С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Циклите на будуване на вашето бебе

Познаването на циклите на будуване на вашето бебе е също толкова важно, колкото...

Всичко за бременността и промените, които ти предстоят

Всяка жена е чувала за сутрешните неразположения, честото ходене до тоалетна и...

Детски прически - 40 идеи

Вижте 40 идеи за интересни детски прически.

Най-големите страхове преди раждане

Преди раждането се измъчвате от много въпроси. Ето кои са най-големи страхове...

Последно посещение: Дата и час: Вто Фев 25, 2020 5:56 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 217 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 11:43 am 
Аватар

Здравейте бъдещи мами, терминът ми е 7-8 септември, всъщност на 8 имам РД. Надявам се да се присъединят много от вас, които очакват голямата радост през септември и да споделят как се чувстват през първите месеци от бременноста :flowerpink: :peace: :roseflower: :baby: Както се пише по форумите леко бременеене...

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 3:08 pm 
Аватар

Ние също чакаме бебче около 15 септември. Много сме щастливи. Аз се чувствам много добре. Пожелавам ти лека и прекрасна бременност :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 4:12 pm 
Аватар

Това е страхотно, чувството, че ще ставаш мама е доста особено, поне при мен. Сега от време на време дори не ми се вярва?! Искам да те питам, може на останалите да им се стори смешно, но аз съм в 10 г.с. и корема ми е пораснал значително, можеби защото преди това нямах никакъв, а и все пак матката нараства...., тааааа да те питам при теб как е коремчето? Всичките ми дрехи ми стават на дупето и краката, но трудно ги закопчавам и много ми стискат....
Както при теб, така и при мен също всичко е нормално, освен честото ставане нощно време и това, че постоянно ми се спи, а и най-сериозния ми проблем - тоалетната, ами не става и това си е, хапвам всяка сутрин и вечер плодове, правя си всезъвможни комбинации, които при други нормални обстоятелства биха ме разхлабили до неузнаваемост, но.... не и не, е ще се справя и с това, но явно времеееееее ще е нужно. Лека бременност Йоана :happiness: :roseflower:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 10, 2011 6:57 pm 
Аватар

Здравей,
Аз съм по същия начин, имах си супер стегнато готино коремче и си ходех редовно на фитнес, но сега е подуто. Говорих с една приятелка, която роди декември,та тя ми обясни,че било нормално в началото да се подуе малко и после щяло да спадне, поне при нея станало така. Относно дрехите пак така стават ми от към крака и дупе, но ми стягат на корема и реших,че не е хубаво да ми е стегнато и дискомфортно като сядам особено и отидох ва магазин за бременни-Reni и си купих страхотни дънки и панталони на нормални цени и сега нося тях както и клинове.Страшно са удобни и по никакъв начин не се забелязва, че са по-специфични. Относно яденето гледам да е винаги здравословно, да не ям боклуци-тестясно и сладко, пък и аз се чувствам по-добре така. Правя йога упражнения всеки ден и съм много доволна, защото много добре се загрявам и разбрах, че помагало много. Другото, което много ми поддържа тонуса е ходенето, навъртам много километри пеша, гледам по-малко да ползвам кола. Успех ако има нещо друго пиши :flowerpink: :baby:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2011 12:23 pm 
Аватар

Значи да не се притеснявам, че ми е пораснал корема толкова рано. Искам да те питам къде е този магазин за дрехи??? Иначе те поздравявам, за ходенето пеш, аз работя на бюро и цяяяял ден си седя, лошоооо, но пък за сметка на това съм си планирала много отпуск през тази година, така че мисля да наваксам. Относно храненето, аз си падам по салатите и плодовете, така че сега наблягам на тях, ооо да не забравя киселото и прясно мляко, никога не съм консумирала такива количества, както сега?!?!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 14, 2011 12:26 pm 
Аватар

Къде сте мами на септемврийски бебетааааа?! Пък и не е казано, че само вие може да пишете, нека тук да споделяме първите усещания от бременността ни. :baby:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 16, 2011 9:36 pm 
прохождащ
Аватар

Аз чакам бебче през Октомври, но понеже няма мами за Октомври се вмъквам при вас за Септември:)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 17, 2011 12:20 am 
Аватар

Добре дошла :) и лека бременност
:happiness:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 17, 2011 4:46 pm 
прохождащ
Аватар

Благодаря ти Йоана :), лека и на теб също.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 2:02 pm 
Аватар

Надя, честито и от мен пожелавам ти лека бременност и един красив резултат накрая!!! :baby: Сега да ви разкажа: Вчера бях за първи път на женка консултация, видяхме бебчето с таткото и да ви кажа само това ми е в главата.... нормално е.....първо "джуджето" - така го наричаме, явно спинкаше, след мъничко като взе да скача и да маха с ръчичкиии.... немога да опиша чувството, лекарката ми обясняваше нещо, а на мен ми текат сълзите от щастие и учудване какво нещо е живота и така от вчера съм много щастлива, нашето бебче е 48,7 мм дълго. Днес бях на куп изследвания, лошото е че ми взеха кръв 3 пъти вместо два. Изследванията включваха два вида хормони, биохимично изследване на вагинален секрет, квърна група, пълна кръвна картина, урина всичко това в МЦ Кандиларов срещу 59, 80 лева, като имах направление за кръвната картина и група, както и за урината, хормоните и секрета отделно без направление. След това отидохме в Майчин дом, там ми взеха кръв за биохимичен скрининг, всичко стана бързо, но естествено не се размина скандалчето в МД и нервите докато обикаляхме, но...... не е болка за умиране и аз си имам вина за това. В понеделник са ми готови едните резултати, а в четвъртък и другите, ще ви споделя като ги взема, а сега успех ви желая и пишете за всичко което се сетите, като обменяме опит ще е по-лесно. :give_flowers: :roseflower: :flowerpink: :hearts: :fairy:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 7:48 pm 
Аватар

Лелее това е толкова вълнуващо като го видиш как мърда :) 100% си била на седмото небе. И мен ме чака същото с тези изследвания в началото на март сега съм в 8-ма седмица. Последно ходих на преглед на 14-ти февруари, единствено видях как му бие сърчицето, беше много готино, но нашия татко както повечето варненци е моряк :) и го нямаше, та снимката на бебока ми беше подаръка за него. Аз много мразя да ходя по болници и да ми вземат кръв,но ще го преживеем :) Клиниката на Кандиларов е много добра аз съм си правила изследвания там докато учех в София :) Чакаме да кажеш как е минало всичко в понеделник. Да ви питам до кога пиете фолиева киселина до края на 3-я месец ли? Приятна събота и неделя момичета и да си почивате :flowerwhite: :hearts: :bounce:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 18, 2011 9:43 pm 
прохождащ
Аватар

Аз съм все още в 5 тата седмица и не съм ходила още на лекар, защото ми казаха , че било рано още.Не съм пила и фолиева киселина , защото на нея пише , че трябва първо да се консултирам с лекар.Все още не съм си видяла бебчо и някак не ми е спокойно.Незнам за вас, но това на мен ми е втора бременност, а все едно ми е за пръв път :D Толкова е по - различно от първият път :D Нямам търпение да ми се случи всичко онова , което зная , че ми предстои - а то е прекрасно :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 19, 2011 10:17 am 

Здравейте скъпи бъдещи мами, моят термин е на трети септември. Втора бременност ми е, но няма нищо общо с първата. Много ми се гади,повръщам, отврат, а ходя и на работа. Лекарят ми каза, че това ще отшуми след 12-та седмица. Е, днес влизам в нея, така ,че силно се надявам. Пожелавам на всички ви лека и безпроблемна бременност.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 19, 2011 10:38 am 
прохождащ
Аватар

Здравей, dkoseva1 . На мен също ми е втора бременност и наистина няма нищо общо.Аз не повръщам както и първият път , но усещанията са ми толкова по-различни от първия.Сега ме болеше корема ниско долу и аз се притесних да няма нещо нередно, защото първият път не ме е боляло така, но се оказа , че това било нормално в началото на бременността.Сега вече почти не ме боли и съм по-спокойна.
Успех и лека бременност ти желая :happiness: :flowerpink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 21, 2011 10:02 am 
Аватар

Надя, аз за първи път отидох на лекар в 6 г.с. и веднага започнах фолиевата киселина, но не се притеснявай може да си вземеш и сега да пиеш, тъй като някои жени я пият дори месеци преди да забременеят. Аз я продължавам и мисля да я пия до края на 3-ия месец, разбира се след консултация и с лекарката. Надявам се при всички които имат проблеми да отшумят бързо и да се радват на бременността си, а аз ще споделя за резултатите от изследванията си :fairy: :baby: :roseflower:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 217 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]