С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Как къща на 120 година се преобрази в светъл и модерен дом под звездите?

Днес решихме да ви запознаем с историята на едно семейство и тяхната 120...

Овладей хаоса!

Имаш ли чувството, че навсякъде около теб цари хаос? Като всяка заета майка и...

Най-големите страхове на бременните

Бременността е прекрасен период, време в което новият живот се развива в теб,...

Как да отгледаме еко бебе… в апартамент

Напоследък все повече в бита ни навлиза идеята за екологичен начин на живот....

Последно посещение: Дата и час: Чет Апр 09, 2020 8:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Фев 17, 2009 2:03 pm 

По същото време все още ще съм по майчинство с първото си дете.Някой знаели какви парични обещетения ми си полагат за второто дете и можели съпругът ми да ползва болнични или някакви отпуски по майчинство.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: I pri men e taka
МнениеПубликувано на: Сря Апр 01, 2009 3:38 pm 

I az 6te rajdam prez oktomvri a vse o6te 6te sam po maichinstvo,pri men ima i drug problem rabotodatelq mi ne beshe korekten s dokumentite za parvata mi bremennost i sega ne znam kak da pastapq.Znam che toi nqma pravo da me uvolni ,no dali az imam pravo da napusna i kakvi maichinski moga da poluchavam neznam.Ako ima nqkoi koito moje da mi obqsni mnogo 6te sam blqgodarna

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 02, 2009 1:10 pm 

най- добрия вариант за получаване на максимум парички е да се варнеш на работа 3 дни преди да излезеш в болнични по майчинство.Така ще имаш право на половин майчинство за първото дете и болничните за второто, както и детски за двете деца .Или 120 за първо,240 за второ и 70 детски. А ако имате баба пенсионерка може да и прехвърлиш първото майчинство и да си взимаш две цели,едно от бабата и едно на твое име.Но този вариант не ти го препорачвам защото през 10 дни ще ви правят проверки дали наистина бабата гледа детето и ако тя не е при него се режи от паричките одържат се и пари за осигуровки на бабата, така че не се взима никога пълната сума.За мен лично първия вариянт ми се струва най-удачен и мисля да заложа на него.Желая ти успех с бременноста и щастливо и безоблачно второ майчинство.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 09, 2009 5:04 pm 
Аватар

Аз също съм бъдеща Октомврийка.Виждам 4е за сега няма много мамита,надявам се да се запишат нови.
Лека бременност на вси4ки и здрави беб4ета на финала.

Върнете се в началото
Offline Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Апр 22, 2009 10:47 am 
Аватар

Здравейте, аз съм нова във форума. За първи път съм бременна. Термина е 31 октомври, но предпочитам да се роди на 1 ноември. Струва ми се хубаво число. Живея в София, жк Люлин, ако някой иска да обменяме инфо, нека ми пише. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2009 9:44 am 

Здравейте и аз съм нова във форума. Първа бременност ми е,термина ми е 08.10.2009 :) Момченце е :) Желая на всички лека и спокойна бременност и дано всичко да мине добре :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2009 1:19 pm 
Аватар

здравейте мамита!!!и аз съм новаичка тук и ми е първа бременност!!аз съшо съм за октомври определена на 27!!! :roll:
ами примерно ако знам точния ден на зачеването датат ми няма ли да се промени в смисъл че нали докторите гледат последна та менструация,ама при мене тя беше на 20.01 а деня в които забременях е 17.02 знам със сигурност деня защото в същия ден бях на гинеколог и тои ми каза че съм в овулация,а шест дни след това си направих тест и :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :thumbsup: бях бременна и мн мн мн мн щастлива!! таак де малко се отплеснах :oops: :oops: ноо въпроса ми е нямали да ми се промени термина ако си знам датат нха зачеване :?: ако някои знае или може с нещо да помогне чакам с нетърпение отговорите ви

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 30, 2009 2:52 pm 

При първата си бременност също знаех точната дата, но консултиращият лекар каза че няма значение ,и че е правилно да се определя термина според цикала.А пак и вероятноста бебето да се роди на определената дата е нищожна.Изчисли кога влизаш в 9 месец и знай че бебче може да се роди всеки един ден.Желаяти лека и безгрижна бременост.и сладурски :baby: :baby:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 04, 2009 12:35 pm 
Аватар

nikyvalko blagodarq ti za otgowora!!! i za pojelaniqta :flowerpink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 08, 2009 12:05 pm 

elixitkova написа:
здравейте мамита!!!и аз съм новаичка тук и ми е първа бременност!!аз съшо съм за октомври определена на 27!!! :roll:
ами примерно ако знам точния ден на зачеването датат ми няма ли да се промени в смисъл че нали докторите гледат последна та менструация,ама при мене тя беше на 20.01 а деня в които забременях е 17.02 знам със сигурност деня защото в същия ден бях на гинеколог и тои ми каза че съм в овулация,а шест дни след това си направих тест и :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :partyblower: :thumbsup: бях бременна и мн мн мн мн щастлива!! таак де малко се отплеснах :oops: :oops: ноо въпроса ми е нямали да ми се промени термина ако си знам датат нха зачеване :?: ако някои знае или може с нещо да помогне чакам с нетърпение отговорите ви

Здравейте, пиша ви защото май ще раждаме почти по едно и също време :) моята последна менструация беше на 16.01. а термина ми е на 23.10 последния път ми казаха 25.10 така че божа работа. и все пак да те попитам ти ходила ли си на ехограф да ти кажат пола на бебето или не още? аз нямам търпение и до 2 седмици ще разбера надявам се

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юни 03, 2009 8:45 pm 
Аватар

Здравейте мами!!И аз съм новачка тук първа бременност ми е!За октомври 13 :)

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Юли 08, 2009 5:18 pm 
Аватар

Здравейте мами,
аз също се включвам в тази тема- ще имам бебче на 23.10.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юли 09, 2009 1:11 pm 

zdaveite,az o4akvam vtoroto si beb4e nqkade kam 29 oktomvri,6te rajdam sas sekcio no vse o6te neznam to4nata data.Pozdravi na vs mami i leka bremennost

Последна промяна veronika21 на Пон Юли 20, 2009 4:20 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: zdraveite
МнениеПубликувано на: Пон Юли 20, 2009 3:30 pm 
любопитко
Аватар

zdraveite mamita.Az sam bremenna v 7-mi mesec i 4akame na6eto momi4ence na 06.10.2009.Nadqvam se 4e vsi4ko 6te mine normalno i pojelavam yspex na vsi4ki bade6ti mamita :raspberry: :clap: :chickendance: :thumbsup:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2009 4:27 pm 
Аватар

zdr. na vsi4ki maiki i bade6ti takiva !Az sam bremenna s parvo dete i vse o6te ne znam kak stava tova s mai4instvoto.Az ne rabotia no pla6tam osigorovki 4rez svekarvata!Triabva da pla6tam do mart,no beb4o 6te se iavi prez oktomvri!Tezi 5 meseca 6te mi se prispadnat li???????

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ]  Модератор: vilijov

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]