С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

На една годинка все още се приспиваме на ръце....

Въпрос: На една годинка все още се приспиваме на ръце – трябва ли да се...

Захранването на бебето – сложно само на пръв поглед :)

Като консултант по кърмене често контактувам с майки и всеки път се учудвам...

Ще раждам със секцио...?

Въпрос: Никога досега не съм претърпявала операция. Какво да очаквам от...

Жълтеница при новороденото. За колко време преминава?

Може би на втория ден след раждането при посещението на педиатъра ще чуеш, че...

Последно посещение: Дата и час: Нед Фев 23, 2020 8:13 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 333 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 24, 2013 8:37 am 
прохождащ

Яни, довери се на думите на някой познат, който би могъл да ти препоръча педиатър. И все пак според мен трябва да прецениш според това дали искаш детето ти да е лекувано предимно с хомеопатия или си склонна от ранна възраст да му даваш антибиотици. Също така ако искаш да кърмиш продължително, ще е хубаво педиатърът ти да те подкрепя в това начинание. Трябва ти да решиш как точно искаш да се грижиш за детето си и да избереш педиатър, който ще те подкрепи в избора ти.
А за термометъра - на мен ми се наложи да купувам повторно такъв от аптека. Първият ни термометър пострада от любопитството на Красен, който го докопа като беше по-малък и му изтръгна връхчето. Беше електронен.
Иначе още сме в очакване. Бебчето явно си му харесва там вътре, но вече и най-малкото движение, което прави се усеща доста силно. А често не се задоволява с леко шаване, а здраво си рита.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 4:05 pm 

привет от мен Мария отново :in love:
Вече сам в 28 седмица и ми откриха завишен хемаглобин и савсен лека анемия и ми предписаха хапчета и ампули за 10 дневно лечение
болките в ребрата отминаха но има дни в който бебо нее толкова активен смисал за втори път мина :in love: лия месец и преди няколко дена пак много се бях изплашила и веднага побързах да пия кола и 3 в 1 за да се разшава отидох на лекар и той ми каза чче е нормално да има дни в който бебо да нее много активен но през другото време е като каратисче неспира а когато неспира сам спокойна даже много се радвам :cryingwithlaughter: :cryingwithlaughter: при вас как е мамита

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 08, 2013 8:34 pm 
прохождащ

Аз още съм две в едно. Ще чакаме до понеделник максимум по съвет на гинеколога ми. После - беж в болницата. Аз също имам анемия и вземам хапчета. Откриха ми я при последното изследване. Казаха, че не било необичайно при бременните, но при първата ми бременност изобщо не съм имала такъв проблем.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Окт 09, 2013 9:09 am 
фурия
Аватар

Privet momicheta!!!!
Az bukvalno se izgubih, no ne moga da stigna do kompa. Ein den pykpisah, pisah i neznam kakvo natisnah i teksta izchezna i se vbesih.....otdelno neta go polzvam prez telefona i mi e trudno da pisha vyv foruma!
Ta na 17.08. stanah mam za vtori pyt na prekrasnata Beloslava....tq e edin malyk angel.....malko nespqsht angel, no vse pak angel.
Rajdaneto mina burzo i bezproblemno za men, bez shev. Sled katop vi pisah tuk, v 07:00 chasa mi iztekoha vodite i v 07:30 trygnahme kym bolnicata. Priehame v 07:50 sys 6 sm.razkritie. Kontrakciite ne bqha mnogo silni, no razkritie imashe. Malko razhodki iz koridora, posle malko na sistema i doidoha qkite kontrakcii....smislih se za upoika, no vsichki me razubejdavaha, a i nqmashe vreme. V 09:40 me premestiha v rodilna zala i sled 5-6 napyna beba izlezna. Golqmoto mi momiche se rodi 3620, 52 sm, 34 sm. obikolka glava i gyrdi. Da, no lesnotobeshe za men. Na predposledniq napyn akusherkata me sprq, zashtoto pypnata vryv e okolo vrata i. Osvobodiha q, no se rodi lilava, edva proplaka i miloto qvno ne mu beshe dobre. dadoha mi q na gyrdite i sled tova q vzeha. Sled kato me prevedoha v staqta mi q dovedoha, zasuka na gyrda i si q vzeha. Sledobqd beshe pod nabljudenie, sled koeto q vzeha i ne mi q vyrnaha do sledvashtiq obqd. Ideshe mi da se grymna.....rajdaneto bilo mnogo stresirashto za neq, nqkoi pokazateli bqha bezumno visoki i q vzeha v inetenzivnoto. Na sledvashtiq den q vzeh syvsem razlichna - s ogromen kefalhematon na glavata, lilava, dishashta kato paren lokomotiv.Taka ni zadyrjaha v bolnicata 5 noshti, za da ni nabljudavat. sega beba e dobre, nqma i sleda ot hematona, raste intenzivno. Na 01.10. ni biha pyrvata vaksina, zabavihme q zaradi jyltenicata. Togava pak q meriha - 5100 i 56 sm. na 46 dni. Samo na kyrma sme i s myki mahame ednoto papame prez noshta, piem chai togava. Stavam, che imame sopoli v nosa i sme nervni.
Manolova leko rajdane mila i chakam da se pohvalish s tvoqta malka princesa tezi dni.
Nqmam kirilica izvinete me!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 11:08 am 

привет от мен Мария :in love: :in love:
понеже имам висок диоптер и лекаря ми каза че немога да родя нормално защото има опасност ретината ми да се одели.Та вапроса ми е някой раждал ли е с секциум ако може да сподели какво се случва и как се чувстваш след това
Мерси предварително :crazy in love: :crazy in love:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 11:48 am 
прохождащ

ех, че страшно ми се стори раждането ти, Таня! Дано при мен мине бързо и безпроблемно и за мен, и за бебето!
Мария, колко голям ти е диоптъра, че те карат да раждаш секцио?! Аз съм с -5 и -5,5 на двете очи и при първото ми раждане също препоръчваха такова нещо, но си родих нормално и не съм имала отклонения в диоптрите. То даже вече 4 години от тогава, а не съм си правила труда да отида и на профилактичен преглед за всичкото това време. Преди ходех поне веднъж годишно, но покрай грижите за дечко времето си мина без да се усетя, а сега и с второ, едва ли ще отделя време да отида, освен ако не усетя някаква промяна в зрението си, която да ме притесни.
Иначе, аз още си чакам да се покажат сериозните признаци за раждане, ама това бебе явно ще е домошарче - хич не му се излиза от топлия корем :cryingwithlaughter:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Окт 10, 2013 8:07 pm 
фурия
Аватар

Privet Macki!
Manolova samoto rajdane beshe pesen, az samata se chuvstvah perfektno, samo s beba imashe problemi, no veche sa v minaloto i samo i se radvame!
Mariq i az znam, che chesto se procedira taka....az obache i dvete si deca rodih normalno i nqmam opit. Ako Iveto se poqvi, tq moje da spodeli, zashotot i dvete si deca e rodila sekcio.
A nie vsichki u doma sme bolni...dori i beba....napravo ne e istina.
Dano vsichko pri va se ok.
:crying: :kitty: :kitty: tova e za vas ot Velina :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Окт 11, 2013 10:12 am 

Здравейте момичета.Отдавна не бях влизала тук.
Manolova аз мислех,че вече си родила,но явно и на вашата бебка не и се излиза още.И аз съм така чакаме си момента.Багажа е стегнат и сме в готовност във всеки един момент.Да Ви се похваля,че ми се размина секциото и с доки се решихме да пробваме нормално раждане.Дано всичко да мине добре.
Танче добре дошла.
А отностно въпроса на Мария нищо немога да споделя,защото ще ми е за първи път,а и както вече казах най-накрая се решихме да пробваме за нормално.Лек ден и успех на Manolova.Ще чакаме да се похвалиш с добри новини:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Окт 12, 2013 1:23 pm 

привет от мен Мария
ами диоптера ми е по голям от твоя и за това ми казаха че е много опасно да се ражда нормално а ччесно казано неискам да изгубя зрението си консултирах се и с очен лекар и той ни увери че с секциум няма да има никави проблеми за моето зрение Но просто исках някой да ми сподели как е с секциум се пак ще се радвам някой ско даде информация
От миналия месец имам незнам коластра ли се казва несам много наясно и доста често ми се случва да почва да излиза течност но прочетох че небило хубаво да се цедиш незнам испитвам ацки дисконфорт когато това се случва и след раждането ли ще е така споделете моля :in love: :in love: :in love:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 13, 2013 9:46 am 
прохождащ

Да, Мария, тече ти коластра. Не бива да се изцеждаш наистина. Не се притеснявай от това. При някои жени коластрата почва да тече месеци преди раждането, при други - дни преди това. При всички случаи в първите дни след раждането ще ти тече също коластра. Тя е по-рядка от кърмата, но е напълно достатъчна за бебето. После потича истинската кърма. И винаги когато кърмиш в началото от другата ти гърда също ще си потича по малко. Нощем също може да ти потича от двете гърди. Аз си слагах хавлия под пижамата, за да не сменям непрекъснато пижами. И това няма да продължи дълго. Само първите 2-3 месеца докато влезете в синхрон с бебчето.
Както се досещате, аз още съм в очакване. Както е тръгнало, сигурно утре ще си отида в болницата без никакви признаци за раждане, а ако решат да ме задържат и да чакаме там такива, много ще протестирам. Изобщо не е работа да чакаш това събитие в болница.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 14, 2013 12:52 pm 

мерси .

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 11:21 am 
фурия
Аватар

Здлавейте, момичета.
Манолова, хайде какво стана има ли новини?
Стискам палци всичко да мине добре за теб и за бебка.

Танче, много кофти че сте болни всичките. Даваш ли нещо на бебка.
Кари и тя ми беше леко болна миналата седмица като паднаха Т. То всички и баща й и сестра й се натръшкаха, на за нея ми беше жал. Милото на 2 месеца и със запушено носле. И аз бях виновна. Сложила съм я да спи с късо ръкавче и ританки и тя през нощта като се развила, пипам тя лед студена :cry: .Сега се оправи, но давах Вит. С и Виброцил в нослето.

Яни къде се изгуби да не родила вече?

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Окт 15, 2013 2:05 pm 
прохождащ

Ivilini, още съм в комплект с бебето. За щастие си го чакам вкъщи. В болницата вчера го гледаха на видеозон дали има достатъчно околоплодни води, провериха му пулса, както и дали имам някакво ракритие. За сега сме добре и продължаваме чакането. Утре пак ще посетим болницата за нова проверка. Съгласиха се да си чакам у дома. Настроена съм положително, защото в резултат на проверката за разкритие, вчера вечерта най-сетне ми падна тапата. А днес му ударих една голяма и изморителна разходка. Току виж съм предизвикала вече самото раждане. Това бебе ще излезе по-чакано от първото, както е тръгнало :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Нед Окт 20, 2013 5:40 pm 

Здравейте.
Иве тук съм не съм родила още.Нашата мома не иска да излиза,а и още нямам никакви симптоми за скорошно раждане.Всяка седмица ходя на преглед и все едно и също.Нямам разкритие и още не е слязла надолу и сега чакаме.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Окт 21, 2013 10:27 am 
фурия
Аватар

privet sladurki!!!!
Eh, che sa se zapunali tezi momi :)
Tazi sedmica chakam novini za bebcheta....vqrvam, che Manolova veche e rodila, no ne se znae koga shte ima vreme za nas!
Nie sme dobre, radvama se na malkoto slynce nad Sofiq. Moqta bebka stana na 2 meseca, syotvetno tazi na Iveto na 3, a utre momchenceto na Jiveto shte napravi 3 meseca.....haide da rajdate, za da sa premestim v druga tema i da obsyjdame bebocite :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 333 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница Предишна  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]