сме от Бургас).Назначиха му оперативно отваряне и отидохме в деня на операцията в болницата.Всичко мина за няколко минути(4-5),но малкия се поизплаши малко.Иначе операцията е успешна и не сме имали проблеми след това.Изписаха ми 10 дни да му слагам капки и от тогава вече няма проблеми! Не е страшно,но е неприятно!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Яну 10, 2010 1:26 pm 

И ние имахме такъв проблем - запушен слъзен канал. На първата консултация педиатъра ми каза да почиствам окото с отвара от лайка. Направих го, но подобрение нямаше. Записах час при очен лекар. Когато отидохме с марля и с масаж очната лекарка изкара доста гноен секрет. Изписа ни торбекс маз със следната схема на прилагане - 5 дни всяка вечер след баня /преди лягане/ по една лентичка в засегнатото око, 2 дена почивка. Така 4 седмици, след което ни искаше пак за консултация. Когато отидохме отново след 4 седмици - окото беше ок. Не съм правила никакви масажи аз. Единствено докторката с движение от носа към веждата натисна - когато отидохме първия път. Тогава ни каза, че ако не се оправи ще се прави сондиране, но трябва бебето да е на повече от шест месеца. Слава Богу не се наложи такава интервенция. Вследствие, че на бебето му беше запушен слъзния канал, съответно беше и със запушен нос и сутрин се будеше от това. С излекуването на окото се оправи и нослето. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Сеп 21, 2012 4:46 pm 

Здравейте,
Никога не съм писала в такива форми, но си бях обещала, че в този случай ще го направя. Дъщеря ми беше на 2 месеца, когато се констатира запишун сълзен канал. Имам голям късмет с това, че мама е рускиня и това ми позволява свободно да чета в руските сайтове, които са много богати на информация и опити. Попаднах на невероятна статия на жена, която е преживаля всички възможни методики на лечение на запушен слъзен канал при няколкомесечния й син, включително и лекарско заключение, че най-вероятно така ще остане, и след това стигнала до лекарството чудо: "Аргентум нитрикум 30", което е хомеопатично. Накратко методиката на лечение: 60-70 милилитра топла вода се разтварят 7 топчета и се дава около 5-10 милилитра веднъж седмично. Тук: http://www.detishky.com/publ/60-1-0-289 можете да прочетете цялата статия на въпросната жена, който иска да ми пише на alins@abv.bg мога да преведа и да дам по подробна информация. Направи ми впечтление множеството жени, които благодарят в края на статията, които също са имали много добър резултат с това лекарство. При нас след третия прием изчезна напълно. Аз бях шокирана, защото въобще не вярвах, че е възможно хомеопатията да лекува и то такова нещо, но бях много обнадеждена от всички позитивни реакции на мами под статията на тази жена. Веднага купих въпросното лекарство и мисля, че съм морално задължена да споделя това с всеки, който може да има подобно нещо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 12:14 pm 

И малката имаше такъм проблем като беше на 2 месеца. И ние опитахме с масажи, почиствахме с лайка, но нямаше полза. След това ни изписаха капки за очи. Ползвахме ги около седмица и проблемът отшумя.Повече не се е повтарял.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 80 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]