С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

Есен е. Как да обличаме детето?

Дните са още слънчеви и топли и ти, и детето излизате по къс ръкав. Но в мига,...

Къде трябва да спи бебето?

За много хора поставянето на бебето във вашето легло или е „неправилно“ или...

Да спестим място - бюро и легло, 2 в 1

Спестете място в детската стая като изберете подобна мебел. Бюро и легло, 2 в 1...

Децата са най-непослушни между 4 и 7 години

Родителите трябва да се справят с непокорството на детето, поне докато не мине...

Последно посещение: Дата и час: Вто Окт 20, 2020 6:26 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 277 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 1:07 am 
фурия
Аватар

juliq68 написа:
Здравейте! Аз съм на 40 години и през август за първи път ще ставам мама. Много съм щастлива!

ДОБРЕ ДОШЛА и от мен в нашето голямо семейство!Лека бременност ти желая,а след това едно здраво и красиво бебче!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Яну 27, 2009 1:52 pm 
фурия
Аватар

juliq68 написа:
Здравейте! Аз съм на 40 години и през август за първи път ще ставам мама. Много съм щастлива!

Добре дошла в нашия форум! :D
Пожелавам ти леко бременеене!
Ще се радвам да споделяме хубавите моменти от този прекрасен перод от живота - бременността! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 28, 2009 3:41 pm 
фурия
Аватар

Ninkata написа:
juliq68 написа:

Добре дошла в нашия форум! :D
Пожелавам ти леко бременеене!
Ще се радвам да споделяме хубавите моменти от този прекрасен перод от живота - бременността! :D

Честито и от мен.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 29, 2009 12:00 pm 
фурия
Аватар

Ясмин, благодаря ти за съвета за хапчетата против гадене. Аз съм чувала за тях, но не съм ги пробвала. Пих разни хомеопатии на "Боарон", но нищо не ми действа. От известно време, като че ли започна да намалява неприятното усещане, но от два три дни отново съм така. Ще изчакам още малко и ако не мине ще взема да си купя това, което ти ми предлагаш. Все се надявам, че както казват след 12 седмица би трябвало да спре. Дотогава хормоните бушуват силно и затова така се получава.
Може да ти се стори смешно, ама днес за в работата съм си взела отвкъщи моркови :lol: - много ми помагат срещу гаденето. Изяждам един и се чувствам екстра, няколко часа поне :lol: :lol: :lol: .

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 30, 2009 11:59 am 
фурия
Аватар

Ninkata написа:
Ясмин, благодаря ти за съвета за хапчетата против гадене. Аз съм чувала за тях, но не съм ги пробвала. Пих разни хомеопатии на "Боарон", но нищо не ми действа. От известно време, като че ли започна да намалява неприятното усещане, но от два три дни отново съм така. Ще изчакам още малко и ако не мине ще взема да си купя това, което ти ми предлагаш. Все се надявам, че както казват след 12 седмица би трябвало да спре. Дотогава хормоните бушуват силно и затова така се получава.
Може да ти се стори смешно, ама днес за в работата съм си взела отвкъщи моркови :lol: - много ми помагат срещу гаденето. Изяждам един и се чувствам екстра, няколко часа поне :lol: :lol: :lol: .

:D Радвам се, че си намерила какво ти помага Нинка, аз каквото и да ям става по-зле, но тези хапчета са наистина хубави, навсякъде си ги влача с мен.

Вчера ходихме до София по работа, преди да тръгнем ядох, там ядох някаква много хубава пица, като се върнахме вкъщи пекох пържоли и пак ядох, направо луда работа през 2 часа. Добре, че поне от каквото имам в чинията половината ям, иначе досега щях да се търкалям. Мъжа ми се подиграва, че като спрем на бензиностанция все искам нещо, бонбонки, Рафаело,...

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Яну 30, 2009 2:02 pm 
фурия
Аватар

Aз засега нямам по-голям апетит от преди и се моля това да продължава :lol: . Много ме е страх да не кача повечко килограми и всеки ден се меря и следя положението. Засега съм свалила 3 кг, ама защото все ми беше гадно и не можех да ям. Като премине, обаче периода с гаденето не знам какво ще правя, ако почне все да ми се хапва :lol: .
Старая се да наблягам на плодовете и зеленчуците. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 31, 2009 12:21 am 
фурия
Аватар

Да ти кажа честно, аз съм качила не знам колко, не чак много, но все пак е рано за коремче, а си имам, другаде като че ли не много. Аз имам алергия към кантари и при докторката бягам от това.

Но за свалянето не се притеснявам, с 2 малки деца съм сигурна, че няма да остана мама дебелана. Повече се страхувам да не побъркат. :D

Днес бяхме на консултация, бебчето е вече в 11 г.с., според ехографа, има си гравичка, ръчички, крачета, аз като ли не очаквах. А докато бях на преглед каката отвън похапваше кпоасани и сокче с татко й. Следващия път може да я взема вътре, ама не знам как ще реагира, много не обича лекарски кабинети и е станала една контактна закача всички, познати, непознати.

След 10 дни ми записаха час за Био Химичен Скрийнинг, защото тогава се правело, докторката ми каза, че не било задължително и принципно не вижда причина, но ако искам да го направим. С Аиша не сме правили подобно нещо, защото явно съм отишла прекалено късно. Но понеже ти половин енциклопедия ( :D ), имаш ли идея за какво точно става реч и ти ще си правиш ли такова изследване?

всъщност въпроса ми е към всички мами?

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 31, 2009 1:36 pm 
фурия
Аватар

За Биохимичния скрининг ти писах в темичката, която си пуснала и съм дала линк с цялостната информация за това, която бях написала в "Изследвания по време на бременността". Дано да ти е от полза. :D

На мен също доктора ми каза, че не вижда смисъл да си го правя.
Реших, че няма, защото като се обадих в "Майчин дом", една кокошка направо ме изкара извън нерви.
Сега за края на март съм си записала час за Фетална морфология - ето това според мен има смисъл! Това е важно, а другото е някакво математическо изчисление на риска според кръвен серум. Не знам иначе при вас как са цените, ама ФМ ще ми струва 100 лв. /ако има и запис, иначе е 80 лв./ в тази клиника, където аз се записах.

И аз чакам с нетърпение да взема с мен Арчи на прегледа, но искам първо да минат тия грипни епидемии, че ме е страх иначе да го водя по такива места.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Яну 31, 2009 11:16 pm 
фурия
Аватар

Благодаря ти много, изчетох всички, което си дала. Ама все пак ще го направя, защото още като бях на консултация си записах час за след 10 дни. Не съм питала за цената, като отида ще я питам и за феталната молфология.

Когато ходих с Аиша на 4Д плащахве по 80.00лв и ни дадоха записа.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 01, 2009 1:39 pm 
фурия
Аватар

Няма лошо, че си решила да направиш БХС. Нищо не губиш от това.
Аз засега съм направила ПКК /пълна кръвна картина/, изследване на урина и изследване за Токсоплазмоза /защото имам котка, та просто така за успокоение/. На следващия преглед ще ги нося на доктора да ги разчита, но от лабораторията ми казаха, че за Токсоплазмозата е отрицателен /слава богу/, а кръвната картина ми се струва добра, защото всичко е в норма и най-вече хемоглубина. :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 01, 2009 5:11 pm 
фурия
Аватар

Аз още не съм си пуснала изследванията в Понеделник и това ще свърша. Нямам вече котка, преди да забременея с Аиша имахме много красив персийски котарак, вече е на една приятелка.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 02, 2009 3:19 pm 
фурия
Аватар

Kaк си успяла да се разделиш с котарака? Аз с мойта котанка не мога, а мъжът ми и той. Вярно, чистя като луда вкъщи, но пък косъм не може да намериш. Засега се справям с чистотата и хигиената, дано и за напред смогвам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 02, 2009 8:03 pm 
фурия
Аватар

Нинка, трудно ми беше, ама то при мен стана на етапи.

Първо котката остана при мама, когато се принесох при мъжа ми.
После ходех да го виждам и да му се радвам.

Но след това като искахме да остане майка да спи в къщи, за да можем ние да излезем, все не можеше, заради котето.

И една приятелка все мрънкаше, че е много самотна, умряла им котката, от старост и така.

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 06, 2009 2:47 pm 
Аватар

Благодаря на всички за подкрепата!За сега се чувствам добре, не ми се гади и не повръщам, но сериозно ми пълнеят краката :( Леко бременеене и на всички вас.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 06, 2009 4:19 pm 
фурия
Аватар

може би няма да предизвикам лошо,ако се похваля че Яви ще става батко :wink: ,така казах и на майкини и те се шашнаха хората :grinning:
всъщност на мъжо сестра му е бременна с второ,но го пиша тук,защото и тя е определена за август,много бебета за август :sleezy: :baby: страхотно :angel:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 277 мнения ]  Модератор: vilijov Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 19  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]