С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Полезно или не е ранното събуждане

Да бъдеш успешен означава да се събудиш рано - или поне така ни внушават...

Нетърпимост към кърменето

„Кърменето изведнъж започна да поражда у мен негативни емоции и физическо...

Внимание! Пролетни алергии

Пролетта е най-дългоочакваният сезон: за някои обаче пролетта е сезонът, през...

Тайната на добрия апетит при детето

Чудиш се защо твоят наследник се дърпа, когато го каниш на масата, и после с...

Последно посещение: Дата и час: Сря Май 27, 2020 1:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 333 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2013 12:09 pm 
фурия
Аватар

Здравейте на всички бъдещи мами, които очакват бебета през 2013 г.
Казвам се Ивелина, на 31 и очаквам второ детенце през юли 2013г.
Лека бременнност на всички и здрави бебета на финала ви желая!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 12, 2013 5:06 pm 
фурия
Аватар

Привет и от мен!!!
Аз съм Таня и съм в очакване на второто си детенце. За сега имаме дъщеря на 4 г. и 7 м., а живот и здраве в края на август 2013 г. ще имаме и второ дете.В началото на бременността съм и чувствам всички възможни неразположения....надявам се скоро да отминат.
Като гледам някой от бъдещите мами стигат вече до финала и скоро ще гушнат своите бебоци :)
Пожелавам леко бременеене на всички и скоро да се увеличим още повече!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 9:33 am 
фурия
Аватар

Здравейте мамчета!!!! Как сте?
Моето целодневно гадене продължава и съм си вкъщи. Това състояние ме изтощава до краен предел. Другата седмица влизам в третия месец и се надявам нещата да се подобрят.
Вчера ходих и на първите си изследвания, време беше да ги започна. А като зная още колко много има, лошо ми става :)
Пишете, темичката е доста позамряла :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 15, 2013 3:24 pm 
фурия
Аватар

Танче, спкойно като влезнеш в 3-тия месец ще се пооправиш!
Аз току що се връщам от изследвания! Най-сетне се записах на ЖК! Взеха ми кръв и ваг. секрет за изследвания!
Видях и бебето - переше ръчички и крачета :crazy in love:
Мамина душичка!
Говорих с лекарката и другата седмица смятам да излизам вече в болнични! Нещо се изнервям на работа. Като бях бременна с Хана за цялота време излезнах 2 пъти за по 1 месец, като първия път беше наложащо , а втория , защото започваше да ми тежи корема /беше зима/. И след това си спомням, че говорих на всичките си познати, че евентуална втора бременнст ще си изкарам цялата вкъщи, но въпреки тва вече съм 3-ти месец и продължавам да ходя. Ами така де сега е момента да си почиваме и да си обърнем цялото внимание на по-големите дечица - след това ще имам да работя още 35 години до пенсия :D

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 12:26 pm 
Аватар

Здравейте и от мен,и ние чакаме първото си бебче в края на май месец,за сега на два пъти ни казаха,че ще е момиче но не и на 100%.Аз искам да ви питам почнахте ли да пазарувате за бебоците вече,на нас с количката ни е най трудно? :wink: :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 16, 2013 5:00 pm 
фурия
Аватар

Здравейте момичета!!!
Радвам се, че се пораздвижихме!!!!
Ивенце, браво на теб, че вече си видяла малко човече, надявам се другата седмица на прегледа и ние да видим миниатюрен човек, а не попова лъжичка :) На мен не ми се тръгва въобще на работа, но това е защото ми е перманентно зле. Иначе в тоя студ си стоим вкъщи и не ми е много интересно. Предпочитам да съм болничен от средата на април нататък. Сега очаквам с нетърпение да ми стане добре и да спре гаденето!
Ние не сме започнали с покупките, но то при нас ще е второ дете и си имаме почти всичко. Дори без да искаме сме взели нещата в неутрални цветове и стават и за двата пола. За бебчето ще купуваме ново легло, че това на Велина беше много неудобно. Всъщност това беше единственото, за което спестих пари и се оказа боклук. Отделно комплект за изписване, козметика, памперси и подобни дребни неща ни трябват. Е, като пораснем около първата година ще купим и нова лятна количка, но до тогава много време.
Нашата количка е марка ABC design, модел 3 ТЕС, аз много си я харесвам, единствено е тежка и след 10 месец на Вели ми тежеше много, а и коша за багаж е малък. Всичко друго и е супер. Не е лошо да разгледаш по магазините, когато имаш време, има страшно много марки на пазара. И гледай количката да ти е удобна на теб, защото основно ти ще я буташ.. Към нашата има два коша и кошница за кола.Отделно си купихме чанта и зимно чувалче заседящия кош.
При мен покупките ще бъдат предимно за каките. Велина ще я местим при кака й и трябва да и купим скрин за дрехите. Радето е налепила много плакати и ще махнем част от тях и трябва да освежим. Отделно трябва да им купим и телевизор, че само с един вкъщи и гледам само детски предавания почивните дни :)
betitooo, аз имам две момичета вкъщи и съм много щастлива и доволна. Така че новината за една девойка, на колкото и процента да е, трябва много да те радва.
Е, ние след две момичета се надяваме на момче, но каквото е рекъл господ!!!
Мне започва да ме боли гърло, Велина също е със запушен нос, само настинка ми липсва. Взех един куп хомеопатия, дано свърши работа. Пия и чай с мед и лимон. Така се надявах този път да изкарам първите 3 месеца без настинки, но явно няма.
Лека и до скоро!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 5:28 pm 

essy написа:
Здравейте всички отново!

И аз много се вълнувам, на мен ми е първа бременност още повече, доста отдавна опитваме накрая успяхме слава Богу след ин витро.
Исках да ви попитам на какви имена сте се спряли за момиченце ?
Ние още не сме избрали харесват ни Яна, Симона, Аделина, Елина.
Бих се спряла на Яна, но съм чувала , че не е хубаво името да е съвсем кратко. Как мислите ?
Дайте някоя свежа идейка :D
Поздрави на всички :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Съб Яну 19, 2013 5:33 pm 

essy написа:
Здравейте всички отново!

И аз много се вълнувам, на мен ми е първа бременност още повече, доста отдавна опитваме накрая успяхме слава Богу след ин витро.
Исках да ви попитам на какви имена сте се спряли за момиченце ?
Ние още не сме избрали харесват ни Яна, Симона, Аделина, Елина.
Бих се спряла на Яна, но съм чувала , че не е хубаво името да е съвсем кратко. Как мислите ?
Дайте някоя свежа идейка :D
Поздрави на всички :)

Преди малко май не ми излезе коментарът - сега ще опитам отново. Essy, извинявай, ако се повтарям. Как ти се струва името "Ясна" - като звездичка.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 21, 2013 7:23 pm 
фурия
Аватар

Здравейте, момичета!
Как сте!
betitooo добре дошла сред нас!
Танче, бързо да оздравяваш - много е неприятно да си болна в това състояние - нищо не можеш да пиеш, а и на всичко отгоре е и като капак на другите "екстри" от бременността :) .
Аз все продължавам да ходя на работа - то май както съм я почнала ще си я изкарам до края :D и затова рядко пиша, но пък чета и то в бг мама... Мислех да пиша там - но то се губиш сред толкова много бъдещи мами, които пишат като обезумели :shock: малка е вероятността да ти обърнат внимание.

Тази седмица съм на преглед и се надявам да видим вече пол на бебето. Танче, прочетох че се надяваш на момченце, на мен всички ми говорят за момченце, а аз сякаш тайничко си мисля за още една мома! Но живи и здрави най-важното!

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Яну 22, 2013 10:25 pm 
фурия
Аватар

Здравейте момичета!!!
Ивенце няма лошо да ходиш на работа щом се чувстваш добре. Аз с настинката се преборих...дори леко минах. Днес за капак ми излезе херпес, но явно така ще я карам. Аз днес също изкарах цял работен ден, много съм доволна, първия за тази година.
Отделно днес бяхме на преглед, бебчо е 2,5 см., развива се идеално за седмицата си. Следващия преглед е феталната морфология в 12 седмица, но аз предполагам, че няма да успеем пола. А, аз като чели не искам да го зная, да е изненада. Но ще видим може би любопитството ще надделее. Иве и аз ако имах само едно момиченце вкъщи, но при две налични, някак момчецето е за предпочитане :) Разбира се и на момиче много ще се радвам. Ужасно съм щастлива и доволна, че първото ми дете е момиче, много добре се чувствам.
Аз също драсвам по някой ред в бгмама, но само когато имам време, а то е трудно другите да ги изчетеш, някой са там нон-стоп.
Аз като за последно, надявам се тези три дни няма да съм на работа, но днес от док поисках да ми предпише нещо за гаденето. Надявам се да помогне.
Лека вечер и до скоро момичета!!!

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 23, 2013 6:01 pm 
Аватар

Здравейте и от мен,как сте?И аз полудях с тая бгмама,там милион теми и милярд отговори от които само малка част по въпроса,но ако имаш време може доста неща да научиш.Да питам каква помпа за кърма сте използвали или ще използвате,че за тях познанията ми са много бедни?Дано всичко да е наред и само с хубави новини да можем да се похвалим... :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 24, 2013 3:51 pm 
фурия
Аватар

Здравейте!!!
Аз ползвах помпа за кърма на Avent, тя беше на сестра ми и й я върнах, но все още е налична. От ръчните е, но върши работа. Мога да кажа, че до някъде е полезна вещ, но не я ползвах дълго време, т.е. радвам се че има от кого да я взема :)
Аз да се похваля съм с една идея по-добре, не много, но все пак си е напредък. От понеделник ще се опитам да издържа цяла седмица на рабпта, дано успея. Ако ли не ще си взема по-дълъг болничен и ще отсъствам за по-дълго, няма да е пак за два-три дни от седмицата.
Много интересно ми е, че при тази бременност не ми се ядат много неща. В първата бяха само определени продукти, а сега няма да преувелича че половината от нещата, които обичам, не мога дори да ги погледна.
Аз да се похваля, но коремчето ми се забелязва едва-едва, но все пак е нещо, напредък.
Ще ставам да свърша нещо, по-късно мога пак да намина!
Чао

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Чет Яну 24, 2013 7:05 pm 
Аватар

Дано се оправиш по бързо,аз за сега съм на помпа медела,гледам да е на ток, понеже четох че с ръчните много се мъчат.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Яну 28, 2013 3:41 pm 
фурия
Аватар

Здравейте, момичета!
Аз днес за първи ден си останах у дома! Хана ми е с гнойна ангина и болничните ми започнаха малко по-рано от предвидените!

Миналата седмица бях на преглед - ФМ и ще си имаме.... момиченце, голяма втора радост у дома.

Бетито, аз използвах помпа - марка Чико, ръчна. По принцип съм чувала, че ел. помпите са по - ефикасни, така че ще се насоча към такива този път.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Яну 30, 2013 7:15 pm 
фурия
Аватар

Привет на всички бъдещи мамчета!!!!
Ивенце честита ти втора щерка!!! Каквато е хубавица Хана, вярвам че и малката няма да отстъпва. Дано Хана бързо се оправи и да не те зарази най-важното. Аз също съм болнични от днес, но моето неразположение не спира, направо ми се гади от това непрекъснато гадене. Няма край тази ситуация. Лазар е много щастлив от факта, че ще съм си вкъщи, така съм му под ръка. Велина ще я задържа вкъщи, но сигурно другата седмица.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 333 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]