С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

5 незаменими правила за приспиване на плачещи новородени

Всички сме чели и чували, че майките умеят да различават плача на бебетата –...

Коледен екшън план за заети майки

Денят е малък и за нищо не ми стига, а идват и празници! Как да се справя с...

Коледни звезди от картон от кашон

Ето и моята коледна идея: коледни звезди от картон от кашон. Изрежи звездите по...

Детски подарък според зодията

Ако ви предстои да купувате детски подарък и не сте решили, какво да купите, то...

Последно посещение: Дата и час: Пон Дек 09, 2019 12:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Май 20, 2009 3:10 pm 
бърборко
Аватар

Здравейте мами! Искам да споделя какво ми се случи тия месеци относно изплащането на майченските с удължение да 1 год! Няма да изпадам в подробности относно моето забавяне, което започна след края на 9- тия месец от изплащането на майченските! Аз помислих, че става така заради удължаването до 1 год(410 дни) и не ги тормозих много ! Но след като стоях 2 месеца в очакване реших да отид и лично да питам, оказа се, че от фирмата са ми забавили самия документ- отидох си и продължих да чакам! После проверявайки в интернет разбрах, че вече имат документа! Мина се не мина време но пари няма! Минаха още 20 дни, а срока за обработване е до 15 дни ! Пак отидох, оказа се, че и аз, както много други майки попадаме в някъкво годишно приключване или изравняване, нещо такова и системата не позволява изплащането! Но жените реагираха своевремено и въведоха сумите по някакъв техен начин, както казаха - ръчно! След ден, два получих майченските си за цялото време !
Разказвам това ако има и други мами чийто пари се бавят, нека да отидат и да проверат да не са със същия проблем!
Също така искам все пак и да благодаря на отдела за изплащане на помощи поради времена нетрудоспособност във Варна! Очевидно, че могат да си вършат работата и съвестно! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 8:53 pm 
фурия
Аватар

О, Светле страдам от този проблем и все още не са ми изплатили парите!И сега какво трябва да отида до НОИ и да се разправям, за да си получа парите - думи нямам.Последно ми преведоха пари в началото на март и от тогава нищо.Разбрах, че почти всички мами са така от 9 месец до 1 година, пък дали е заради годишен от1ет или не -незнам, но е безобразие.Писна ми да разчитам на Лазар за всичко, увлякоха се този път!Аз съм крайно разочарована от държавните ни институции за пореден път!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 9:42 pm 
бърборко
Аватар

Танче, аз затова споделих как се развиха нещата при мен, защото предполагам, че и други чакат а това приключване или изравняване или каквото е там си тече, а те немогат да видят на кой са му изплатени и на кой не ! Аз не съм се разправяла, а имено, че като отидох и казах ЕГН и веднага реагираха, защото идяха, че последно през март имах плащане! Аз дори съм им благодарна, че все пак бързо реагираха! Моят съвет е да отидеш и да си провериш ако наистина искаш да ти ги преведат! Приключването или каквото е там ми казаха, че е до края на май, няма смисъл да чакаш !

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Май 25, 2009 10:04 pm 
фурия
Аватар

Ами ще отида Светле, то друго не ми остава, въпреки че то някой мами са взели пари, но то да си отидеш на място си е най-добре.Ще отида още утре и ще видим.Но мерси за инфото мила :lips:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 22, 2010 6:58 pm 
Аватар

Здравейте мами!От редовете по горе ми става ясно,че сте запознати с въпросите свурзани с майчинството и изплащането му.Бих искала да ви помоля за помощ и съвет като по-запознати с нещата.Родих преди 3 месеца и половина,но нямах трудов стаж,защото не се водех на договор и нямям право да получавам майчинство.Въпросът ми е дали ако намеря фирма в която да се водя на работа и да се осигурявам ще получавам майчинство след като направя необходимият тудов стаж :wink: Предварително ви благодаря

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие: и на тях ....
МнениеПубликувано на: Пет Май 28, 2010 3:21 pm 

Много съм бясна на тема НОИ, и на тях ще им *** майката. Нещастници.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ]  Модератор: galka2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]