С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Само ако знаех... Бъди по-подготвена за бременността с нашите съвети!

Случвало ли ти се е да си помислиш: „Ех, защо никой не ми каза за това“, щях да...

Мама беше права: Пилешката супа е най-доброто лекарство за настинка

Според диетолога Йълдъз Мелек Аксойлу, мама беше права, като ни хранеше с...

Спонтанният аборт може да доведе до тежък посттравматичен стрес

Една от шест жени, които са загубили бебе в ранните периоди на бременността,...

Ниско кръвно при раждане секцио

Въпрос: Имам ниско кръвно, а ми предстои раждане секцио. Притеснявам се за...

Последно посещение: Дата и час: Чет Яну 23, 2020 6:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 333 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Авг 05, 2013 2:25 pm 
фурия
Аватар

Здравейте, момичета!
Добре дошла на новата мама!
Пожелавям ти леко бременеене и здраво бебе.
Не се притеснявай, че бебето е активно - както казваше моя доктор - значи му е удобно :D

Яни, кърмата или по-точно коластрата /защото тя първо тръгва/ ми дойде на 2-рия ден и тогава я и закърмих.

Танче, Хана е на море с майка ми и баща ми, и племенницата ми - Мирела. 4-мата са си и са много доволни. Хана скачала без страх с пояса в големия басейн и много трудно излизала. Неделя се прибират.

Ние днес бяхме на първата си разходка само двечките.
Хайде момичета. До скоро.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 06, 2013 8:48 pm 
прохождащ

Добре дошла на новата мама и леко бременеене!
Яни, активната рсбота за мен приключи вече, чака ме активна почивка - поразходки с Краси. Даже, да се похваля, отоците ги позабравих. Не са се появявали от няколко дена и съм по-спокойна в това отношение. Бебка рита все по-силно, понякога даже ми е трудно да заспя колкото и да ми се спи, щом реши да рита. Като съм в движение обаче си кротува.
Разходките ми са вече на бавен ход, даже днес Красито ме дърпа за ръката да ме води по нанагорнищата. Не бързам да крача, че се уморявам бързо и ме заболява корема отдолу.
Иначе сега основната ми тревога е, че още не съм измислила подарък за рождения ден на нашия татко, а останаха само три дена до тогава. Бели кахъри, все ще измисля нещо, пък и в последния момент да е, тъкмо малкия нямам да ме издаде, че ако знаете как си изпява всичко! :cryingwithlaughter:

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 07, 2013 9:08 am 
фурия
Аватар

Привет и от мен!!!!
Адашке привет, добре дошла в нашата компания! Надявам се да ти хареса!
Ние бяхме на вилата, на хлад и вчера следобяд се прибрахме. Иде ми да пръсна от жега в тая София, но днес сме на тонове и трябваше да се приберем. Усещам, че пак ще избягаме някъде утре и ще чакам с нетърпение дъжда в събота. Дано захладнее още в петък. Този южен апартамент е чудесен всеки друг сезон, но не и лятото.
Моята бебка нищо, че е голяма, все си рита с кеф.Дори ей сега се обадим, за да потвърди думите ми. Чакаме я всеки ден, да видим до кога:) Но си пипам корема с голям кеф, не вярвам да се смислим за повече деца.....та го галя като за последно този голям корем. А той вече е много голям.
Иве, браво за послушното дете...пожелавам си същото, да яде, спи и да се возим в количката :)
Манолова, аз съм по практичните подаръци.
Днес след тоновете ще ви пиша отново!!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 07, 2013 7:16 pm 
фурия
Аватар

Здравейте, момичета.
Танче, и аз така последните дни от бременността ми исках много да се снимам и да си гледам корема, че както се казва ми е за последно. И сега като я гледам Катрин каква е мъничка - с мънички ръчички, пръстчета, носленце....и чак ме обзема едно такова странно чувство, че много бързо ще порасне и повече няма да гледам и гушкам толкова малко бебе никога.

Как са ти на теб тоновете. Как е бебка.

Аз днес за първи път дадох АМ на Катрин. Днес цял ден от сутринта е на АМ - сега е 7 часа и мен доста вече ме болят гърдите. Но тя започна да суче много на често и предполагам не й стига - на час час и половина....
Ставам че много реве.
Пак ще пиша

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 08, 2013 10:06 am 
фурия
Аватар

Привет!!!!
Тоновете са идеални, няма контракции....ще е послушна чак в 9 месец, така ще направи. А ми е много топло и ми се ще да излиза вече. Заплюла съм си дата - 13.08.13 г. Дано да ме послуша мамината и да излезе другия вторник. но ми е много жега. Ако се раждаше от това щях да гушкам бебе вече.
Иве ще гушкаме чуждите бебета след това - няма да имаме избор.
На ехо не я гледахме, миналата седмица все пак я гледахме и реших тази да пропуснем. Ако не родя в желаната от мен дата, така или иначе тогава съм на преглед.
Ставам, че Велина се лигави :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 08, 2013 3:22 pm 

Здравейте и от мен момичета.Танче много се радвам,че всичко при Вас е наред.Аз утре съм на консултация и нямам търпение да разбера колко голяма е станала малката.Момичета аз май имам контракции и незнам дали е хубаво това.В 7-ми месец съм и знам,че не е много добре толкова рано да имаш.Усещам от време на време болна ниско долу и то най-вече вечер като съм легнала и за момент като чели ми се стяга корема.Мисля,че са контракции но не съм много сигурна и утре мисля да говоря с доктора,че ме е страх да не се роди преждевременно.Иначе съм добре полежавам си повече,че вече взе да ми става много тежно.Най-накрая и аз усетих какво е да си бременна.И на Вас ли Ви беше толкова тежко последните месеци?Почнаха да ми се надуват краката,изморявам се много и се задъхвам и вече почти немога да се навеждам.Извинявам се,че Ви напълних главата с моите простотии,но все пак черпя опит от Вас.Извинете невежествотот ми,но човек се учи докато е жив нали така:)Лек ден от мен

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Авг 08, 2013 7:12 pm 
фурия
Аватар

Яни привет, за мен са си контракции. Обсъди го с доктора, обикновено се изписва магнезии в какъвто и да било вид хапове. Аз пия магнезии от средата на 4 месец, спрях го преди седмица, че може да доведе до преносване. Отделно почивай колкото се може повече и секса намалете ако мъжа ти си е дома. Иначе си тежи. На мен поредната бременност не ми тежеше, но сега много ми тежи. А 9-ти месец в тази жега си е кошмар, не е за говорене. Полудях да седя у дома, за да се крия от жегата...изтъпях направо. Днес чистих, готвих и прах, само и само да върша нещо. Не мога да седя на едно място, депресирам се. След малко излизаме на разходка цялото семейство. Да походим поне час из южния парк, да се спи по-лесно след това.
Подуването на краката и ръцете също е типично за бременността и жегата :) Ще мине като родиш :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 09, 2013 11:24 am 
прохождащ

Qni, много е възножно да са контракции, наистина, днес ще разбереш. Мен ме боли корема отдолу само като се уморя от ходене и гледам да почивам, макар че с моя щурец е трудно да се почива. Но ще издържа. Нали като се роди бебчето пак ще има много грижи и будни нощи, та трябва да се свиква от сега :)
Подарък намерих, но да видим дали ще му хареса. Практичен си е, разбира се. Не ни трябват излишни неща да ги трупаме на склад вкъщи.
Нашият татко от два дена е насело и вече много ни липсва. Днес най-сетне ще се прибира, та от сутринта броим часовете.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пет Авг 09, 2013 2:46 pm 

Здравейте.Наистина са контракции и доктора ми изписа магнезий.Иначе бебка е много добре развива се прекрасно с една седмица напред.Сега е 1300кг.Ще видим колко ще стане на финала.Почивам си и то доста по цял ден дремя в нас и направо вече откачам.Местя се от едната страна на другата.Танче още малко остана и ти ще се похвалиш с още една мома.Е лек ден от мен:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Авг 12, 2013 7:54 pm 
фурия
Аватар

:coctail: Privet momi4eta, golqmo zati6ie e tuk.
Nas ni nqma6e i zatova ne pisah. Dobre sme, ne sym rodila i poeh gludka svej vyzduh tezi dni. Sega me muchat zverski kiselini...ne spq po4ti cqla no6t i sym leko kazano nervna po cql den. Iskam tazi sedmica da e na6ata i beba da se rajda. Utre sym na pregled i 6te dokladvam :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 13, 2013 8:36 am 
фурия
Аватар

Здравейте момичета.
Яни, браво бебка доста е пораснала.

Танче, хайде бе мила. Стискам палци тази седмица да е вашата и да излиза вече твоята бебека. Ох още малко и вече няма да си спомнаяш за нощите, когато са те мъчили киселините и тежестта на корема. :D
Аз имам чувството, че съм родила много отдавна, а Катрин още си няма и месец - малко бебоче си е. А за неразположенията по време на бременността си спомням с умиление, въпреки че бяха неприятни. Но както казах са ми някъде многоооо назад във времето.
Ние от неделя сме си пълна къща.
Хана се прибра от морето - много пораснала ми се видя и с доста тен. А от вчера сме си и самички трите по цял ден. Днес съм решила да отида на гости на нашите.Взимам колата и децата и потеглям.
Катринчето започва да показва характер. Почне ли да реве и няма спиране докато не я вдигнеш и поносиш на ръце. Ама голям рев. Реве доста по - силно от Хана :lol: до прегракване....и пак продължава до посиняване. и това в рамките на 2 до 3 минути. Не мога да я оставя да реве повече.
Явно е че свиква на ръце, но попаднах на една статия, където пишеше, че детето има нужда от това мама нерекъснато да го гушка и то да чувства нейното тяло. Мното интересна и въздействаща статия.
Вечер м/у 8 и 12часа е на ръце и си се гушкаме. Започнах все по - често да и давам АМ. Кърмата си ми намалява.
Жегата и нас много ни мори в Пловдив. Катрин цялата ми се е обринала на ситни пъпчици от топлото.
Момичета това е от нас.
Пак ще пиша, а сега отивам да започвам малко от малко да се стягам.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 13, 2013 8:37 am 
фурия
Аватар

:P

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 13, 2013 1:51 pm 
прохождащ

И аз влизам да се отчета. Днес бях на консултация. Добре сме си с бебето. Качила съм само 600гр за месец, а мъничето си се върти в корема ми както си иска, напук че вече му отеснява.Вече ще ходя по-често на консултации, през две седмици. На 24-ти ми почва болничния.
Днес се каня да отидем с Краси и да видим една количка. Ако ми хареса ще я купя.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Авг 13, 2013 6:22 pm 
фурия
Аватар

Privet i ot men!!!!!
Beba e mnogo dobre, tonove chudesni, placenta dobra, vodi dostatuchni. Bebeto e pozicionirano pravilno, no tova e ot dosta vreme.Obshto vzeto moje da si otkarame do nachaloto na drugata sedmica taka :) Na merki vyrvi napred, veche sme 3.500 po eho. No si e visoko gore i ne sliza za sega.Manolowa bravo, az veche sym +17 kg. no mislq da e tova za tazi bremennost, nqma za koga da kachvam o6te :)
Ive, nqma kak samo da miruva. Velina praveshe takiva nomera, nezavisimo che beshe mnogo dobro bebe :)
Stavam che mi e mnogo jega

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Авг 14, 2013 1:43 pm 

Здравейте момичета.Танче тази твоя мома явно не иска да излиза там и е по-добре.Стискам палци скоро да можеш да си я гушнеш.
Иве много жалко,че кърмата ти нямалява.Хубаво е колкото се може по-дълго да е на кърма,но каквото е писано.Ще видим и аз след секциото колко време ще имам.
Аз в понеделник си пусках изследвания,но сега се оказа,че хемоглобина ми е доста нисък.Някоя от Вас имала ли е подобен проблем и как го разрешихте

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 333 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница Предишна  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]