С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Цвете според зодията

Стайните растения са свързани със зодиака, поради това желателно e да...

Да направим мартенички

Посрещнете пролетта с усмивки и с красиви мартенички, изработени с помощта на...

Бебешки терлички - 45 модела

Вижте 45 модела на плетени детски, бебешки чорапи и терлички.

Киста на яйчника - симптоми и лечение

Много жени развиват киста на яйчника в определен етап от живота си. Тя...

Последно посещение: Дата и час: Вто Мар 02, 2021 5:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 11:25 am 
прохождащ
Аватар

Моя бебчо след седмица ще е на 3 месеца. На 2 месеца бяхме 6кг и 59см. Сега ще видим колко сме качили но някаде към 7кг мисля, че сме. Като четох всичките мнения по темата моето бебе ми се вижа много дебело. На сухо мляко сме давам му Хип по 150г. Незнам дали дали това е много но педито казва, че много яде ами какво да го направя иска си иначе ми реве. Преди се хранихме двапъти на нощт, а от извесно време ми отказва да яде два пъти и само веднъж се храним и сме на 5 ядения на ден. Пак ми се струва дебеличко. Не се родихме много 3,600 и 51см. Незнам какво да го правя да го залъгвам с вода не искам. Вече се въртим супер много в леглото, но все още не може да се обръща сам по корем, а е на почти 3 месеца. Бързам ли или просто си е дебеличак.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Май 17, 2009 3:10 pm 
фурия
Аватар

kiki88 написа:
Моя бебчо след седмица ще е на 3 месеца. На 2 месеца бяхме 6кг и 59см. Сега ще видим колко сме качили но някаде към 7кг мисля, че сме. Като четох всичките мнения по темата моето бебе ми се вижа много дебело. На сухо мляко сме давам му Хип по 150г. Незнам дали дали това е много но педито казва, че много яде ами какво да го направя иска си иначе ми реве. Преди се хранихме двапъти на нощт, а от извесно време ми отказва да яде два пъти и само веднъж се храним и сме на 5 ядения на ден. Пак ми се струва дебеличко. Не се родихме много 3,600 и 51см. Незнам какво да го правя да го залъгвам с вода не искам. Вече се въртим супер много в леглото, но все още не може да се обръща сам по корем, а е на почти 3 месеца. Бързам ли или просто си е дебеличак.
Не са притеснявай като проходите и започнат да ви никнат зъбките ще ес нормализирате.А за обръщането още ви е раничко не щото е пълничък.Успех.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 27, 2009 7:12 am 
бърборко
Аватар

:clap: на 21.05 ходихме на консултация наддали сме 700гр и сме пораснали с2,5см
вече сме 9,400кг 70,5см

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 26, 2009 6:06 pm 
прохождащ
Аватар

Ние сме 11.550 кг и 78 см и педито ни каза да ограни4аваме яденето
аз си мисля 4е не е 4ак толкова пълен и 4е като проходи ще дръпне малко с кг и ще се нормализира
пък и жсе пак Вики се роди и голям 4.100кг и 54см :lips: :lips: :lips: :lips:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 3:21 pm 

ние сме на 8 месеца вече и сме 8кг.последния месец само пораснахме 2 см - 69см.килограмите си останаха непомръднати... :D много лазиме и сме вече в проходилка.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юли 24, 2009 12:59 pm 
Аватар

Здравейте,като ви чета какви големи бебета имате почвам да се плаша,че отглеждам сомалийче.Ние се родихме 3100гр,което си е добре и от самото начало сме на Ам,но наддавахме само по 100,200гр.И сега сме на 1година и 3 месеца а тежим 6630гр. и сме високи 75см.Иначе проходи рано и е голяма жилка,по-цял ден само тича.В началото докторката много ни се караше,но след това видя,че детето си се развива много добре,дори изпреварваше връстниците си с номерата си.Такаче всяко дете си е индивидуално,най-важното да са живи и здрави.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2009 12:57 am 
фурия
Аватар

Никол, ние да не би да сме еднакви. Какви са тия лекари, които се карат за това че детето яде или не яде. И как така ще му намаляваш млякото като е гладно? не мисля че децата затлъстяват от мляко и пюрета, а много по-нататък, от пържено, сладко и малко движение. В квартала не съм видяла и едно затлъстяло дете. Незнам какво се притесняват толкова майките за това затлъстяване.
Децата си качват различно, независимо колко ядат. Ако някой по-нататък в живота си има претенции към външния си вид, ще спортува, ще яде определени храни. А не майките да се травмират с поредната медийна закачка.
За пример ще ви дам моя приятелка, която три месеца си храненеше детето под час с кърма и една лъжичка АМ. Детето постоянно си плачеше от глад. Но тя упорстваше да е под час и да не му дава повече АМ, за да не затлъстее. Детето, момиче качваше по 800-900 гр на месец. Дара при ядене на пълна доза АМ, за сравнение качваше по 300-400гр. Към третия месец на майката и хрумна да направи пробно кърмене и се оказа, че кърмата е изключително малко и детето си е гладувало 3 месеца. Въпреки това наддваше и беше жизнено. Майка му ще се разсърди, ако разбере че разказвам тази история. Умря от срам жената. И завинаги намрази кърменето, но това е друга тема.
Така, че един качва , друг не. Хранането има много малко общо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2009 8:22 pm 
фурия
Аватар

аз искам да ви попитам дали според вас е нормално бебе на 2,5 месеца да тежи 7,5кг при условие чее родено 4 кг..Става въпрос за племенника ми.За мен нее нормално ама как да обясня на сестра ми че е още рано да му слага бисквитки в млякото.Той човека си хапва и не му пречат ама аз си мисля че и за тях е рано.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 02, 2009 1:49 pm 

Ние сме на 3 месеца и 10 дни и вчера бяхме на консултация-тежи 6800 и е 65 см. Едър,но и се роди голям-3920 и 53 см. Яде по 140-150 мл и много често скандира,че не му достига,но след няколко секунди млъква и издържа до следващото хранене. И доколкото познавам детето си,май се оказва,че не млякото ни не е достатъчно,а не му достига сученето.Човека иска да сучи повече,ама шишето свършило. А педито разбира се като всички е на мнение,че ядем много.Но аз не обръщам внимание.Първите два месеца наддаде по 1100-1200,сега около 700-800 и мисля че е добре за сега. Не сме започнали да се обръщаме активно,само 1-2 пъти и не иска повече.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 03, 2009 9:28 am 

моето сладурче е на 3 месеца и 10 дни и тежи само 5 и 900 аз се притиснявам че е малко но докторката каза че едобре изцяло на АМ сме , трябвала да изяжда по 140 на хранене но тя успява едвам 120 , храним се на 3 или понякога на 4 часа, нормално ли е или наистина трябва да се притиснявам, а забравих да кажа нашата докторка е за ранното захранвяне и затова на междухраненията и давам плодово пюре зеленчуково или сок от моркови и ябълка

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 03, 2009 9:56 pm 

Не се притеснявай,нормално си е детето. Ние сме едри с мъжът ми и затова и нашия върви едър. Не съм очаквала хилаво бебе,гена си е ген.А за захранването-и нашето педи е от старата школа,да се захранваме след 4-ти месец.На 30-40-ия ден ни каза да цедим сокчета само от ябълка,сини сливи и моркови,тъй като имахме запек и така регулирвах. Аз не му давам съвсем редовно,но вече смятам същите плодове да ги мина в пюренца постепенно и до края на месеца(още само 2 седмици) да имаме едно хранене-обедното заменено с плодово.Но пак зависи от детето,ще изчакам ако трябва. Предупреди ни да не му даваме готови сокове,не са хубави,по-добре сами да приготвяме. Може би ще започна и плодовите и зеленчуковите след време сама да приготвям.
gdimova май наистина е раничко за бисквитки. Неможе ли да почака сестра ти малко. Разбира се всеки най-добре преценя за своето дете,но ако може да не бърза.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2009 11:31 am 
Аватар

здравейте мами,моя син е на 5 месеца и 10 дни и тежи в момента 8.200гр и е висок 72см :) (мъжа ми е висок 202см и тежи 110кг,аз съм 174см и съм 55кг)има на кой да прилича..и не е дебел като манекен е ,защото е високичък иначе с тези килограми на по-ниско бебе със сигурност ще изглежда пухкаво

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2009 1:20 pm 
любопитко
Аватар

Десита,нищо му няма на детенцето,не се шашкай.Калин на 3 месеца тежеше 5кг и 700гр :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Окт 16, 2009 6:07 pm 
прохождащ
Аватар

Малката се роди 3,100,48см,на 1 месец-4,250,53см., 2 месеца беше 5.350,58см.,на АМ сме ,само 1 седмица я кърмих :( ,яде по 150мл.,но май ще почна да й правя по 160.Без проблем изключихме нощното и после късното хранене,вечер яде в 21ч. и после сутринта в 6-7ч.,понякога се буди нощем,но и давам биберона и тя заспива.Днес или в понеделник ще ходим на консултация и ще видим колко е качила

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 19, 2009 5:24 pm 

здравейте момичета! реших и аз да се включа - само незнам да се оплаквам ли или да се притеснявам?! Магито се роди 2680 гр 47 см , а ни изписаха 2400 гр. сега е на 6 месеца и половина , а е 6300 гр 62 см. на кърма е ,отказва всякакво мляко - купихме всички марки млека и от всички марки шишета - нищо не помага - просто не иска! последно взех аптамил комфорт , но... и него не го иска. притеснявам се , защото другите деца на нейната взраст вече са по 7-8 кг , а Маги...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]