С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Полезни съвети за спокойни празници с бебе :)

Коледа е! Очакваш гости, в дома ти цари уют, а в душата се стават вълшебства....

Опасни ли са вирусните инфекции през бременността?

Здравето на очакваното бебе зависи и от това как ще премине бременността. Ето...

Гид за зимното благополучие на бременната

Удивително е да бъдеш бременна по всяко време на годината. Зимата обаче идва с...

Плетени детски ръкавички - 41 модела

Ръкавичките - задължителен аксесоар за зимния гардероб на детето. Какво може да...

Последно посещение: Дата и час: Чет Дек 05, 2019 10:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 5:46 pm 

Мажа се по корема, бедрата, гърдите. Като вляза в банята, може да прозвучи малко смешно, ама с гъба си търкам зърната, да стават малко груби. Една позната ми каза, че това облекчавало болките, после при кърмене. Илито82 ще ни даде съвети за това. :). Илито аз също нямам против да пишеш. Даже ми е супер приятно. Съветите ти ще са ценни за нас.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 5:48 pm 

Аха. Забравих да ви кажа. Записах се на фетална морфология за 09.08. Тогава ще съм в 21 седмица в МЦ Марковс.
Пишете декемврийски майки.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 6:34 pm 

Теди,това какво е Пренатал?
Това търкане на з ърната с гъба ми звукчи малко кофти и грубичко ...моите зърна са доста чувствителни и не искам и да си помисля какво ще е това търкане ...Аз много искам да кърмя,но не знае дали ще имам кърма (дай Боже всичко да е наред ) Аз утре съм на гинеколог, и ще се разбираме и аз кога ще ходя на морфология.
Какво е Еластил,крем против стрии ли ? колко струва?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 10:03 pm 

Да крем за стрии е. Нямам идея дали е ефикасен. Само попитах в аптеката. Ама да ти кажа не мисля да го купувам. 35 лв струва. Мустелата много я хвалят. Може би по нататък, когато започне да расте по бързо корема ще си взема нещо по-скъпо, ама за сега ще се мажа с олио. Пренатал са витамини за бременни. Доста майки ги вземат. Да ти кажа според мен всеки си слуша доктора и така. А търкането на зърната не е силно , а полекичка. И мен много ме болят зърната. Не дават да ги пипна. Ужасно е. Феталната се прави около 20 седмица. Ако искаш може от сега да се запишеш. Кой е твоят доктор? Ти регистрирана ли си? А какво мислиш за частните доктори? Мислиш ли да ходиш и на тях? Тези дето не са по здравна каса.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юни 28, 2011 10:07 pm 

Към silikonka: Ти сигурно знаеш, да не си помислиш нещо, ама аз да си кажа,има и ранна фетална морфология, ама аз не съм ходила на нея. Ако твоят лекар те посъветва да идеш иди. И на скрийнинг не съм ходила. Според мен това изследване е за рискови бременности. Извинявай, че ще те попитам, ти на колко си години?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 12:13 am 
фурия
Аватар

Отностно витамините Пренатал-пих ги откъм 5тия месец ,че до края.Три месеца преди и три месеца след забраменяването пих фолиева киселина,след това една опаковка Центрум матерна и към 5тия ми изписаха Пренатал.Трябваше да ги редувам 2та вида витамини с по 10дни почивка между тях.Но тогава спяра Центрума и си пих само Пренатал с по 10 дни почивка на всеки 30 таблетки(1месец),понеже те са 100бр .в опаковка.Странични ефекти нямам никакви.Една от майките ме предупреди за напълняване от тях,но нямаше нищо такова.Пълнеех съвсем нормално,даже качих по-малко отколкото през първата бременност.
Отностно мазилата против стрии.-Elastyl не съм го чувала,немога да дам мнение за него.Ползвах единствено и само бебешко олио и двата пъти.През първата бременност беше на Джонсан,през втората от Джонсан се зачервих там където се мазах и минах на зехтин малко и до края на бебе олио на Бюбхен.И аз съм чувала мнението,че мазилата не са от значение,зависи от кожата,но пък не съм съвсем съгласна.Ще ви каза защо...Първият път качих 21кг,корама беше голям ,но по-широк,разлат.Гърдите ми порастнаха от самото начало.През 4тия месец от бремеността гърдите се нацепиха и се сетих ,че трябва да се мажа.Зълва ми ми каза-много мазен крем или бебешко олио,за да е мазно.С олио Джонсан,корема не се нацепи изобщо,а гърдите ги изтървах,нали закъснях с мазането.С втората бременност започнах да се мажа от самото начало.Качих по-малко -10кг,но имах много голям корем,много остър,само напред,пъпа ми "изхвръхна".Съвсем накрая се получи едничка ,мъничка стрия по корема.Което ми говори,че на моя голям корем тогава,ако не бях се мазала,щях да се нацепя жестоко,а първата бременност нищо,значи кожата ми също е податлива на стриите,но мазилото ме е спасило.Вторият път понякога се мажех и по три пъти на ден,голям корем .
За зърната на гърдите- според мен не си причинявайте тази болка с гъбата,те сега са толкова чувствителни.Няма смисъл да се измъчвате,като накрая пак ще се разранят.На почти всички се случва,това зависи от правилната стойка на поставяне на бебето да суче.И при мен се разраниха,но си се мажех с Лансинох(може и с Гармастан) и за една-две седмици всичко отшумява.Това,което можете да направите е 2 седмици преди да родите да започнете да си мажете зърната и около тях с Лансинох.После след кърмене се намазват зърната и околко тях и няма нужда да се отмива преди следващото кърмене.
Леко бременеене,мамчета.Трудно е в жегите,пазете се.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 29, 2011 9:55 am 

Благодаря ти, Илито82. Твоите съвети ще са ни от помощ. И аз съм "за" за мазането. Надявам се кожата ми да не е толкова суха и да се размина без поражения. Нямам нищо против да пишеш, даже ми е приятно. Все пак си ги минала тези неща, а ние така да се каже гадаем. До скоро. :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2011 1:21 am 
фурия
Аватар

tediiiiii написа:
Благодаря ти, Илито82. Твоите съвети ще са ни от помощ. И аз съм "за" за мазането. Надявам се кожата ми да не е толкова суха и да се размина без поражения. Нямам нищо против да пишеш, даже ми е приятно. Все пак си ги минала тези неща, а ние така да се каже гадаем. До скоро. :)

Еми...с каквото мога да съм полезна ще си кажа :D Знам колко е вълнуващо бременеенето и всичко свързано с детето,мислите за какво ли не.Пишете,ще общуваме тук. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2011 5:22 pm 

Здравейте, мами! Как сте. Аз съм добре. Вчера забелязах, че ми се е появила една черта от пъпчето надолу. Много леко се забелязва. Това нормално ли е? Илито82 ти имала ли си такава? После маха ли се?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: ..
МнениеПубликувано на: Пет Юли 01, 2011 8:15 pm 

Здравейте, мами.Не се притеснявай Теди тази черта е напълно нормална за да ти се появи,при мен все още я няма,най вероятно по късно ще се появи.Аз утре влизам в 15 седмица и термина ми е 24-26 декември.Исках да ви питам понеже изпуснах рания скрининг които се прави между 11-13 седмица,затова ще ходя между 15-17седмица и исках да ви попитам трябва ли предварително да се запиша или направо отивам?До колкото до витамините аз все още нищо не пия.На 11 този месец съм на лекар и ще я попитам относно витамините.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юли 04, 2011 1:21 am 
фурия
Аватар

tediiiiii написа:
Здравейте, мами! Как сте. Аз съм добре. Вчера забелязах, че ми се е появила една черта от пъпчето надолу. Много леко се забелязва. Това нормално ли е? Илито82 ти имала ли си такава? После маха ли се?

Зависи каква е чертата.Ти си в 4тия месец...по-скоро се чепи кожата,тоест излизат стрии,но може и да бъркам.Ако не се мажеш с мазен крем,сега е моментът да започнеш да го правиш редовно.Стриите не е се махат,но избледняват значително.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Юли 05, 2011 3:23 pm 

Теди, на 25г съм, и ми е първа бременност. Интересно ми стана защо ме питаш? Ти от каде си ?
Теди, ето какво намерих за чертата на корема...
.......появява се тъмна черта от пъпа надолу, която се нарича линеа негра. Тя е резултат от увеличеното количество хормони. Ареолите на гърдите стават по-големи и по тъмни. Матката ти е с размерите на грейпфрут.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2011 6:23 pm 

Здравейте. Silikonka, питах те заради силикона. И аз имам желание, ама след като порасне малко детето. Към Ilito: бледа е чертата. Не е стрия. Някои казват, че който има такава черта ще има момче, ама аз не вярвам. Вчера ходих на лекар. Бебчето е добре. Silikonka с какво почна да се мажеш? А да те питам имаш ли апетит? Моят никакъв го няма още.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2011 6:27 pm 

От Велико Търново съм, но живея тук от миналата година от юни месец. От към доктори сме много неориентирани, общо взето всичко на сляпо: и личен и сега за женската консултация. Ти къде си се регистрирала?

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2011 6:40 pm 

Вики, аз доколкото зная скрийнинга е само вземане на кръв. Но ти попитай лекарката си, тя ще ти каже. Според мен така е най-правилно. Ти ще ходиш ли на фетална морфология? За мен по-важна е тя. Но всеки си преценява.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]