С използването на този сайт Вие приемате, че той използва „бисквитки" за подобряване на Вашето преживяване, персонализиране на рекламите и анализ на посещаемостта. Моля прочетете нашите Условия, Политика за бисквитки и Политика за защита на личните данни. разбрах

На една годинка все още се приспиваме на ръце....

Въпрос: На една годинка все още се приспиваме на ръце – трябва ли да се...

Захранването на бебето – сложно само на пръв поглед :)

Като консултант по кърмене често контактувам с майки и всеки път се учудвам...

Ще раждам със секцио...?

Въпрос: Никога досега не съм претърпявала операция. Какво да очаквам от...

Жълтеница при новороденото. За колко време преминава?

Може би на втория ден след раждането при посещението на педиатъра ще чуеш, че...

Последно посещение: Дата и час: Вто Фев 18, 2020 3:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Апр 16, 2008 3:25 pm 
любопитко
Аватар

Момичета, въпросът ми е дали според вас е оправдано купуването на съдомиялна машина за тричленно (в перспектива четиричленно) семейство. Споделете вашия опит - използвате ли такова нещо, за колко комплекта чинии е, наистина ли са икономични по отношение на ток и вода? Мъжлето засега не иска да ми купи, смята, че не е оправдано, а и аз засега не съм сигурна дали ми трябва. Но МРАЗЯ да мия съдове и си мечтая някой да го прави вместо мен.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Апр 18, 2008 12:41 pm 
Аватар

Хай, аз също съм мислила да си купя, но се отказах.Засега..То и без друго трябва да се оберат всички остатъци от съдовете за да не се запуши съдомиялната - то това си е достатъчно гадно, а и в крайна сметка да поддържаш още 1 уред е досадно (като с фритюрника), да купуваш и за него препарати и т.н. А и за трима души май не си струва. Иначе аз като готвя и всичко се изкарва навън... :lol: .Та, май не си струва ..? :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2008 1:18 pm 
фурия
Аватар

Моят съвет към теб е да си вземете от малките миялни, ние у нас сме с такава и сме доволни. Наистина пести вода, но хаби ток. Предимството на малките съдомиялни е, че са удобни за едно семейство от 3, 4 души, защото не се налага да събираш купища чинии, докато я напълниш /а те като засъхнат, не се измиват лесно/. А относно препарата, ние купуваме таблетки Medix, и слагаме по половин, защото цялата таблетка е за голяма миялна. Също така малките миялни са по-евтини и не се налага да й търсиш място за вграждане. Аз съм много доволна, особено и когато се случи да спре топлата вода.
А относно изплакването на чиниите, то това е лесна работа и става за минута, и миялнта ни не може да се запуши, защото на дъното има една скаричка, в която се събират отпадъците.
Препоръчвам ти да си вземеш. :wink:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Апр 24, 2008 2:35 pm 
любопитко
Аватар

На мен ми я подари мъжът ми един ден.Прибра се и ме изненада с нея.Тя е от средните.И ние сме тричленно семейстов, но е толкова голяма помощ....само ги нареждам и готово.Определено си заслужава :!:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Апр 27, 2008 4:49 pm 
любопитко
Аватар

Нашата е широка 45 см и е висока колкото пералня :D Според мен няма смисъл от малка, защото няма да побират тави и по големи съдове, аи цената им е същата като средните.Ние сме само двама.Не я пускам всеки ден,но когато имаме гости може и по два пъти :)
Страхотно удобство е.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Май 09, 2008 11:15 am 
бърборко
Аватар

Аз мисля като идем в новата къща да вземем, това си е такова улеснение дори за един човек

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Май 27, 2008 8:45 am 
бърборко
Аватар

Ние сега сме със малка съдомиална ,но сега като си правим ремонт на кухнята ще си вземем голяма, защото много често имаме гости и ми пести време и работа :sleezy:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 28, 2008 2:26 pm 
любопитко
Аватар

Страшно е удобно.. особено след гости, когато останат купища чинии!! Ние с мъжа ми сме само двама (Колето е още мъничък, за да цапа чинии :wink: ) и пак ми се налага да я пускам поне веднъж на ден, а е от големите!

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 20, 2008 1:22 pm 
фурия
Аватар

това си е удобство , което всяко модерно домакинство трябва да има, според мен! Иние сме двама, бебчо е още много малка, но си я ползваме редовно! Вярно чакам я да се напълни няколко дни/защото е от големите/ , но пък не е вярно че след това съдовете трудно се мият !! изкарвам ги от съдомиялната като чисто нови :D

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Авг 03, 2008 9:59 pm 
любопитко

Нашата съдомиялна също е на 45см. /от средните/, но макарче за сега само двамата с мъжа ми цапаме ми се струда малка. Защото докато сготвя нещо и цапам доста съдове, а на мен най-гадно ми е да мия тенджери и тави. Така че малко съжалявам че не си взехме от големите. Ние всяка вечер я пускаме нашата и ни върши страхотна работа. Най много ми харесва това че измитата чиния на ръка не скърцата и не е толкова чиста като тази от съдомиялната, а за чашите нямам думи направо идеално излъскани и без петна и капчици, както и вилиците и лъжиците. Преди много мразех да ми дойде някой на гости и вадя вилица а тя на капчици все едно не е мита, но сега просто ми е кеф да гледам лъснатите прибори.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 2:42 pm 
любопитко
Аватар

Аз да се похваля - вече си имам съдомиялна. Взехме си за 12 комплекта. Наистина е много полезна вещ. Аз не я ползвам всеки ден. Пълня я 2-3 дена, а понякога измивам на ръка (ако имам настроение). Понякога има недоизмити тави, но едно е да миеш всичко на ръка, а друго е да доизмиеш една тава. Така, че много съм щастлива, че я имам.

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 2:55 pm 
фурия
Аватар

Честита ти придобивка Ганова. :happiness:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 2:58 pm 
любопитко
Аватар

Благодаря :giggling:

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 04, 2008 3:55 pm 
фурия
Аватар

Честито ganova! :D

Върнете се в началото
Offline Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 05, 2008 2:10 pm 
бърборко
Аватар

ganova написа:
Аз да се похваля - вече си имам съдомиялна. Взехме си за 12 комплекта. Наистина е много полезна вещ. Аз не я ползвам всеки ден. Пълня я 2-3 дена, а понякога измивам на ръка (ако имам настроение). Понякога има недоизмити тави, но едно е да миеш всичко на ръка, а друго е да доизмиеш една тава. Така, че много съм щастлива, че я имам.

Честито със здраве да си я ползваш :wink:

Изображение

Върнете се в началото
Offline Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Модератор: galka2 Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа [ DST ]