С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Цвете според зодията

Стайните растения са свързани със зодиака, поради това желателно e да...

Да направим мартенички

Посрещнете пролетта с усмивки и с красиви мартенички, изработени с помощта на...

Бебешки терлички - 45 модела

Вижте 45 модела на плетени детски, бебешки чорапи и терлички.

Киста на яйчника - симптоми и лечение

Много жени развиват киста на яйчника в определен етап от живота си. Тя...

Последно посещение: Дата и час: Вто Мар 02, 2021 4:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: кг. при бебето
МнениеПубликувано на: Сря Яну 07, 2009 2:51 pm 

има ли значение в кг.при наддаване на кърмени е некърмени деца.моята зълва роди бебе 3.900 и два месеца поред то качва по 1,500 дори и 1,700.педиатърката й казала щом е на кърма няма страшно - но той вече е 7 кг....

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 09, 2009 7:12 pm 
любопитко
Аватар

zdarvei micro!otnosno tova kolko kg e bebeto si zavisi ot samoto bebe.moqta bebka e 6-7 mesec i posledno be6e 8400kg,a i sa6to e na karma.az sam 4uvala 4e karmata se razgrajda po-lesno i nqma opasnost ot raz6irqvane na stomah4eto,no neznam.az se pritesnqvah 4e i nie mn naddavame,no mislq 4e 6te si vlezem v normite kato zapo4nem po-aktivno da si deistvame,v smisal da lazi,da ima pove4e dvijeniq.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: кг. при бебето
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 10:07 am 

а не беше ли по-трудно на бебчо да се обръща по корем и по гръб.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 3:55 pm 
фурия
Аватар

Ние сме 6.900 а сме едва 3 месеца,при всяко дете е индивидуално,зависи колко е родено,с какво се храни-с кърма или с адаптирано мляко и кога щте бъде захранен и ощте много други фактори :D :D :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 10, 2009 4:29 pm 
фурия

И аз мисля, че всичко е индивидуално. Коки се роди недоносен 2300кг, изписаха ни 2100кг.но бързо си навакса. Почти до годинката наддаваше по 1300 - 1500кг.на месец, педиатърката все казваше че е дебел. От годинката до сега е наддал само 1кг. По повод обръщането по корем, при нас се получи по късно, но беше не заради килограмите, а защото във всичко си вървеше по назад от родените в 9я месец. Сега всичко си е ОК.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 12:08 pm 
любопитко
Аватар

Мисля ,че за всяко дете си е индивидуално ,но има и значение дали расте и на височина.По принцип знам че децата хранени с кърма надават по бавно.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 14, 2009 8:07 pm 
фурия
Аватар

Ami da, vsi4ndividualno.Velina se rodi 3140, a na 7 m. e 8380, kato e na karma osnovno.Smenila sam samo obednoto hranene, no tja naddava.Vjarno e i 4e si hapvame i po 2-3 pati no6tno vreme, bez koito podludjava zelia blok.No vsjako dete si e individualno i nosi razli4ni geni.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 12:21 am 
любопитко
Аватар

Ние не бяхме на кърма, а на АМ и пак качвахме като бесни до годинката- по кило, кило и нещо. Имаше само два месеца, докато навърши година, през които не сме качвали по килце-през 7 и 8. Дебеличък си е, пухчо. Не се храним нощно време, защото тогава щеше да е... Но въпреки килограмите, сме много подвижни, проходихме преди да навършим 11 месеца. Сега е на 1 год 2 месеца и е 13.100кг. и 80 см. Познавам две майки, чиито деца са с няколко дни по-големи от Ванко и още не са се пуснали да ходят сами, а са 9-10 килограма. Според мен теглото не е причина за по-малка подвижност, всичко си е до дете.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 8:54 pm 
Моя мъник днес прави 9 месеца,тежи 9.200кг. и е 75см.,не съм кърмила-на АМ сме.Имало е месеци в които детето си яде както обикновено,но е наддавал едва по 300гр.,в други пък е качвал с около 800-900гр.Педито му каза,че било нормално около 400гр. да качва на месец.Не сме нито дебели,нито слаби-средни :wink: ,иначе си има бузки,коремче и гънки по крачетата и ръчичкита...За мен е важно детето ми да расте здраво и жизнено,а не пухкаво и болнаво/да се разболява често/.Но все си мисля,че кърмените бебета са по-пухкави,може и да греша,но с такова впечатление съм останала. :why:

Върнете се в началото

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 9:39 pm 
любопитко
Аватар

Съвсем нормално е. Не се притеснявай. Особено хранениете с кърма деца няма опасност да затлъстеят. А и първото тримесечие много деца наддават между 1 и 2 кг.
Виж тук за повече инфо.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 11:31 pm 
любопитко
Аватар

vesity написа:
Моя мъник днес прави 9 месеца,тежи 9.200кг. и е 75см.,не съм кърмила-на АМ сме.Имало е месеци в които детето си яде както обикновено,но е наддавал едва по 300гр.,в други пък е качвал с около 800-900гр.Педито му каза,че било нормално около 400гр. да качва на месец.Не сме нито дебели,нито слаби-средни :wink: ,иначе си има бузки,коремче и гънки по крачетата и ръчичкита...За мен е важно детето ми да расте здраво и жизнено,а не пухкаво и болнаво/да се разболява често/.Но все си мисля,че кърмените бебета са по-пухкави,може и да греша,но с такова впечатление съм останала. :why:

Не разбрах, защо пухкавите деца трябва да са задължително болнави. :wink: Сина ми е от пухкавите, но досега ми е боледувал само 2 пъти от настинка и ми е вдигал температура веднъж от зъби. Има деца, които през месец са на антибиотици. Че то има ли дете, което да не е жизнено, ако не е такова, значи или е болно или нещо друго го измъчва. Поне аз не съм видяла дете на около годинка да си седи кротко с часове на едно място. Моят син даже като спи шава из цялата кошара :lol: Не искам да засягам никой, може би криво съм разбрала мнението!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 2:42 am 
фурия
Аватар

Аз пък се притеснявах, че Дара качва малко - по 300, 400гр на месец. Ядеше си АМ, но се мръщеше, после и с пюетата имах проблем. Но от известно време всичко е ОК. В момента е на 8 месеца и тежи 7800. За пръв път качва 800 гр за един месец. Но тя започна доста да си хапва. Висока е 71 см.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 6:25 am 
Elisha написа:
vesity написа:

Не разбрах, защо пухкавите деца трябва да са задължително болнави. :wink: Сина ми е от пухкавите, но досега ми е боледувал само 2 пъти от настинка и ми е вдигал температура веднъж от зъби. Има деца, които през месец са на антибиотици. Че то има ли дете, което да не е жизнено, ако не е такова, значи или е болно или нещо друго го измъчва. Поне аз не съм видяла дете на около годинка да си седи кротко с часове на едно място. Моят син даже като спи шава из цялата кошара :lol: Не искам да засягам никой, може би криво съм разбрала мнението!!!

Нямах това предвид,че трябва да са болнави.Мисълта ми беше,че по-добре да е по-слабичък,но здрав,отколкото пухкав и болнав.Говоря конкретно за моя си случай,за моето си дете,а не общо за всички.Извинявам се ако съм засегнала някой,явно не съм се изразила правилно :wink:

Върнете се в началото

Заглавие: Re: кг. при бебето
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 1:40 pm 
любопитко
Аватар

micro написа:
има ли значение в кг.при наддаване на кърмени е некърмени деца.моята зълва роди бебе 3.900 и два месеца поред то качва по 1,500 дори и 1,700.педиатърката й казала щом е на кърма няма страшно - но той вече е 7 кг....
uaul.moq bebok na 3 meseca be6e 5.600 61sm. zdravi4ak e i mnogo mu se radvame ne se pritesnqvaite toi 6te go izraste :flowerwhite:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 07, 2009 12:46 pm 
прохождащ
Аватар

уау ... нашата на 2 месеца беше 5. 800 кг и 60 см. ... а сме на АМ! Ака редовно -по 1-3 пъти на ден ... а уж бебетата на кърма наддавали повече ... естествено педи ни нарече "наднормени", та сега я залъгвам с водичка, но си мисля, че като отидем на консултация след 10-на дни резултатът ще е същият ... сигурно пак ще сме наддали с кило и половина ...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]